סדר בשולחן

מגש למצות מוכסף בשילוב עץ לבן של פלדינוקס  172שח

סיימתם להכשיר את המטבח, להרכיב תפריט עשיר ומגוון ולקנות מתנות למארחים, עתה, הגיע הזמן לתכנן מראש את סידור שולחן ליל הסדר כהלכתו וחשוב שיהיה גם אסטתי ומזמין. היצע הסרוויסים, כלי ההגשה והאלמנטים הקישוטיים לחג הוא עצום, אבל שום שולחן חג אינו מושלם ללא קערת סדר, מגש ייעודי למצות, מתקן לנטילת ידיים וכוס מרשימה לבואו של אליהו הנביא.

קערת ליל הסדר – היא צלחת מסורתית סמלית שאותה נוהגים להניח על השולחן בליל הסדר, בה מוצגים שישה מאכלים המייצגים רעיונות הקשורים לסדר הפסח וליציאת מצרים. כל אחד מששת המאכלים נאכל או מוצג בחלק אחר מההגדה של פסח, על מנת לעזור להמחיש את סיפור ההגדה (יחד עם שלוש המצות, המצויות אף הן במרכז שולחן הסדר).

כוס לאליהו הנביא –  בליל הסדר נוהגים להכין לאליהו הנביא כוס יין מיוחדת ("כוסו של אליהו") ובמהלך הסדר למלאה ביין ולפתוח את דלת הבית לכבוד הגעתו.

מגש למצות –  המצה היא מאפה העשוי מבצק של אחד או יותר מחמשת מיני דגן שלא החמיץ ויש לה מקום של כבוד בפסח (המכונה בתורה על שם המאכל: "חג המצות"). עבור המצות מוצעים בשנים האחרונות צלחות ייעודיות

נטילת ידיים –  בחג נוטלים את הידיים בלי ברכה; בכמה מקומות תופס מנהג זה לגבי עורך ה"סדר" בלבד. נטילת הידיים זו היא בשביל קיום המנהג של אכילת כרפס במי מלח, שכן נהגו פעם ליטול את הידיים לפני אכילת פירות וירקות טבולים במשקה, ונשאר מנהג זה רק בליל ה"סדר". ויש אומרים שגם זה בא כדי להתמיה את הילדים ולעוררם לשאול, כמו מנהגים אחרים בליל ה"סדר".

כוס אליהו הנביא פלדינוקס 140 שחכוס אליהו הנביא  פלדינוקס 140 שחמתקן לבקבוק יין פלדינוקס 41 שחמתקן לבקבוק יין פלדינוקס 41 שח

קערה לפסח מוכסף פלדינוקס 105 שח קערה לפסח מוכסף פלדינוקס 105 שח

קערה לפסח קריסטל פלדינוקס 271 שח קערה לפסח קריסטל פלדינוקס  271 שח

מתקן לבקבוק יין 93נובל קולקשיין שח מתקן לבקבוק יין 93נובל קולקשיין  שח

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן