פסטיבל ירושלים לאמנויות 2018 יוצא לדרך

פסטיבל ירושלים 2018

הפסטיבל ליצירה מקורית בתחומי אומנויות הבמה יתקיים זו השנה ה 17 ויעלה כ-50 הפקות במשך שבוע אחד. הפסטיבל מהווה במה מרתקת להופעות פנים וחוץ, ליוצרים צעירים ומבוגרים, לאמנים בראשית דרכם לצד אמנים ותיקים.
עיריית ירושלים משקיעה בפסטיבל השנה מעל מיליון שקלים
בפסטיבל תומכים גם משרד התרבות, הקרן לירושלים והמיזם לקולנוע
הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 5/3/18-12/3/18
רחל כ. צבעוני, מנהלת פסטיבל ירושלים לאומנויות 2018: "אנו, יוצרי ומנהלי הפסטיבל, מאמינים כי פסטיבל זה, לצד פסטיבלים ואירועי תרבות נוספים המתקיימים בעיר, ממצב את ירושלים בקדמת העשייה והיצירה התרבותית בארץ ומהווה במה חשובה ליוצרים וליצירה הירושלמית"
פסטיבל ירושלים לאומנויות 2018 מעניק, זו השנה ה-17, במה ליצירה מקורית וייחודית. השנה יעלו במסגרת הפסטיבל, למשך כשבוע אחד, כ- 50 הפקות שונות.
פסטיבל ירושלים לאמנויות נותן במה למאות אמנים המייצרים ומניעים את סצנת התרבות הירושלמית ומהווה במה מרתקת של הופעות פנים וחוץ, של יוצרים ויוצרות צעירים ומבוגרים, אמנים בראשית דרכם לצד אמנים ותיקים. פסטיבל ירושלים לאמנויות מאגד, לשבוע אחד, יוצרים מכל תחומי האמנויות השונים (מוסיקה, מחול, תיאטרון, אמנות פלסטית, מופעי פרפורמנס, קולנוע ועוד) לכדי עשייה ויצירה, כאשר הקהל מוזמן להגיע ולצפות במגוון מופעים מתחומי יצירה שונים ובמרחבים שונים.
מדובר בשבוע של הפקות מקור ואירועים ייחודיים וחד-פעמיים בתחומי אמנויות הבמה והאמנות החזותית וכן תכנית עשירה של תרבות לילדים, כולל במזרח העיר.
הפסטיבל מהווה חלק משמעותי בסצנת היצירה ירושלמית ומביא לקדמת הבמה את העשייה השנתית של יוצרי התרבות בארץ ככלל ובירושלים בפרט: פורומים של יוצרים, קבוצות אמנים, בתי"ס לאמנויות, hubs, חללי תצוגה אלטרנטיביים, פרינג' ועוד.
הפסטיבל ייפתח השנה במופע פתיחה מרהיב שיתקיים ב – 5/3/18: האינקובטור ותזמורת פירקת אל-נור בתיאטרון ירושלים (אולם הנרי קראון)

פירקת אל-נור ובדיבור – המופע המשותף
חיבור נדיר ומיוחד בין מזרח למערב ובין ישן לחדש. בין האהבה הגדולה למוזיקה הערבית המסורתית, המבוצעת באותנטיות מרהיבה בידי תזמורת פירקת אל-נור לבין אהבת המילה, הדגשת העברית היפה וחשיבותה של השפה, אשר אמני לייבל "בדיבור" שמו להם למטרה לקדשה.
התוצאה היא מופע מרתק הלוקח את הקהל למסע בין הצלילים המרטיטים והמלודיות הערביות המסורתיות, ובה בעת מעשיר את עולמו בטקסטים נוקבים ורהוטים, שלעיתים הם משחקי מילים, לעיתים ביקורת נוקבת, ולעיתים געגוע לאהובה, או לשפה, שדומה שכמעט ונעלמה.
המופע בהשתתפות תזמורת פירקת אל-נור, עומר הברון (ג'ימבו ג'יי), עמית אולמן (פדרו גראס), אריק אבר.
הפסטיבל יינעל ב- 12/3/18 בערב מיוחד בהובלת תזמורת המהפכה במערת צדקיהו:

מהפכה במערה
ערב סיום הפסטיבל, באוצרות וניהול אמנותי של פסטיבל ירושלים לאמנויות. תזמורת המהפכה במופע בכורה ייחודי ומקור, בשילוב מולטי מדיה חדשנית. הדרך למערה ילווה במופעי פרפורמנס של קבוצת "אנסמבל פנים".

תרבות לילדים
השנה יתקיימו, במסגרת הפסטיבל, אירועי תרבות ייחודיים שנוצרו במיוחד עבור ילדים. במסגרת אירועי התרבות לילדים יעלו 10 הצגות תיאטרון של מיטב התיאטראות: תיאטרון הקרון, תיאטרון אלמינא, תיאטרון גלוי ועוד. הייחודי באירועים אלו הוא תרבות שמגיעה לשכונות- הצגות התיאטרון יגיעו לשכונות ויציגו בספריות העירוניות, מתוך אמונה כי לכולןם מגיע לראות הצגה טובה במחיר שפוי וליד הבית, במיוחד לילדים!

אודות פסטיבל ירושלים לאמנויות:
הפסטיבל נוסד בשנת 2002 ע"י עופר מליח ז"ל. הפסטיבל צמח למעשה מתוך הצורך של היוצרים בשטח לבמה ייצוגית – במה אשר תציג את יבול ההפקות השנתיות של גופי יוצרים שונים שפעלו בעיר, ברובם חובבים. למעשה, הפסטיבל החל כפסטיבל חובבים במטרה לאפשר במה ראויה ומכובדת לפעילות השנתית.
מאז צמח הפסטיבל והתפתח. כיום פסטיבל ירושלים לאמנויות הוא אחד הפסטיבלים המקצועיים, המרכזיים והייחודיים בעיר ירושלים. הפסטיבל מציג, למשך שבוע אחד, הפקות של יוצרים מקצועיים מירושלים ומחוצה לה, תוך דגש על מגוון עשיר ורב של הפקות מתחומי האמנויות השונים והפרינג', לצד הפקות מקור שנוצרו במיוחד עבור הפסטיבל. ככזה, מהווה הפסטיבל חלק מרכזי במיצובה של ירושלים כמרכז לעשייה תרבותית בתחומי התיאטרון, המוסיקה, המחול והאמנות.
הצלחתו הגדולה ביותר של הפסטיבל היא היותו במה מרכזית ומשמעותית ליוצרים הפועלים בעיר ומחוצה לה. עיקר מהותו של הפסטיבל, כגוף עירוני, הוא היוצרים עצמם- ועל כך גאוותנו. אנו מאמינים כי לעירייה מקום מרכזי וחיוני בקידום והובלת העשייה של היוצרים השונים הפועלים בעיר, הן אלו הגדולים (המוגדרים כבר כמוסד תרבות), אך גם (ובעיקר) היוצרים העצמאיים, אלו הפועלים לרוב לבד, ללא גיבוי תקציבי וללא הכרה ממסדית.
הפסטיבל מתקיים על מנת לאפשר, לקדם, לחשוף, לתמוך ולהציג עשייה של יוצרים, שלרוב אינם מקבלים את האפשרות לחשיפה מקצועית על במות מרכזיות ובפני קהל רב. הפסטיבל משקיע משאבים רבים, הן תכניים והן תקציביים, ביצירת הבמה הראויה והמכבדת ליוצרים אלו, וזאת במסגרת שבוע מרוכז של אירועי האמנויות ברחבי העיר.
מההפקות הבולטות של הפסטיבל: תזמורת פירקת אל-נור במופע מקורי עם תיאטרון האינקובטור, תזמורת המהפכה, להקת המחול ורטיגו, כיתות אמן בשיתוף פסטיבל ישראל, מיזם המחול – start art ועוד.

על בימות המופעים בפסטיבל עולות בכל שנה למעלה מ-40 הפקות, המגישות לצופים יצירה בימתית מגוונת, חדשנית ומסקרנת. קיום הפסטיבל מייצר בעיר במה מרתקת וחיונית לשיתופי פעולה בין היוצרים בעיר למוסדות התרבות השונים, המייצרים מופעים פתוחים לקהל הרחב ואירועי תרבות במוקדים רבים ומגוונים ברחבי העיר.
בנוסף למופעים, חשיבותו של הפסטיבל נמדדת גם בקידום אמנים ויוצרים צעירים, וזאת באמצעות הענקת כלים ייחודיים לאמנים בתחילת דרכם המקצועית, יצירת תשתיות לשיתופי פעולה ויצירה , במות פתוחות, סדנאות וכיתות אמן ועוד.

לפרטים נוספים: גלית צרקסקי, ליאת אריאב

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן