מערכת החיסון

ידי מטפלת ברפלקסולוגיה מטפלת ברגליים

הלחץ הגדול עבר, החגים מאחורנו והסתיו הגיע והחורף בפתח, זהו זמן ה"שפעת" וכאן אמורה להיכנס לתמונה מערכת החיסון שלנו. זה המבחן שלה.

מערכת החיסון כשמה כן היא שומרת ומגינה על החוסן שלנו על גופנו.

זוהי מערכת מאד מורכבת ומשמשת אותנו להגנה מגורמים חיצוניים המזיקים לגופנו. יש לה "זכרון חיסוני" כלומר מסוגלת לזכור כל מזיק שפלש גם בעבר לגופנו ולסלקו לפני שיגרום נזק.

לא רק מחלות פיזיולוגיות קשורות למערכת חיסון תקינה. ידוע שגם בעיות רגשיות כמו דכאון או אפילו שינויים במצב הרוח מחלישים את גופנו ומעייפים אותו, ועשויות להחליש את מערכת החיסון במלחמה נגד וירוסים ולא מעט מחלות ונגיפים.

הרפואה המשלימה כמו רפלקסולוגיה, רפואה סינית וצמחי מרפא הם כלים מצויינים לחסן את הגוף מפני השפעת. כמובן שזריקות חיסון הן חשובות בעיקר לקשישים וילדים. אך החסרון של החיסון הוא שלא כל החיסונים מתאימים לזנים חדשים של וירוסים והגוף צריך ללמוד להתגבר ולהילחם מולם.

וכדרכי אוסיף את הפן ההוליסטי:כשהנפש חלשה ומעורערת, גם ההגנות מתערערות ומאפשרות לפולשים זרים להיכנס. אם מערכת החיסון שלנו היא שדה קרב הרי שהחזק מנצח. זהו הקשר החזק בין גוף לנפש, כמאמר המשפט "נפש בריאה בגוף בריא". לא רק מחלות פיסיולוגיות קשורות למערכת חיסון תקינה. ידוע שבעיות רגשיות כמו דכאון או אפילו שינוי במצבי רוח ועייפות כללית, עשויות לנבוע ממערכת חיסון חלשה, ולהיפך. חולשת הנפש מחלישה את חוסן הגוף.

הרפלקסולוגיה היא כלי נפלא להרגעת הנפש וכמובן לטיפול וניקוי מערכת החיסון.

הניה אורן, גופנפש נשמה

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן