מופעי מחול נובמבר 2021

רקדנית מחול

הנאום – נועה צוק

יום שלישי 9.11 בשעה 20:30 וביום שישי 12.11 בשעה 14:00 תאטרון ענבל, מרכז סוזן דלל.

 

פעם ראשונה בה נועה צוק יוצרת עבור עצמה ערב סולו. בעבודה משולבים חומרים מעבודות שנוצרו בעשור האחרון לצד חומרים חדשים. מתוך העיסוק בעבר שלה והשלכותיו על חייה כיום ועל העתיד הלא נודע , נבעה העבודה, כמעין ניסיון לחבר ביניהם. 

היא רוקדת מאז שהיא זוכרת את עצמה. התחושה שהריקוד בחר בה, עודנה חזקה ונוכחת בחייה גם היום. היא חוקרת את ההוויה שלה בתוך התנועה, בתוך כל רגע ורגע, וכך מגשימה את עצמה. העבודה נבעה מתוכה לאט, ללא תכנון מוקדם, לאחר שהיה ארוכה בריק מתמשך, בזמן שנוזל, במחשבות על עתיד לא נודע. שכבות מוכרות של הגנה הוסרו בתקופה זו של חייה, מנעד רחב של רגשות עלו וצפו והביאו עימם רצונות חדשים, געגוע ותשוקה לחזור לחוויה הגרעינית והראשונית של פגישה עם עצמה בעצמה.

נועה צוק רקדה בבת-שבע 12 שנה. את דרכה כיוצרת החלה בשנת 2009, ומאז העלתה את עבודותיה במסגרות רבות באופן עצמאי, בפסטיבלים בארץ ובחו״ל והוזמנה ליצור עבור להקות ברחבי העולם. נועה משתפת פעולה עם האמן הרב-תחומי אהד פישוף ושניהם יוצרים ביחד עבודות  לבמה ולוידאו. נועה מלמדת ומעבירה סדנאות באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, הסדנא בגעתון, במסלול להכשרת רקדנים ובמסגרות אקדמיות ומקצועיות שונות ברחבי העולם.

כוריאוגרפיה:  נועה צוק, רקדניות: נועה צוק, תלבושות: ערן שני, תאורה:  דני פישוף, ניהול הצגה: ריצ'ייל ארדוס, מוזיקה ודרמטורגיה: אהד פישוף, ליווי אמנותי: קרן לוריא פרדס.

 

בואו תשכבו- נעה דר ומיכל סממה

 יום חמישי 18.11 ויום שבת 20.11 בשעה 21:00 סטודיו קבוצת מחול נעה דר, לסקוב 13, תל אביב

 

המופע עומד, יושב ושוכב במרחב הפעור בין תפיסת הגוף כסובייקט ייחודי וחד-פעמי, על תחושותיו וחוויותיו האינטימיות, לבין היחס הרפואי-בירוקרטי אליו כאובייקט פלסטי אחיד, מפוצל לאיברים, מאובחן ומקוטלג. הציבור מוזמן לצפייה פעילה באירוע מתגלגל בין פרטי לציבורי, בין שאלה לחקירה, בין ריפוי לעינוי ובין חופש לשלילתו. 

נעה דר, כוריאוגרפית ורקדנית. יצירותיה הוזמנו ע"י הפסטיבלים המרכזיים בישראל והוצגו בבמות בין לאומיות רבות ברחבי העולם. בין הפרסים בהם זכתה נמצאים פרס רוזנבלום מעת"א-יפו, פרס היצירה של משרד התרבות ופרס לנדאו מטעם מפעל הפיס. רוב עבודותיה נוצרו במסגרת 'קבוצת מחול נעה דר' שהקימה ב 1993, תוך שיתוף פעולה עם אמנים ואמניות משדות יצירה שונים. 

 

 

מיכל סממה, יוצרת בתווך שבין מחול לפרפורמנס ולאמנות פלסטית. עבודותיה, מרביתן תלויות מקום, נעות בין חללי הבמה, הגלריה והמרחב הציבורי.

 

יצירה והשתתפות: נעה דר ומיכל סממה, טקסט: מיכל סממה, יוצר פס קול: אלעד שניידרמן

עיצוב אובייקטים ותאורה: יאיר ורדי, ניהול הפקה: כרמל הרטמן

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן