מעגל הקסמים

זוגות ידיים שלובות

מעגל מסמל בתרבויות השונות מחזוריות, זרימה והמשך, ומתאר מסגרת של התכנסות. מעגל הקסמים אליו אני מכוונת, הוא כזה בו יושבת קבוצה של א/נשים ומשתפת את אשר על ליבם. לשם רווחה נפשית מצד אחד, והרחבת המודעות העצמית ויצירת שינויים מצד שני.

 

במסגרת קורסי NLP הנלמדים במרכז שלי, אני נוהגת לשלב פעילות של מעגלי קסמים. כדברי אחת המשתתפות בקורס המאסטר "בשביל זה אני פה. בכדי להרהר על מי אני, במה אני מאמינה, ואיך זה משתקף בחיי".

 

נסו להרהר מתי בפעם האחרונה דיברת על הדברים החשובים באמת בחייך, וכאן הכוונה היא לא למה קניתי או הכנתי לאחרונה. יותר מכך, הכוונה למה נפלא בחיי, ומה הייתי רוצה לשפר ולקדם.

 

מלבד מודעות עצמית, מעגל קסמים הוא הזדמנות להכיר עוד אפשרויות, להאמין או ולפעול וכדומה, מאחר כל אחד מהמשתתפים מביא את עולמו האישי למעגל, ותורם בכך גם לאחרים.

 

תרומה נוספת במעגלי קסם היא המעורבות הגבוהה של המשתתפים בבניית המודעות העצמית, בהעצמה האישית לצד איתור פתרונות לאתגרים ביחסים שלהם. תהליכי המודעות העצמית תורמים בתחום תקשורתי – חברתי, רגשי, התנהגותי ואפילו שפתי.

 

אני רוצה להציע לך לערוך מעגל קסם, היכול להתקיים עם ילדים מגיל 3 ועד מבוגרים בני 99, מכאן שעם בני משפחתך, חברייך וכדומה. בכדי לעשות זאת בצורה אפקטיבית, ציינתי מספר כללים.

 

הכללים המומלצים

הכלל הראשון הוא ישיבה במעגל, מספר המשתתפים הוא 2-10 משתתפים, כלומר ניתן לעשות זאת גם כזוג. ועדיין חשוב כשהקבוצה לא תהיה גדולה מידיי, בכדי לא "להעמיס" על המשתתפים.

הכלל השני הוא שתוכן השיחה קשור למצבי חיים, מחשבות, רגשות והתנהגות.

הכלל השלישי הוא שכל מה שנאמר במעגל נשאר שם. בכדי להקנות ביטחון מצד אחד, ופתיחות מצד שני. בהקשר לתוכן, כל מה שנאמר לגיטימי, ויחד עם זאת, חשוב שלא יהיה פוגעני. במילים אחרות, אווירה מקבלת ומכבדת.

הכלל הרביעי הוא קביעת זמן מוגדר מראש לפעילות, ולזמן השיתוף של אחד מהמשתתפים. ניתן להעזר בשעון חול או סטופר.

הכלל החמישי "כולם משתפים", כך מצד אחד ברור לכל אחד, שהוא יקבל את הזמן שלו, ומצד שני לא יעלה חשש לחוסר סימטריה.

הכלל השישי קשור להקשבה מלאה למשתף, באם בשמירה על "קשר עין" עם הדובר, ללא עיסוק בהסחות "כטלפון" או פטפטת עם אחרים. וללא הפרעות, גם אם אין הסכמה עם הדובר.

ניתן להוסיף עוד כללים בהתאם לגיל וצרכי המשתתפים, באם הם ילדים או בוגרים.

במעגלי הקסמים הראשונים, בכדי ליצור אמון ולהעמקת ההיכרות, כדאי להעלות נושאים העוסקים בכך. בחרתי להביא כאן דוגמאות מערכת המשחק: מעגל העוצמה המתאים לשלב זה, ולכל גיל. כשלצעירים "נקריא" את השאלה.

 

 

מעגל קסמים זו דרך נפלאה לפתח מודעות וללמוד תקשורת ועוד ועוד, כפי שציינתי למעלה. הדרך היעילה ללמוד את עצמנו ואת האחרים, כי חשבו מתי שאלתם חבר "מה אני לא יודע/ת עלייך?", "על מה אתה מודה בחייך?" וכדומה.

מכל הלב

רחל סטיקלרו

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן