תאום הורי

כלי משחק צבעוניים

מחקרים קובעים כי משבר גרושים הינו מהמשברים הקשים אותם עובר בן אדם. במהלך התהליך למעשה מזועזעת המערכת המשפחתית, הכלכלית, תחושת הערך העצמי, ובמידה שהגירושין היוזמה אליהם מגיעה מהצד האחר, הרי שיש כאן פגיעה משמעותית באגו ולכל אלה מתווספת תחושת חרדה הן במישור הכלכלי והן במישור האישי לגבי העתיד.
אם תחושות אלה מוכרות אצל מבוגרים אשר למדו במהלך החיים להתמודד ולו במידה מסוימת עם משברים, הרי אצל הילדים המשבר נחווה כחמור אף יותר.
אופן ניהול הפרידה הינו מפתח לעתיד, הן במישור האישי של בני הזוג המתגרשים והן לגבי הילדים.
הליך הגירושים הינו סבוך דיו ע"מ לצמצם את ההשלכות ארוכות הטווח. מומלץ להגיע להסכמה כי הפרידה תעשה באמצעות הליך גישור.
הליך גישור אצל מגשר מנוסה מביא בחשבון לא רק את העמדות של הצדדים אלא מדבר על הצרכים האמיתיים של כל אחד מהצדדים להליך דהיינו בני הזוג והילדים, מתוך ראיה כוללת של המשפחה הספציפית.
הסכם גישור יכלול בד"כ את ההסדרים הכספיים בין הצדדים, בהסכם יפורטו זמני השהות של הילדים עם כל אחד מההורים, מנגנון לגבי מחלוקות ועוד בהתאם לכל משפחה ספציפית.
יתרונו של הליך הגישור הוא היותו הליך המנוהל על ידי הצדדים והמגשר ומותאם לצדדים עצמם. לעומת הליך זה פניה לבית המשפט וניהול מלחמה באמצעות עורכי דין תלבה בד"כ את המחלוקות ותעצים את הקושי הן בהליך עצמו והן בהשלכות ובמידת הפגיעה אשר תהיה במשפחה לאורך זמן.
היתרון היחידי שניתן למנות בפניה לניהול מלחמה בית משפט הינו שהצדדים בחלק מהמקרים לא מוכנים לקחת אחריות, אלא מעדיפים שצד אחר דהיינו בית המשפט, יהיה זה שיחליט עבורם.
לאחר סיום ההליך המשפטי או הליך הגישור ההסכם בשני ההליכים מקבל תוקף של פסק דין.
בשנים האחרונות התפתח הליך נוסף אשר מטרתו לפתור בעיות אשר צצות בין ההורים בנוגע לילדים לאחר שהסכם הגירושים קיבל תוקף של פסק דין. הליך זה מטרתו ליצור שיתוף פעולה בין ההורים בכל הקשור בילדים, המדובר בהליך הנקרא "תאום הורי" .
התהליך הינו תהליך קצר מועד, המדובר בעד חמש עשרה פגישות בהן ההורים לומדים לדון ולהגיע להסכמות בעניינים הקשורים לילדים. בתום כל פגישה החל מהפגישה השלישית חותמים ההורים על הסכמות בנושאים הקשורים לילדים.
כמגשר אשר עוסק בתאום הורי, כאשר אני מנהל הליך גישור אני מודע לקשיים העומדים לפיתחם של ההורים ובתהליך אנו מנסים לתת מקום לקשיים הצפויים.
בעיני אף שהליך גירושים קשה ככל שיהיה הינו מקום לתקווה ליצירת מערכת יחסים טובים יותר לכל מרכיבי המשפחה.
דרור כהן אורגד, עו"ד מגשר מתאם הורי ומנחה מעגלי גברים, ניתן לפנות לטלפון 0544950013

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן