עמרי נובל

03

"בינואר הוצאתי את אלבום הבכורה שלי ואני כבר עמוק בפנים עובד על האלבום הבא"
כך אומר הזמר והיוצר עמרי נובל.
שיחה עם יוצר שכל הזמן נמצא בעשייה.

01

לפני 12 שנים היה עמרי נובל, כיום יוצר וזמר קאונטרי-רוק, חייל בחיל האוויר. "הייתי ילד, גם היום אני עדין ילד בסך הכל". הוא אומר ונזכר באהבת נעוריו. "היינו חברים,אני זוכר את הסיטואציה שבה ישבתי על המיטה.
במיטה שכבה חברה שלי אז, אהבת הנעורים שלי, ובדיוק היא הלכה לישון ואמרתי 'אני אשיר לה שיר ערש', והשיר, כמו שהוא מנוגן באלבום, המילים והלחן, כמעט ולא השתנו וכך הוא יצא שיר ערש. זו הסיבה שאני מסיים אתו את ההופעה ואת האלבום כי יש בו משהו תמים וחם מאוד. במילים בבית הראשון של השיר אני אומר: תישני עכשיו/ אני כאן/ חילמי עלי/ אני אתך.
השיר "חילמי" מילים ולחן עמרי נובל, שנכתב לפני 12שנים, הוא אחד השירים באלבום שהוא הוציא לפני חודשיים.
נובל (33)מגדיר את עצמו זמר קאונטרי-רוק. "קאונטרי-רוק, או רוק דרומי הוא סגנון ששורשיו אמריקאים ואפשר להגיד שזאת המוסיקה ה'ים תיכונית' של האמריקנים. הקאונטרי רוק הדרומי. זו מוסיקה שאני אישית מתחבר אליה מאוד. זה אמריקאי מאוד וכשמשמיעים את זה לישראלים הם מתחברים לזה. יש המון גרוב. יש לזה קצב שגורם לך לזוז.
אני רואה את הדבר בפידבק הזה מההופעות. המוסיקה נשמעת להם מוכרת. יש לזה ניחוח מעניין זה קאונטרי-רוק ואני נותן לו את האינטרפטציה הישראלית."

הכל בגלל הזמרת אליסון קראוס
אחרי שירותו הצבאי הוא הדריך במחנות הקיץ של הסוכנות בארצות הברית. "במסגרת המחנה היינו מחליפים מתנות עם הצוות המקומי", הוא נזכר, " אני נתתי חולצה מהצבא, וקיבלתי דיסק. 'זה ישנה לך את החיים' אמר לי הבחור שנתן לי את הדיסק, והוא צדק. שמעתי את הדיסק הזה בגיל 22-23 אלבום בהופעה של זמרת הקאונטרי האמריקנית המצליחה אליסון קראוס ואני זוכר כששמעתי את זה פתאום הרגשתי טוב, הרגשתי שזה האזור שלי בעולם המוסיקה: קאנטרי ובלוגראס."

אתה לא מושפע ממה שאתה שומע היום ברדיו ?
"גם", הוא אומר, "אבל בסופו של דבר כמוסיקאי, חשוב לי להיות פתוח לכמה שיותר דברים. אבל ישנו תמיד הגרעין. זה כמו תבשיל. יש עוף אבל לעוף יש תיבול מסוים. המוצר הוא קאונטרי, אבל ליד יכול להיות תיבול של משהו שהוא קצת בריטפופ או אולדפליי
כנגן, חשוב לי שיהיה קו אחיד. חשוב, שהיצירה תהייה ברורה , שתהייה לה זהות אחידה. וגם בעיניי זה כיף לעשות את זה כי לא הרבה עושים את זה.זה נותן לי את ההזדמנות להיות הראשון שעושה את זה ובאמת זה אני. אני לובש חולצות משובצות נכנס לאווירה. אם הייתי בארצות הברית כנראה שהייתי גר בטקסס."

אלבום בכורה
אלבום הבכורה שלו שיצא בינואר, מכיל 11 שירים. הוא כתב את כל הלחנים מלבד שיר אחד שהוא ביצוע קאבר לשיר של זוהר ארגוב. " ויש שם עוד שני שירים שאותם כתב ישראל טופר ואני הלחנתי אותם", הוא אומר.

איך נראה היומיום שלך מבחינה אמנותית ?
"הזמן העיקרי שבו אני כותב או מלחין הוא כשאני נמצא בנהיגה. אני מכבה את הרדיו נהנה שיש פקק, הזמן הכי טוב שלי לכתוב טקסטים.
אני פשוט שר את השיר, מחפש את המשפט הבא עד שמשהו יעבוד. אני בטוח שמהצד זה נראה מצחיק, כי אני באמת שר את השיר כדי למצוא את מה שיתאים. אני משנן, או מקליט בסלולרי מפעיל לשנייה רק כדי לזכור את המנגינה או את המשפט וחצי. לפעמים זה לוקח שנים.
"ש לי שירים שאני כותב שורה ואחרי שנתים-שלוש פתאום היא פוגשת את השורה הבאה. זה יכול להיות. זה תמיד צריך לבוא כמו אהבה: בזמן הנכון, בטיימינג הנכון,עם השורה הנכונה, עם האדם הנכון."

קורה לך שאין לך את זה, שאתה מרגיש ריק,
שזה לא יוצא ?
"לשמחתי, תודה לאל, הבאר לא יבשה", הוא אומר. "בינואר הוצאתי את אלבום הבכורה שלי ואני כבר עמוק בפנים עובד עלהאלבום הבא. כך שחומר לא חסר, אני מקווה שזה תמיד ישאר כך."

אתה עושה פעולות מיוחדות כדי להיות במצב
של יצירתיות ?
"אני כל הזמן יוצר. יש לי עבודה שבה אני עובד וממנה אני בעיקר מתפרנס. גם כשאני יושב על מיילים בעבודה, המוח שלי עובד על השורה הבאה. מה הטקסט, מה הלחן איפה אני צריך לסגור הופעה, אני כל הזמן עובד בראש.
ביום שלא אעשה את זה, אני לא יודע איך אני אוכל להחזיק, כי בסך הכל היצירה היא משהו שטבוע בי . זה ב- ד.נ.א אצלי לא משנה מה אני עושה אני חייב ליצור. גם אם אני לא באותו רגע מנגן על הגיטרה, אני חושב על העיבוד הבא, על ההופעה הבאה זה תמיד נמצא שם.

ביום שיצא האלבום הראשון שלי ביום הולדת ב- 13.1 , זו הייתה המתנה שלי לעצמי. באותו יום כבר ערכתי את הסקיצות של האלבום הבא. כולל לשלוח לנגנים שאתם אני עובד. כל הזמן להיות בעשייה. מה שאני נהנה ממנו יש לי צורך להוציא את זה."

אתה מתעסק גם בענייני הפצה והשיווק. אתה חי עם זה בשלום ?
"אני יכול להגיד לך שאני מוסיקאי ואמן והאמנות היא העיקר , אבל אני מאמין מאוד בעבודה. אני משימתי ואוהב לעבוד . וכן, זה חשוב לי באופן אישי להיות מעורב בזה שיהיו הופעות, לפנות לשיתופי פעולה עם גורמים, אנשים או חברות שאני אוכל לצמוח אתם ביחד בשיתופי פעולה.

"להגיד לך שזה הדבר הכי כיף לעשות? אני לא יודע. מבחינתי ,בסופו של דבר, הכול מתנקז לנקודה אחת שהיא לקדם את המותג שלי את המוצר שלי, ומבחינתי זו עשייה ובשביל זה אני פה. אני נהנה מזה. מתעסק גם בענייני השיווק."

להוריד את הדיסק מהאתר
באתר שלו הוא מאפשר לאנשים להקשיב לשירים ללא תשלום ובמקביל הם יכולים לרכוש את הדיסק.

"בפלטפורמה שאני עובד ניתן להוריד את האלבום בחינם", הוא מסביר,"וישנה האופציה למי שרוצה לשלם כאוות נפשו. אני מאמין שמי שבוחר להוריד את האלבום , יודע שבסופו של דבר האמן השקיע בזה והוא רוצה גם לגמול לאמן באופן כזה או אחר. מבחינתי מה שיבחרו לתת אני אשמח. הסכום הוא מה שאתה מחליט לתת.

בסופו של דבר אתה רוצה לקבל גם הכרה לא רק אמנותית, כשאני מופיע ומקבל על זה תשלום ואני יודע שהקהל נהנה, זה משמח. אתה בא לרגש ואתה גם בא להתפרנס."

ממתי אתה מופיע הפני קהל ?
"אני מופיע לפחות פעם אחת בחודש משנת 2009 ללא הפסקה. לא מזמן בדקתי וראיתי כמה הופעות היו לי בשנת 2014. אני אמן בתחילת הדרך והופעתי 36 הופעות, שתים וחצי הופעות בחודש בממוצע – וזה הרבה. זה אומר שאני מגיע לאנשים. חשוב לי להגיע לאנשים ולמקומות כדי לרגש, זו העבודה שלי. זה משהו שאני עושה מכל הלב. חשוב לי לבנות את עצמי ברגלים להגיע להופעות".

מה יהיה הכיוון של האלבום שאתה עובד עליו כעת ?
"שם האלבום יהיה 'בפנוכו', מלת סלנג ל'בפנים' ", הוא מסביר, "יהיו בו 12 שירים כולם מקוריים, וכולם יעסקו בדברים שבפנים, שבתוך. הצדדים שלי באישיות שלי, בסיטואציות שאני מוצא את עצמי בעבודה, בזוגיות, החלומות שלי, המציאות שבה אני חי, המחאה החברתית שסביבה אני נמצא. זה גם יהיה אלבום בסגנון קאונטרי- רוק. הוא יהיה מקפיץ מאוד מאוד, הוא יהיה אחד האלבומים הטובים שהיו פה. אעשה כל מאמץ שהוא יהיה כזה."

מה מאפיין את האלבום הראשון שלך שיצא בינואר ?
"האלבום נקרא 'עמרי נובל', האלבום רובו עוסק בנשיות, ביחסים שלי מול נשיות, זה יכול להיות מערכת של בני זוג, הורים, כל זוויות הראייה שאני יכול לתת במושג הזה של 'עמרי נובל' ו'נשיות'. זה הנושא העיקרי שהיה לי ב- 33 השנים שאני פה בכדור הארץ.

עבדתי עליו חמש שנים עם המפיק המוסיקאלי אסי אברג'יל. אני אוהב וגאה מאוד בתוצאה ומקבל פידבקים חיוביים מכל מי שרוכש או מוריד את האלבום".
איזה מתנה תרצה ליום ההולדת ?
"קיבלתי כבר שתי מתנות", הוא אומר וצוחק, "גם דיסק גם ילדה שנולדה לי.
ליום ההולדת הבא הייתי רוצה להמשיך להיות בעשייה ושייצא אלבום השני 'בפנוכו' ושהקהל והתומכים רק יגדלו, יבואו להופעות ויפרגנו ושבעיקר יתרגשו ושזה גם יקפיץ אותם. זה מי שאני. ב- ד.נ.א שלי זורמת מוסיקה. לא דם זה מוסיקה. אם אני יכול לקחת מהכשרון שלי ולהעניק לאחרים, אז הייתי רוצה שהם ייהנו מזה ויתרבו. מי שאוהב שיספר לחברים – זו המתנה שאני מבקש."

להורדת האלבום ולמועדי ההופעות
Omri Nobel‎‏ בפייסבוק

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן