משחקי קלפים

יש משחקים עם הרבה קלפים ויש כאלה עם מעט קלפים, יש משחקים המכילים רק קלפים ויש כאלה המכילים גם רכיבים נוספים אבל ללא ספק רוב המוחלט של המשחקים היום מכילים קלפים.
בודדים מהם מכילים את הקלפים הסטנדרטיים, מפעם, הקלפים האדומים והשחורים עם כל משפחת המלוכה בחיזוק הג'וקר והאס. לפעמים נדמה שילדים בתקופתנו, אלה שעוד לא ביקרו בקזינו, חושבים שהקלפים האלה משמשים רק קוסמים. לא בטוח שהם יודעים כמה משחקים היה אפשר לשחק עם חפיסה או שניים של 52 קלפים (ללא ג'וקרים).


משחקים ליחיד כגון סוליטר, משחקים לילדים כגון מלחמה, משחקים בזוגות כגון קרה קופה, משחקים לכל המשפחה כגון "פרזידנט" או "8 המשוגע", משחקים מהירות כגון "ספיד" ומשחקי שקרים כגון "בולשיט".
כמבוגרים לקחנו אותם איתנו לטיולים ושיחקנו יניב, שיחקנו איתם משחקי שתייה ומשחקים תחרותיים כגון פוקר וברידג'. כשממש לא היה מה לעשות בחנו את מיומנות הידיים שלנו ובנינו איתם מגדלים.

מדהים כמה משחקים אפשר היה לשחק באמצעות חפיסת קלפים, נדמה שכל יום אפשר להכיר משחק חדש שלא הכרנו בילדותנו, לאחרונה זה קרה לי עם משחק בשם ג'וחה. משחק שלא הכרתי לפני, הוא קצת קשוח בכך שאין מנצח יחיד, בג'וחה יש מפסיד יחיד אבל שמתייחסים אליו בקלילות הנדרשת הוא מאוד מהנה ומצחיק.

שלא תבינו לא נכון, אני אוהב את המשחקים המודרניים עם הקלפים המיוחדים, המעוצבים והייחודיים בכל משחק יותר מהמשחקים שציינתי קודם. אבל בכל זאת ממליץ להחזיק חפיסת קלפים רגילה בבית ומדי פעם לשחק עם הילדים גם במשחקים האלה, בשביל להכיר להם את הילדות שלנו, בשביל ההנאה שהם גורמים ואולי הכי חשוב, בשביל הנוסטלגיה. אם לא משחקים איתם תמיד אפשר לעשות איתם קסמים.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 95
המלצות החודש
פרסומות
צור קשר
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן