עקרת בית

עקרת-בית-זהרה-לוין

הגדרת המילון – עקרת בית היא אישה העובדת במשק ביתה, ואינה מועסקת, כשכירה או כעצמאית, מחוץ למשק ביתה. אבולוציונית המשפחה התקיימה רק בזכותן, הוא יצא לציד והיא גידלה את החיים עצמם.  היא זאת שידעה לביית את בעלי החיים והזרעים, היא זאת שהאכילה ושמרה על דור ההמשך ובזכותה היה לו לאן לחזור. עוברים להן כמה מאות אלפי שנה מאותן אימהות קדמוניות אל מדינת ישראל בראשית דרכה שעדין מכבדת את עקרת הבית, האימא המחכה לילדים עם ארוחת צהרים כשהבית נקי ומסודר, יושבת איתם ומכינה איתם שעורי בית. הרעייה הממתינה לשובו של בעלה על ארוחה חמה ואולי אף חיוך. אז מה קרה להן לאותן עקרות בית? ממתי תפקיד כזה חשוב היה למילת גנאי?

תשאלו את עצמכם הקוראים/ות – אם משהיא תגיד לכן שהיא עקרת בית, מה תחשבו?

האם ההסכם ביניהם שהוא יפרנס והיא תגן על הבית היה גרוע מההסכם הנוכחי: נרצה נישאר, לא נרצה נעזוב? או אימהות ערכית לא נמדדת בזמן נוכחות על הילדים.

בשיטת מוח אחד אנחנו מתבוננים בתפקיד הגברי והנשי במשפחה בכמה זוויות, ולהלן רק חלק מהן:

מה ירשנו גנטית?

אלו ממערכות האמונה קיבלנו כמובן מאליו?

לאיזה מההורים אנו מתכחשים?

מה היחס שלי לאחים ולאחיות שלי?

ההורים שלנו ישמשו לנו מודל לחיקויי, ובדרך כלל "נעתיק" את מערכת היחסים שלהם אל חיינו הבוגרים. האם התפקיד המסורתי של ההורים היא עקרת בית הוא מפרנס העניק יותר אהבה וביטחון לילדים או לחילופין העניק תסכולים? מה ירשנו בתפיסת התפקיד מהסבים והסבתות? ומה נכון לנו היום לאמץ או לשחרר.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן