משחקים לכל המשפחה

הורים וילדים משחקים יחד

כאשר אומרים על משחק שהוא משחק לכל המשפחה, מה בעצם הכוונה?
כל משחק כנראה ניתן לשחק במסגרת המשפחה, אז במה שונה משחק המוגדר כמשחק לכל המשפחה מכל משחק אחר? הפרמטר הראשון והכי פשוט למדידה הוא הפרמטר של כמות השחקנים, משחקים לשני שחקנים בלבד לרוב אינם נחשבים למשחקים משפחתיים. הפרמטר השני והיותר מורכב הוא פרמטר הגיל, משחקים לכל המשפחה מתאימים למגוון רחב של גילאים, הם מתאימים לילדים ולמבוגרים כאחד.
אבל בשביל שאני אמליץ על משחק כמשחק לכל המשפחה לא מספיק טווח הגילאים אלה ההנאה והאתגר מהמשחק בכל גיל. זה די ברור שמשחק שהילד שלי יכול לשחק גם אני יכול לשחק, אבל השאלה היא האם אני משחק איתו רק כדי להעסיק אותו או נהנה לבלות זמן איכות איתו או שאני באמת משחק ונהנה מהמשחק.
במשחק לכל המשפחה כולם, גם הילדים הקטנים, גם הגדולים, גם ההורים ואפילו הסבים והסבתות, כולם מאותגרים ונהנים באותה מידה. ברמה כזאת שהמבוגרים ממשיכים לשחק גם אחרי שהילדים הלכו לישון.
אבל זה עוד לא מספיק, משחק משפחתי טוב הוא משחק שמאפשר לכולם הזדמנות להצליח ולנצח. משחק שבו גם הילד הכי קטן בשולחן יכול לנצח את המבוגרים יותר. לכן, במשחקים לכל המשפחה יש אלמנטים של מזל במינון כזה או אחר. לא יותר מדי מזל, רק מספיק כדי שלכולם יהיה סיכוי לנצח מדי פעם.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 125
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
מודעת פרסום של שי מזרחי - מלחמות ה- AI
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן