עמותת ידיד לחינוך מצדיעה לנשים ולמדע

נשים מדעניות על במה

מדעניות "גיל התבונה" נפגשות עם בנות "גיל העשרה"

פאנל נשים מדעניות בנות הגיל השלישי בימי שיא מרוכזים שמטרתם העברת מסר של חוויה והתלהבות מהעיסוק המדעי ועידוד נערות לבחור במקצועות מדעיים וטכנולוגיים כמסלול לבגרות בלימודיהן בתיכון על מנת שבחירתן זו תאפשר להן להמשיך במסלול המדעי גם המשך ללימודיהן האקדמיים והמקצועיים בעתיד.

ימי שיא אלה הם חגיגה של מדע, חינוך, העצמה נשית, חיבור בין דורי, מפגש אנושי עם דמויות לחיקוי ושילוב כוחות של משאבי חינוך, קהילה וחברה.

אלה ימים בהפקת עמותת ידיד לחינוך ואשכולות הפיס בישובים המבוססים על מפגש בין מדעניות בנות הגיל השלישי – מתנדבות בעמותת ידיד לחינוך עם נערות מחטיבות ביניים בעיר במטרה להוריד חסמים, לעורר סקרנות ועניין, להרחיב את אפשרויות הבחירה של הנערות בלימודי מדעים וטכנולוגיה.

סדר היום מתחיל בהתכנסות חגיגית באולם כנסים של הרשות המקומית ובו פאנל מכובד של מדעניות מתנדבות – אזרחיות ותיקות, אשר מתארות את מסלול קידומן המקצועי לצד האתגרים שבדרך. ביום אחד נחשפות הנערות לסיפורים אישיים של נשים שבחרו במדע וטכנולוגיה לעיסוקן המקצועי במטרה לעודדן לבחור בשנה שלאחר מכן את המסלול המדעיטכנולוגי ללימודיהן לבגרות.

עמותת ידיד לחינוך:

'ידיד לחינוך' מבוססת על רעיון חד וברור: לאפשר לגמלאים להשקיע את ניסיונם וידיעותיהם במערכת החינוך, ולתרום לילדים ובני נוער בעיר בצורה חיובית ומשמעותית הן בהיבט הרגשי – חברתי והן בהיבט הלימודי כתומכי חינוך והוראה. במסגרת פעילותם היומיומית, המתנדבים מסייעים לתלמידים במגוון תחומי תוכן ובכלל זה בשיפור מיומנויות הקריאה ובפיתוח כישורי למידה.

המתנדבים ב'ידיד לחינוך' מקנים לתלמידים המתקשים תחושת ביטחון ביכולתם, ומזרימים אנרגיות חיוביות לתוך סביבת הלימוד. נוכחות המתנדבים המבוגרים משפיעה לטובה על המוטיבציה של התלמידים ועל הישגיהם. מנגד התלמידים, נותנים סיבה נוספת וממריצה לגמלאים לחוש רלוונטיות, משמעות וחיוניות ולקום בבוקר למסגרת שמשוועת לדמויות מבוגרות משמעותיות נוספות עם פניות, קשב ואמפתיה שיש ביכולתם לחזק את החוסן ותחושת המסוגלות של הילדים.

בסופו של יום, שיתוף הפעולה המרתק והעמוק בין מתנדבי 'ידיד לחינוך' לבין התלמידים מספק חוויה לימודית ייחודית, שמתמקדת לא רק בהעברת ידע, אלא ביכולת של יצירת קשר בין דורי מעצים בעל השפעה דו כיוונית. ההתנדבות כעיסוק משמעותי מטיבה עם הגמלאים בתקופת החיים החדשה עם פרישתם מהעבודה, משפרת את בריאותם ומסבה להם סיפוק ואושר.

לפרטים נוספים:

משרד יחסי ציבור שטרן אריאלי סער 03-6122130 | ענת רובינשטיין, נייד: 053-3345001

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 131
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן