פעילות מקורית ליום המשפחה

ילדים בפעילות מדעית

חולמים על להפוך את הבית לחדר בריחה מדעי? רוצים שהילדים יהנו מחוויות של מדע וטכנולוגיה דרך משחק?

המרכז המדעי, טכנודע חדרה, משיק תוכנית מדעית יוצאת דופן לרגל יום המשפחה, המעודדת חינוך למדע בכל בית דרך חווית למידה אחרת הכוללת: למידה התנסותית בבית, ערכות ניסוי ביתיות, חדרי בריחה ביתיים וסרטוני הדרכה ביוטיוב.

הטכנודע בחדרה פיתח בתקופה מאתגרת זו ערכות חדרי בריחה מדעיות, המבוססת על תשתית ה- "יוטיוב", כך שאיכות התמונה גבוהה וניתן גם לצפות בהם ב"טלוויזיה חכמה". תהליך הלמידה מתחיל בסיפור מסגרת אטרקטיבי המוביל את המשחק, בו מתואר סיפור מקרה מאתגר. הילד/ה מקבלים ערכות חדרי בריחה מדעיות שכוללות ניסויים ובניית מודלים, כך שתהליך הלמידה הופך להיות פעיל, חוויתי ומשמעותי.

המתודה החדשנית, "טכנודע עד אליך" מתאימה לכל בית, אפילו לילדים ששוהים בבידוד וכוללת:

משחקים בחוקי הפיזיקה- הילדים הופכים לחלק מצוות החיפוש שהגיע במיוחד מישראל על מנת לחפש את אמיר שטס לטייל בהודו. החיפוש אחריו הוביל אתכם לסייר בג'ונגלים ובהרים. כדי לשרוד ולצלוח את המשימה, עליכם להכיר את חוקי הפיזיקה תוך כדי התנסויות המצויות בערכה. תכירו את הגשר המיוחד שהגה לאונרדו, תעסקו במרכז כובד ובאווירונאוטיקה.

סחרור אלקטרומגנטי – בזמן שהילדים משחקים להנאתכם בגן השעשועים השכונתי, הם עדים לחטיפה מסתורית של אחד הילדים – פרנקי. הם לא יכולים להישאר אדישים ומחליטים להצטרף לאמו של הילד במסע מאתגר אשר מטרתו למצוא את פרנקי. בכדי לפתוח את אחת הדלתות המובילות לפרנקי – יצטרכו הילדים לגרום לבורג להסתובב יותר מ 300 פעמים לשנייה, ללמוד על שדה מגנטי, כוח לורנץ ועוד….

ערכה לגילוי פולימרים-  הילדים נבחרו לקחת חלק בקבוצת סוכנים חשאיים בהעברת נוזל מסתורי העתיד לשנות את פני האנושות כולה. הפרופסור היחיד שמסוגל לבדוק את יעילות הנוזל גר במדינה עוינת. העירו את הילדים באישון לילה על מנת שהמשימה תבוצע בחשאיות מלאה ובאופן מידי. ידוע להם שבבדיקת העלייה למטוס לא יאפשרו להם להעלות נוזלים לתא הנוסעים ולכן עליהם למצוא פתרון מידי המצוי בערכה אשר יעזור להם בכל זאת להעבירו בבדיקה. מהרו,  זמן הטיסה מתקרב.

הטלסקופ – מטרת הערכה היא לחשוף את הילדים לעקרונות מדעיים בנושא אור ואופטיקה בדרך חווייתית ומהנה. הערכה מלווה בחדר בריחה וירטואלי הטומן בתוכו רמזים שבעזרתם נוכל להימלט מתוכו . כל רמז מייצג עיקרון מדעי ומשימה מאתגרת הניתנת לפתרון בעזרת מרכיבים המצויים בערכה ובחדר הווירטואלי. החדר עשיר בתכן מגוון: סרטונים, שמע, אנימציות והדמיות, כל זאת בשילוב הערכה מאפשר ללומד סביבה רב ממדית מעניינת ומעשירה.

עלות כל ערכה החל מ- 45 ₪ ועד 79 ₪ ליחידה, עלות משלוח עד הבית החל מ- 30 ₪

ניתן להזמין ערכות בטלפון 052-5380343 (אצל מרים)

לפרטים נוספים ניתן להיעזר באתר :  http://www.technoda.org.il/

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 125
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
מודעת פרסום של שי מזרחי - מלחמות ה- AI
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן