משוחררת

תמונה לכתבה מירב אשכנזי1

זה לא עוד ספר רגיל על אהבה, "משוחררת" זה ספר על תהליך. הספר על אישה עוצמתית שמגלה את החזקות שבה שלב אחר שלב. העלילה מרתקת ונוגעת בכל אחד. היכולת של המחברת להנגיש את הדמויות והעלילה כך שכל אחד יכול להתחבר אל הספר מעוררת התפעלות. הסיפור הוא על אישה קרייריסטית, חזקה ושלא חסר לה כלום בחייה, עד שיום אחד עולמה משתנה ומתהפך.
בתוך כיס המכנסיים של בעלה היא מוצאת פתק וכך מגלה שהוא בוגד בה. מיד לאחר יציאתו מן המקלחת היא שאלה אותו על כך והוא בלי לחשוב פעמיים ענה שרומן זה נמשך זמן רב.
מיד צפו בה רגשי אשם ומיד החליטה לפרוץ גבולות ולהשתנות.
מכאן הגיבורה מתמוטטת ויוצאת למסע של גילויים ותהפוכות. התהפוכות האלה מביאות אותה עד הקצה והיא נאלצת להתמודד עם כל אותם הדברים שהיא לא רצתה לראות כל השנים. היא מגיעה למקום הכי נמוך בחייה, ומשם היא מתחילה לטפס למקום הכי טוב תוך הבנה וראיה של הדברים הנכונים.
כששאלתי את מחברת הספר מירב אשכנזי איך נולד הספר ומה הביא אותה לכתיבתו היא ענתה לי שזה התחיל ממתנה, סדנת כתיבה שהבת הגדולה העניקה לה בהפתעה. בסדנה המחברת מגלה את כישרון הכתיבה שלה ותוך כדי עבודתה כקוסמטיקאית מגיעה לקוחה החושפת בפניה את סיפור חילופי הזוגות.
לאחר סיום הסדנה מירב מחליטה לכתוב ספר ללא ניסיון קודם ובלי הכנה מוקדמת נכתב הספר "משוחררת".
מירב מוסרת את הטיוטה לחברים, בעלי הוצאת ספרים, אף על פי שלא הובטח דבר ובידיעה שקשה מאוד להוציא ספר. להפתעתה היא מקבלת תשובה חיובית וחותמת על חוזה. אחרי התייעצות וסיעור מוחות עם המרצה של סדנת הכתיבה ובפחות מחודש, הספר הופך לרב מכר.
בכתיבת הספר מתארת מירב את התהפוכות שקורות לה, על חילופי זוגות ולא ממבט ראשון. היא מתחקרת אנשים, שומעת ומקשיבה לסיפורים שלהם ואת זה היא חושפת בספר.
שאלתי את מירב על מה היא רוצה שאני אכתוב?
מירב: "אני רוצה, שתכתבי עליי. תקשיבי, כתבתי ספר והוא הפך לרב מכר, אני אשת עסקים מצליחה",ברגע זה היא שתקה ואז אמרה:" תקשיבי, אני הייתי אישה מוכה."
כאן אני רוצה להודות שנאלמתי דום. הדיבור הרצוף נפסק ונשארתי בהלם. מירב סיפרה לי את סיפור חייה, שריגש אותי עד דמעות. אני מוכרחה לציין, שהיא סיפרה אותו ממקום של עוצמה, ממקום של הייתי שם וניצחתי. לא ממקום של רחמים אלא ממקום של צמיחה ותובנות לחיים.
מירב ממשיכה: "המקום של להגיד כתבתי ספר זה וואו לכל אחד, אבל המקום שלהגיד: אני הייתי אישה מוכה וכתבתי ספר זה ממקום אחר לגמרי. לכל אחד יש את הכוחות שלו, לכל אחד בחיים יש את הכוח והיכולת שלו. אנו רק צריכים להבין איך אנחנו מביאים את עצמנו לשם."
הסיפור של מירב בעצם התחיל בגיל 17 כשהיא התחתנה לא מאהבה. היא נכנסה ישר להריון. בחודש החמישי להריונה קבלה סטירת לחי ראשונה בגלל, שדיברה עם גבר זר, והיא בתפקיד הקורבן לקחה את מלוא האחריות על עצמה וגם את האשמה. שנה וחצי היא נמצאה במקום של האשמה עצמית. אחרי שנה וחצי היא עברה תהליך של מודעות ויציאה לעשייה.
באותם השנים היא עברה התעללות נפשית, כספית, מנטלית ומינית. היא הבינה שכל עוד אין לה כסף ועצמאות כלכלית הוא ימשיך להתעלל בה. היא החליטה לצאת לעבוד וכתוצאה מכך הוא התעלל בה יותר. הוא היה מגיע למקום העבודה שלה לדבר עם הבוס ומספר לו שהיא מזניחה את הילדה. ההתעללויות המשיכו וגם בלילות הוא הפריע לה לישון וכתגובת שרשרת התפקוד שלה בעבודה ירד עד שפיטרו אותה. משם היא הבינה שהיא צריכה לעזוב.
מירב: "משם אני מתחילה לצאת מהמקום של הקורבן ורוקמת תכנית איך אני מתגרשת ממנו. אני מנסה לדבר איתו על הגירושים והוא אומר לי שבחיים הוא לא ייתן לי גט"
היא הבינה שגט היא לא תקבל. לחיות איתו היא לא רצתה, בשלב הזה היא מגיעה למסקנה שהיא תהיה מסורבת גט ושהיא לא תוכל להביא ילדים נוספים . לכן למרות המצב המסובך היא מחליטה להיכנס להריון נוסף וכך נולדה בתה השנייה . אחרי תקופה שהייתה מלווה באירועים קשים מירב שוב ביקשה מבעלה להתגרש ובתגובה לבקשה זו הוא איים עליה ועל הבנות ברצח. היא הצליחה לברוח מהבית אחרי שהוא ניסה לזרוק אותה מהחלון של קומה רביעית. חייה ניצלו בזכות ובעזרת המשטרה והאנשים שבסביבתה. כך היא הצליחה לברוח ממנו.
מירב: " אני שתקתי כי התביישתי להגיד שאני אישה מוכה"
אחרי 3 שנים שהיא הייתה מעוכבת גט היא קיבלה גט בגלל שהוא טען ברבנות שהיא בוגדת והיא הסכימה לזה. מירב: "כל כך שמחתי שאמרתי כן, אני בוגדת בו כי אני מבינה שזה הכרטיס שחרור שלי ממנו".

היא לא רצתה שירחמו עליה, להרגיש מסכנה ונתמכת אז היא הלכה לעבוד בניקיון. היא הרוויחה את לחמה בכבוד ושמה כסף בצד עד שהיא אספה מספיק כדי ללמוד גרפיקה. בזמן לימודי הגרפיקה חברה סיפרה לה על קורס לבניית ציפורניים. מירב הבינה שיש כאן הזדמנות עסקית ומייד נרשמה לקורס יחד עם חברתה. בסיום הקורס התחילה לעסוק בבניית ציפורניים בביתה .
מירב: "מה שהניע אותי להתמודד היה דווקא המקום שלא רציתי שיגידו עליי מסכנה, אוי מסכנה. לא רציתי להיתמך בביטוח לאומי ובמוסדות אחרים" וממשיכה "והקמתי עסק לקוסמטיקה מצליח מאוד."
ומה עם גברים וזוגיות?
מירב: "לא רציתי להתחתן שוב או להביא ילדים נוספים והייתי במערכות יחסים שזלזלתי ופגעתי בגברים עד שפגשתי את מי שהיום הוא בן זוגי כבר 10 שנים. גיליתי דברים חדשים בזוגיות וזוגיות אחרת ויש לנו ילדה משותפת"
מירב החליטה לעשות שינוי. בעקבות הספר למדה אימון ומשתמשת בכלים האימונים ומשדרגת אותם. בעקבות הוצאת הספר היא מקיימת הרצאות בפני קהלים שונים בהם היא חושפת את סיפורה האישי. בכך היא מאמינה שהיא תוכל לעזור ללא מעט נשים שסיפורן דומה לשלה .
המוטו שלה הוא:" כל אחד יכול להצליח עם התמדה ונחישות". בימים אלו היא כבר עובדת על ספר נוסף.
מירב: "אני תמיד אומרת:" אין אי אפשר, יש ליצור אי של אפשר""

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן