קשר היצירה

תמונה-עבור-טור-אירינה-דלח

מה הקשר, תשאלו, בין אוכל מהיר לירח ולנשיקה?!?? יש כאלה שלא יתקשו לקשר את האוכל המהיר לנשיקה בפן החיובי: אוכל מהיר מעלה את רמת ההנאה בגוף, וכך גם הנשיקות. ויש שיראו דווקא את הפן הלא נעים: אוכל מהיר מלווה הרבה פעמים בריח חזק ולא נעים ולא נרצה להתנשק אחר  כך. אבל מעטים יוכלו לראות את הקשר בין האוכל המהיר לירח, בין אם הוא מלא, או חסר.

אז תרשו לי להאיר את עיניכם. ראשית, עם מספיק יצירתיות ומספיק נחישות, יכולים ליצור קשר, הדוק פחות או יותר, משמעותי פחות או יותר, בין כל 2 נושאים שרק רוצים. מעבר להטבות הישירות של לעסוק ביצירה כדרך נעימה ופשוטה לתחזק את המח צעיר לעד, יצירה היא כמו שריר: כשמאמנים אותו בפעולה אחת הוא עובד טוב יותר גם בפעולות נוספות. בדומה, כשמתרגלים את היצירתיות בתחומים בהם קל לנו, היצירתיות תפעל מעצמה גם בתחומים בהם אנחנו חושבים שאנחנו לא מוצלחים.
ובחזרה לקשר הלבן, ירח נחשב ממזמן כדבר מיסתורי, מיסטי אפילו, גוף שמימי משתלט על יצרים הכי חייתיים שלנו, ישות מיתולוגית שמפזרת שיגעון… כח לבן אהוב על האמנים הכי מוכשרים, הכי מיוחדים, הכי משוגעים!

השתכנעתם? אם כן, ובמיוחד אם לאו, אני מזמינה אתכם החודש לקשר אוכל מהיר ליצירה, ותוך שימוש בפיתרון הכי מהיר והכי נפוץ בקיץ עם ילדים: פיצה!! בואו נעזור לסביבה ונהפוך את קרטון הפיצה המתועב לקישוט עיצוב פנים שלבכם הכי חפץ בו!

אז יצירה קשורה שתהיה לנו!!

פרויקט: קישוט אופנתי לחדר

טכניקה: גזירה, צביעה, הדבקה

ציוד: מספריים, דבק לבן, קערה לדבק, מכחול

חומרים: קופסת פיצה ריקה, עיתונים ו/או מגזינים ישנים, אקריליק בטוש או שפופרת

  • אופן העבודה:
    מוודאים שקופסת הפיצה יבשה ונקייה
  • מציירים על המכסה סהר ירח או נשיקה, בקווים פשוטים, הכי גדול שאפשר. אם מעדיפים, אפשר גם ירח מלא, או כל צורה אחרת, כמו למשל כריש או קרוסלה.
  • גוזרים מהמכסה ומהתחתית 2 צורות, לפי הציור שעשינו. מדביקים את 2 הצורות ביחד.
  • מדללים דבק לבן עם מים ביחס 1 ל-1 (חצי-חצי)
  • קורעים פיסות מהעיתון, בערך בגודל של כרטיס ביקור. פה מפעילים את החוש האומנותי ובוחרים את הפיסות: רק כתב קטן, רק כותרות, מילים או משפטים נבחרים, רק תמונות (ואף חלקי תמונות) בצבעים מובחרים וכו'. או צובעים באקריליק בסוף.
  • טובלים את הפיסות בדבק המדולל ומסדרים אותן זו ליד זו על צורת הקרטון, בחפיפה קטנה, עד שכול הצורה מכוסה. עובדים בעדינות ובזהירות כדי שלא ייווצרו בועות אוויר מתחת לפיסות העיתון. מכסים את שני הצדדים ובשוליים מקפלים את הפיסות מצד אחד לצד השני
  • נותנים לצורה המכוסה להתייבש לפחות 12 שעות, עדיף יום שלם. אם רוצים צורה יותר עבה וקשיחה, מכסים בשכבה נוספת של נייר ממוחזר
  • אפשר לכתוב מילת השראה על הצורה, כמו למשל "אמירת אמת" או אזהרה, כמו למשל "מכורים לעבודה"

תהנו!!! ואל תתביישו להכין כמה שאתם רוצים, בגדלים/צורות/צבעים שונים!

אירינה דלח – מדריכה למלאכות יד

054-7512730; [email protected]

RedCat– סדנאות וערכות יצירה

https://www.bizmakebiz.co.il/Home/Products

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן