מרכז סמלים

11a2fb_255c3c5d915b4f45a687aa9215b6ba1e.png_srz_p_125_112_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz

מאת : איילת יובל דרזנר  [email protected]

בבואי להכין כתבה על "מרכז סמלים" הגעתי לבית נאה עם גינה, פרחים וצמחיה ירוקה המעניקים לבאים תחושה של מקום מזמין, ל"בית חם".
קידמו את פניי מריו, זאב וחמדה לשיחה מרתקת על הרעיון העומד מאחורי המילה "סמל", ובמשפט אחד: "סמל" הוא ייצוג אישי סובייקטיבי של כל מה שאנחנו רואים, וגם כל מה שאנו חושבים על כל מה שאנחנו רואים….

מריו כהנא – יועץ ומרצה בתקשורת לא מילולית, שפת גוף וקריאת תווי פנים (מורפופסיכולוגיה).
זאב קולר – המרכז הפדגוגי האחראי על הקשרים עם הגופים העסקיים והמוסדיים השונים.
חמדה ילוב – מנהלת קשרי לקוחות ומרכזת קורסים וסדנאות.

בשנת 1994 הקים דר' רפאל רוזנר [בוגר תואר שלישי בהיסטוריה מאוניברסיטת סורבון] את מרכז סמלים.
דר' רוזנר פיתח שיטה טיפולית המשפרת את התקשורת העצמית של האדם והתקשורת הבין אישית. שיטה זו מבוססת על תורת ה"סמל" [סמיולוגיה] בשילוב עם תורת הדמיון על פי הגותו של הפסיכיאטר קרל יונג והוגים רבים אחרים מדיסציפלינות שונות. לדברי דר' רוזנר [המעדיף לקרוא לעצמו יועץ או מלווה על פני המונח מטפל] "האדם הוא כל כולו ספר שניתן לקרוא. תנועות גוף לא נשלטות, הבעות, מחשבה, התבטאות, לבוש וכדומה, מקבלים משמעות סמלית. הסמיואנליזה מאפשרת לנו לפרק את המשמעויות הללו ולהעניק ל"סמל" היבטים חיוביים יותר, בעת הצורך" .
ד"ר רוזנר מלווה מטופלים השואפים לשיפור התקשורת האישית (ביטחון עצמי, זוגיות ועוד…), חולים שסובלים ממחלות קשות (סרטן או מחלות כרוניות) רוזנר עוזר למטופל להתמודד עם המחלה על ידי חיפוש משמעותה, סילוק החרדות, הדיכאון, הרגשת הבדידות, חוסר החיוניות, יחסים במשפחה ועוד….
מרכז סמלים עוסק במספר תחומים:
שפת גוף ותווי פנים ["מורפופסיכולוגיה"]
תורת הסמלים ["סמיואנליזה"]
תוכנית 7 השלבים [תוכנית ייחודית בליווי אישי, המשלבת התאמה של האדם לעיסוק עתידי]
פיענוח החלום ומשמעותו .
סדנת תמיכה לאנשים חולים ולבני משפחתם
המשותף לכל התחומים – יצירת תקשורת אישית ובין אישית טובה [יחיד או רבים], על בסיס צבר הניסיון והידע של המוחות המקצועיים של "מרכז סמלים".
מריו: "מרכז סמלים הוא מרכז טיפולי ייעודי הדרכתי, המחזיק במספר כובעים ומשלב ביניהם".
סדנת 'שפת גוף וקריאת תווי פנים'[תקשורת לא מילולית]
"מורפופסיכולוגיה" הוא ניתוח אופי האדם על ידי קריאת תווי פניו שהם אוסף תכונות גנטיות, תכונות נרכשות וחוויות אישיות.

את הסדנא המרתקת הזו מנחה מריו שהגיע מעולם העסקים.
מריו: "ב- 2008 חזרתי הביתה בשל בועת הנדל"ן שהתפוצצה ובגיל 58 החלטתי ללמוד את מה שהיה תמיד קרוב ללבי ומצבר ניסיוני רב השנים בתקשורת בין אישית. משלא מצאתי גורם אקדמי בארץ המלמד את שפת הגוף והפנים, הגעתי ללימודים פרטיים אצל ד"ר רוזנר ולאחר מכך המשכתי לתואר במכללת Barcelona וגמלה בי ההחלטה להעניק כלים משמעותיים לאנשים כדי שיוכלו לתקשר טוב יותר, כלומר – האם התוכן הנאמר, הבעות הפנים וההתנהגות, מכוונים לאותו מסר או לא. בסדנא אנחנו מקבלים כלים להתמודדות ביחסים הבין אישיים בעבודה, בבית, בחברה, ומקבלים העצמה, בין היתר, בעמידה מול קהל.

בסדנא אני מלמד לפענח רגשות ותחושות. כל מה שאנחנו עושים עם הגוף הוא חלק מתגובה רגשית.

תוך כדי שיחה מריו מגיב לתנועות גופי " כשאת מזיזה את האצבעות ליד הברך, כן, כן, אני רואה שאת מזיזה, אני מבין מה עובר עלייך ויכול להגיב בהתאם, כשאת יושבת אתי כאן אני יודע שאת רוצה לשדר לי את התדמית המקצועית שלך בשל המעמד של מראיין ומרואיין…. ברגע שיצאת מהבית את בזירת משחק. כל הסיפור הוא להבין שאת יכולה לפעול כך שאיש לא ידע מה עבר עלייך באותו בוקר, בעבודה – הקולגה שלך לא צריך "לסבול" מהעובדה שהערת לבעלך שלא גיהץ את החולצה בבוקר והוא התרגז"….

התרגול מבוצע באמצעות: תמונות, סרטונים, תרגול בין אנשי הקבוצה וגם מול אדם שאנו מביאים מבחוץ כדי שיתרגלו עליו.
תרגול מעשי ולימוד עיוני הכולל שקפים וחומר כתוב, נותנים לכל תלמיד בסיום לימודיו 'ארגז כלים' לפענח את האחר "מעבר למילים" המסייעים לחיים.
מי מגיע לכאן ואיך? יש לנו פייסבוק פעיל סביב 16,000 מבקרים שדרכו מגיעים רוב הלקוחות וכמובן מפה לאוזן .
מריו: רוב הפעילות שלנו מתקיימת בביתנו החם אני לא עושה 'מופע סטנד- אפ'. אני מלמד שפת גוף.

אנו מקיימים סדנאות פרטיות ממוקדות מטרה, עבור חברות שיווקיות או מערכות ביטחוניות ואחרות . לאחר פגישות מספר שבהן אני לומד את הצרכים, אני "תופר" סדנא מיוחדת כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.
לדוגמא: הגיעה לכאן קבוצה מחו"ל שעיסוקה בשיווק – הם התקשו ליצור קשר כי השפה אינה שפת האם שלהם. כדי ליצור תקשורת טובה עם הלקוחות הם פנו אלי בבקשה ללמד אותם את השפה הלא מילולית [מעבר למילים] כדי שהתקשורת ביניהם תהיה טובה יותר".

עד כמה תחום קריאת הפנים מסייע לתחום התעסוקתי?
מריו: לאחר הסינון של המועמדים הפוטנציאליים אני יכול להדגיש כי מראיין שלמד קריאת פנים ושפת גוף ידע לזהות במועמד שיושב מולו האם הוא עקשן, מאופק, רגיש, אחראי ועוד…. ויחסוך מעצמו זמן רב .
לרוב קורה שלאחר סינון וראיון של מועמדים רבים הגיעו לקו הסיום כמה מהם. והשאלה היא : על פי מה תבחר את המועמד הסופי? מי שלא למד שפת גוף יפעל על פי התחושות שינחו אותו מהלא מודע …. למשל מועמד שהרכיב משקפיים יכול להזכיר לו את הדוד שלו כשהיה קטן ואז ההחלטה במקום להיות מושכלת הופכת לסובייקטיבית.

הסמלים משתקפים גם בסיטואציה כמו בדייט
"בדייט שני הצדדים לחוצים ורוצים למצוא חן ומקוים שהתמונה שראו במחשב או במדיה אחרת היא עדכנית ולא מאכזבת. ב"מרכז סמלים" לומדים איך אני יכול לשדר נינוחות, איך אני יכול לגרום לצד השני שלחוץ להירגע או לתמרן סיטואציה למצב שיהיה נינוח יותר לשני הצדדים".

זאב קולר מוסיף 2 נקודות חשובות: עידן הפייסבוק והרושם ראשוני.
"ישנה הרגשה שאנו נמצאים בתקופה של רצון לדעת את שפת הגוף וחשיבותה עולה כיוון שהילדים, הנכדים, נמצאים מול מסכים,מסמסים ומתקשרים באייקונים וזו תקשורת הנתפשת כקצרה מאוד. כלומר, נגרעה מאתנו היכולת לדבר ויזואלית ולנהל שיחה אישית, ומכאן כשמגיעים לסביבה חברתית רוצים להבין טוב יותר את מה שהאחרים משדרים.
באותה נשימה, עלינו ללמוד על הרושם הראשוני ולחדדו כדי שהתיוג הקיים המלווה אותנו יהיה יעיל יותר. ברגע שאתה יוצא מהבית אתה מתאים את הלבוש למקום אליו אתה תגיע. למשל לא תבוא עם גופיה וכפכפים לראיון עבודה"

אני : "אני נמצאת באירוע חברתי וקולטת בחורה שנתפסת בעיניי קשוחה ולא הכי נעימה, אבל חשוב לי לגשת אליה ולהכיר אותה בשל אינטרס. מה אני יכולה לעשות?
מריו: בעזרת "מרכז סמלים" את תלמדי מהו התיוג שלך ויינתנו כלים שיסייעו לך למצוא את הדרך להפעילם באופן משמעותי ויעיל.
במערכות בחירות חשיבות שפת הגוף עולה לאין ערוך על פני התכנים ואם המועמד ידע לעשות שימוש "בארגז הכלים" הנכון תהיה לו השפעה חיובית עלינו. על זה נאמר "עובר מסך".
סדנת פיענוח חלומות
דר' רוזנר מביא את החולם למשמעות חלומותיו על בסיס פירוש הסמלים השונים המופיעים בחלום.
פתגם יהודי קבע : "אדם שחלם חלום ולא פענח אותו כמוהו כאדם שקיבל מכתב ולא פתח את המעטפה".
חלומות הם גשר להבנת הלא מודע, יש להם שפה משלהם, שפת הסמלים. הבנת החלומות שלנו והיכולת לפרש את הסמלים המשובצים בהם מקנים לנו כלים נפלאים לגילוי עצמי, מאפשרים לנו לקבל החלטות נכונות יותר בדרך אחרת ואף לשנות את הבחירות אשר אנו עושים בחיינו.

בסדנא נכיר את עצמנו דרך החלומות שלנו.
חלומות מהווים מסר פנימי המנחה את החולם. פענוח חלומות מסייע בחיי היום-יום, משפר את איכות חיינו ויכול לתרום באופן משמעותי להטבת הבריאות שלנו. בקורס אנחנו מלמדים איך להפיק את המטב מהחלומות שלנו.
חלומות הם מזון לנפש, אנו זקוקים לחלימה על מנת להשיג איזון. החלומות מהווים כלי בסיסי להבנת המודע והלא מודע המדבר אלינו בשפת הסמלים.
כשאנחנו חולמים אנחנו נכנסים לתסריט שמורכב מאין ספור סמלים שעלינו לפרש.
החלום משחרר אותנו ממגבלות פיסיות, נפשיות ומוסריות.
בחלום אנחנו יכולים לשחות, לצלול, לעוף… פירוש החלום מאפשר לנו גישה אל הלא מודע.
חלומות עשויים לבטא עבורנו קונפליקטים בין המודע ללא מודע.
באמצעות החלום אנו נעשים מודעים לדברים שבדרך אחרת לא היינו מסוגלים להתמודד אתם.
לימודי פענוח חלומות מקנה כלים חשובים להבנת העצמי והזולת.

תוכנית 7 השלבים – ייעוץ תעסוקתי– תהליך ייחודי המותאם אישית.
במהלך חיינו אנו נמצאים לעתים בצומת דרכים בה אנו חשים את הצורך בשינוי. שיטת "שבעת השלבים" ב"מרכז סמלים" נבנתה במיוחד לשם כך. השיטה באה לעזור, להעניק הכוונה ולווי בתהליך קצר, במקום אחד עם אנשי מקצוע מומחים בתחומם.
מריו: "בשיטה זו נביט יחדיו על עתידו המקצועי של האדם מכמה זוויות, ברגישות והבנה מעמיקה. נגלה מהם הכישרונות והפוטנציאל החבוי – נתייחס למצב האישי, המשפחתי, הכלכלי, הגופני, הנפשי והחברתי של האדם. נביא בחשבון את ניסיון החיים, נבדוק את הצורך האישי שיגרום לאדם לצמוח ולהתגבר על הספקות, הפחדים והמחסומים המלווים אותנו בקבלת החלטה משמעותית על העתיד כדי לחיות חיים משמעותיים שיש בהם מיצוי עצמי והגשמת חלומות.
בתהליך ייעוץ מהסוג הזה אנו משלבים היכרות אישית ומבחני כישורים, שאלוני נטיות מקצועיות, שאלוני אישיות לבין כלים של אבחון על פי תווי פנים, מיפוי צרכים אישיים, מבנה רגשי פנימי ועוד. זו עבודה של חיבורים בין רצונות ליכולות ולצרכים תוך הצלבת מידע ממספר תחומים המאפשרת הרכבת "פזל" אישי עמוק ומקיף".
במרכז פועלים אנשי מקצועי נוספים ואתם מוזמנים להיכנס לאתר בכתובת:

http://www.smalim.co.il/#!about/ctq5

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן