מופעי מחול דצמבר 2021

התחיה מחול

Toyzzzzz– אור מרין

יום חמישי 16.12 בשעה 19:30 ויום שישי 17.12 בשעה 14:00 ב19:30 תיאטרון תמונע שונצינו 8 תל אביב

 

חווית מחול ומוזיקה חיה בדיוניסיה של פלסטיק, תנועה וחגיגת רגשות.

תזמורת הצעצועים של איגור קרוטוגולוב יחד עם תשעה מופיעים-רקדנים יהפכו יחד במטמורפוזה משותפת, כאב לקתרזיס, עצב לכוח, חיים ופלסטיק למוסיקה. הקהל מוזמן לקחת חלק בחגיגה, להיזכר בכוח של הילדות בעוצמות של הבגרות, להרגיש, לתקשר ולשחק מעבר לתכתיבי החברה.

חומריות, קפיטליזם ופופ יהפכו לחומרי גלם של משחק, בו נרפה אל האנושיות הבסיסית, היצרית, עם כל מה שהיא יכולה להציף, בכל מצב.

אולי כך, נצליח יחד להוליד תרבות חדשה, גם אם לזמן קצר.

 

להקת המחול תאטרון אור מרין ואורן נחום- אור מרין ואורן נחום, זוג לחיים וליצירה, יוצרים יחד החל מ2005.  עבודתם מאופיינת באסתטיקה ויזואלית, עבודה קולית וטקסטואלית, מחול עכשווי ופרפורמנס. הם יוצרים מתוך תפיסה שעל היצירה להיות טוטאלית על כל מרכיביה בכדי ליצור חוויה מלאה, רגשית וויזואלית עבור הצופה. אור היא מעצבת וכוריאוגרפית ואורן הוא דרמטורג ומוסיקאי. פיצול התפקידים ביניהם  הופך את היצירה לשלמה והומגנית  וכך בני הזוג טווים טקסטורות וטעמים מדוייקים עבור הצורך של כל יצירה: הרקדנים, התימה, והאיכות הפרפורמטיבית והפיזית שלה. לאורך השנים יצרו והופיעו בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם עם עבודות בסדרי גודל מגוונים: מסולואים ועד לקאסטים מרובי משתתפים, יצירות קצרות ויצירות באורך מלא, יצירות לבמה, למסך ויצירות תלויות מקום.  במהלך יצירתם פיתחו מתודה פיזית ופרפורמטיבית שאותה שיכללו בעבודה ובשיתוף פעולה עם רקדניהם. תהליך זה הבשיל עד שב 2015 ייסד הזוג את מרכז המחול RE-SEARCH בכדי להכשיר רקדנים בהתאם לצרכים הכוריאוגרפיים של זמננו כיום

 

כוריאוגרפיה, עיצוב במה, תלבושות ופסקול: אור מרין // דרמטורגיה: אורן נחום // יוצר שותף ומלחין: איגור קרוטוגולוב // מוסיקאים תזמורת הצעצועים: איגור קרוטוגולוב, רועי חן, ויקטור לוין, אמיר בוקסבאום, נעומי רוזין, ים אומי, ניל קלמן, מיכאי צ'רנאה // רקדנים: רוני בן חמו, מיתר אריאלי, נוי חבר, אלה פולק, ירדן חלפי, ג'ונתן בוקשטיין, תומר גיאת, הילל בן צבי // עיצוב חלל/תפאורה: זוהר שואף // עיצוב תלבושות: רעות שייבה // עיצוב תאורה: אמיר קסטרו מנהל חזרות והצגה: תומר גיאת // ניהול טכני: לנואל טירן תשבי // הפקה: יובל גל

 

https://www.tmu-na.org.il/?CategoryID=221&ArticleID=5044

 

 

שביל התחייה – דור ליבנה ולילך פנינה ליבנה

יום רביעי 22.12 בשעה 20:00 וביום רביעי בשעה 20:00 במוסד האמנות החדש LILACH PNINA LIVNE דרור 7, יפו.

 

יש הכל בעולם, יש טוב ויש רע. יש רגעים בהם אתה מתרסק ומשוכנע שזה הסוף, שאין תחתית יותר עמוקה מהמקום בו אתה נמצא. בנקודה הזאת יש שתי אפשרויות: לוותר וליפול יותר או להלחם ולא לוותר. קוראים לי דור ואני מכור נקי מסמים. במהלך השנים האחרונות כתבתי עשרות שירים.

הייתי במצבים שבהם הנפש לא יכלה לשאת את עצמה יותר והגוף ממש צעק מהנשמה. סבלתי סבל בלתי נסבל. בעזרת הכתיבה נאחזתי בשפיות.

המילים הצילו אותי גם שלא הייתי מודע להן. עברתי מסע . המשפחה שלי עברה מסע ביחד איתי. לפעמים ראיתי את האור בקצה המנהרה.

לפעמים מצאתי תקווה ותפילה. לפני כמה חודשים פניתי לאחותי הכוריאוגרפית לילך, כאילו אלהים דיבר מתוכי, להציע לה שנעלה מופע ביחד.

תוך כדי העבודה על המופע הלא יאומן הזה מבחינתי, הבנתי את החיבור האמיתי והמדויק בין הגוף והנפש, של ההוויה שלנו כבני אדם בעולם לא פשוט אך מופלא, של העוצמה בחיבור בין המילה לתנועה. זה מופתי מבחינתי. האומנות מביעה בכל רמ״ח איבריה את המסע שעברתי.

את הכאב, הזעקה, התקווה, את אלוהים ומציאת משמעות בקיים.

האומנות מביעה את שביל התחייה שלי.

 

יוצרים: דור ליבנה ולילך פנינה ליבנה

פרפורמרים: מישל סומיה שלחה, מיצ'ירו שין, אייל ברומברג, מתן מאירסון, נועה קלר

צילום וליווי אמנותי: טל מיכאל הרינג

עריכה: חנה ליבנה

ציור קיר: אורן פישר

עיצוב הזמנה: איתמר מקובר

אשת סאונד: עמי בן צבי

 

https://eventbuzz.co.il/shvilhathiya

 

 

 

 

 

בואו תשכבו- נעה דר ומיכל סממה

 

יום שישי 24.12  בשעה 14:00 ויום שבת 25.12  בשעה 21:00 סטודיו קבוצת מחול נעה דר, לסקוב 13, תל אביב

 

 

המופע עומד, יושב ושוכב במרחב הפעור בין תפיסת הגוף כסובייקט ייחודי וחד-פעמי, על תחושותיו וחוויותיו האינטימיות, לבין היחס הרפואי-בירוקרטי אליו כאובייקט פלסטי אחיד, מפוצל לאיברים, מאובחן ומקוטלג. הציבור מוזמן לצפייה פעילה באירוע מתגלגל בין פרטי לציבורי, בין שאלה לחקירה, בין ריפוי לעינוי ובין חופש לשלילתו. 

נעה דר, כוריאוגרפית ורקדנית. יצירותיה הוזמנו ע"י הפסטיבלים המרכזיים בישראל והוצגו בבמות בין לאומיות רבות ברחבי העולם. בין הפרסים בהם זכתה נמצאים פרס רוזנבלום מעת"א-יפו, פרס היצירה של משרד התרבות ופרס לנדאו מטעם מפעל הפיס. רוב עבודותיה נוצרו במסגרת 'קבוצת מחול נעה דר' שהקימה ב 1993, תוך שיתוף פעולה עם אמנים ואמניות משדות יצירה שונים. 

 

מיכל סממה, יוצרת בתווך שבין מחול לפרפורמנס ולאמנות פלסטית. עבודותיה, מרביתן תלויות מקום, נעות בין חללי הבמה, הגלריה והמרחב הציבורי.

 

יצירה והשתתפות: נעה דר ומיכל סממה, טקסט: מיכל סממה, יוצר פס קול: אלעד שניידרמן

עיצוב אובייקטים ותאורה: יאיר ורדי, ניהול הפקה: כרמל הרטמן

 

https://bit.ly/3nOLmN4

 

 

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן