על רשתות חברתיות ועל בגידות

זוג שוכב במיטה האשה מביטה על בעלה עם נייד בידה

הרשתות החברתיות, ובעיקר פייסבוק, שינו את הדרך בה אנו מתקשרים, משתפים מידע ויוצרים קשרים חדשים. לצד היתרונות הברורים שיש לפלטפורמות הללו, הן גם טומנות בחובן סיכונים ואתגרים חדשים למערכות היחסים שלנו. אחד הנושאים המדוברים ביותר בהקשר זה הוא הקשר בין שימוש בפייסבוק לבין בגידות בין בני זוג.

פייסבוק מציעה מגוון רחב של אפשרויות לתקשורת וליצירת קשרים חדשים. קלות השימוש, הזמינות והיכולת לשמור על קשר עם אנשים מכל העולם יוצרים סביבה המאפשרת לאנשים לתקשר עם מכרים חדשים וישנים באופן שאינו דורש הרבה מאמץ או זמן. היכולת לשלוח הודעות פרטיות, לשתף תמונות ולצפות בעדכוני סטטוס יוצרת הזדמנויות רבות ליצירת קשרים אישיים אשר לעתים מגיעים לפסים רומנטיים.

מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות בחנו את הקשר בין שימוש ברשתות חברתיות לבין בגידות. מחקרים אלו מצאו כי שימוש אינטנסיבי בפייסבוק יכול עלול להוביל לבגידות ולפרידות.

כעורכת דיו העוסקת בתחום אני יכולה לומר שלפייסבוק יש מעורבות גדולה בהליכי פרידה וגירושין, שכן הפייסבוק אינו מוגדר כאתר היכרויות והינו מקום לגיטימי לגלוש בו, אך האפשרות להכיר דרכו בני זוג פוטנציאליים לבגידה הינה גבוהה מאד.

כך למשל, אצל זוג שהתגרש במשרדי, סיבת הפרידה היתה חידוש הקשר של הבעל עם אהבת נעוריו באמצעות הפייסבוק. לאחר שאהבת נעוריו התגרשה, היא יצרה עימו קשר באמצעות הפייסבוק, ולאחר שהקשר ביניהם הפך להיות רומנטי, הבעל הודיע לאשתו שהוא מעוניין להתגרש כדי לחזור לחיות עם אהבת נעוריו.

אין ספק כי פייסבוק ושאר הרשתות החברתיות השפיעו על הדרך בה אנו יוצרים קשרים ומנהלים מערכות יחסים. על אף היתרונות הרבים של הפלטפורמות הללו, הן מציבות אתגרים לא מבוטלים, בעיקר בתחום הנאמנות בזוגיות. חשוב להכיר בסיכונים הללו ולפעול באופן מודע לשמירה על מערכות יחסים בריאות ומאוזנות.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 130
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן