משפטים חוזרים

צעד-קדימה-ניר-מקובסקי-מוקטן

מי שומע כבר את המשפטים הבאים (וכמובן אולי מזדהה או אומר)

הילדים מחוץ למסגרות, הם עומדים לטפס על הקירות, אנו לא יודעים מה לעשות איתם. בעסקים, שומעים, כולם בחופש והשוק חלש. זה טבעו של החופש הגדול.

אתחיל בנימה אישית, הקיץ מאתגר, החום, והלחות (בייחוד אצלי), סוג של עינוי סיני, כי אני מאדים, ונשרף, ואחרי דקה בחוץ או נסיעה ברכב בין פגישות אני צריך מקלחת. נוסיף את העובדה שאכן מדובר בזמן ממושך – בין 62 ל 70 ימים.

אז אני מבין את המשפטים ואני רוצה לתת לכם מספר טיפים:

  1. עסקים – אין כזה דבר באמת פגרה לבעלי עסקים. כל בעלי העסקים רוצים להרוויח, גם בקיץ. שכירות/ משכנתא צריך לשלם ומנהל הבנק שלי, לא יקבל כתירוץ, כולם בפגרה. בייחוד שהטלפון שלי ברגעי כתיבת המאמר התרסק, ודורש קנייה.
  2. לא כולם בחופש לאורך כל התקופה, רובינו נהיה בממוצע שבוע בחופש, גג שבועיים. הרב ימשיכו לעבוד. רבים מאתנו מנצלים את הזמן דווקא לרכישות וטיפול בדברים שהטיפול נדחה בהם.
  3. מיד אחרי הקיץ, מגיעה תקופת החגים. האם אתם יודעים כמה ימי עבודה יש בספטמבר?
  4. להורים לילדים, אני רוצה לדון במילה שעמום. בגישה אנו מתייחסים לזה כאל מצב נתון, גזרה שאין דרך לשנות. ברור לכולנו שלא כך. אם היה עלינו לטוס לחו"ל בפתאומיות כי מחכה לנו שם ירושה שמנה, או חלילה, קרוב היה נופל למשכב, והיה עלינו לסעוד אותו 24/7, היינו מוצאים פתרונות לילדים.
  5. אני מבין שהיום הפיתויים רבים, גם לעין וגם לכיס, הגירוי רב ולחץ סביבתי. מאתגר להתעמת עם ילדים, לתת להם לשחק ביניהם, למצוא הפעלות שלא עולות כסף. הפתרון הוא בגישה, להבין ש ה"חופש הגדול" היא עובדה. שאו שנתמודד או שנסבול.
  6. אז מספר חדשות טובות: יש לנו 3 שבועות להתארגן ולמצוא פתרונות, וגיליון זה מוקדש לכך. כלומר בואו נעבור לגישת ה"פתרונות".
  7. יש הרבה פתרונות בחוגים, לחבר ילדים ועשות הפעלות משותפות, תורנות הורים, בקשת תמיכה מהורים והסביבה. קחו את הילדים לעבודה. אני זוכר כמה גאה הייתי לראות את אבי ואימי מצליחים במקום עבודתם, והיום אני רואה את זה אצל בני.
  8. בפרקטיקה: תכנון, תכנון, תכנון. החופש הגדול איננו מקשה אחת . פרקו כל שבוע בנפרד. חלקו אחריות, בין בני הזוג (דווקא לגרושים יותר קל, הנשואים פעמים רבות, לוקחים מובן מאליו). תתייעצו עם מומחים, להורות, לעסקים, כדי למקסם את הזמן.
  9. והכי חשוב, תכננו מתי לוקחים חופש, תכננו פעילות וזמן איכות, עם הבני/ות זוג, עם העובדים, עם הילדים. הגוף והנשמה צריכים חופש וזמן איכות הוא קריטי. אל תשאירו לרגע האחרון את התכנון, אז נוצר לחץ בנוסף על הכל.

שיהיה קייץ קל קריר, מהנה וגם מלא עסקים

ניר מקובסקי

סדנה קפיצה לגובה

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן