להקת המחול קמע בבכורה עם המופע: "יופי מטורף":

זוג רוקד קפוארה

איציק גלילי & מרקו גקה

ערב אחד עם שלוש יצירות בבכורה ישראלית, מאת שני יוצרים בינלאומיים מהמובילים במחול העולמי:

הכוריאוגרף הגרמני עטור הפרסים מרקו גקה עם היצירה  "NICHTS", והכוריאוגרף הישראלי איציק גלילי, הזוכה להצלחה בינלאומית, עם היצירות " "PEELEDו- "Cherry pink and Apple Blossom White"  

יום חמישי ה-14 במרץ 2019 בשעה 20:30, במשכן לאמנויות הבמה באר שבע

ימים ראשון, שני, ה-17-18 במרץ, בשעה 21:00 בסוזן דלל

 

להקת המחול קמע תעלה בבכורה את המופע "יופי מטורף": איציק גלילי & מרקו גקה, ב14.3 במשכן באר שבע וב17-18.3 בסוזן דלל.

המופע החדש כולל שלוש יצירות שיעלו בבכורה ישראלית, של שני יוצרים בינלאומיים מהמובילים במחול העולמי : יצירה של הכוריאוגרף הגרמני הנודע מרקו גקה: "NICHTS", ואיציק גלילי, כוריאוגרף ישראלי בעל שם עולמי, עם היצירות " "PEELEDו- "Cherry pink and Apple Blossom White"

במופע תעלה בבכורה ישראלית יצירה של הכוריאוגרף הגרמני עטור הפרסים מרקו גקה, "NICHTS".  גקה, מהכוריאוגרפים המדוברים ביותר באירופה כיום, מכונה על ידי רבים "נסיך האופל של המחול" בשל המחקר העמוק שלו אל נבכי הנפש. גקה הנו כוריאוגרף קבוע בלהקות בלט ציריך, בלט שטוטוגרט וכוריאוגרף שותף בלהקה הנודעת "תיאטרון המחול ההולנדי -"NDT. יצירותיו מועלות ברפרטואר להקות מהשורה הראשונה כדוגמת בלט האופרה של פאריז. בחירתו של מרקו גקה להעלות את יצירתו ע"י להקת המחול קמע, שמארחת כוריאוגרפים בינלאומיים אחרים כמו נאצ'ו דואטו ואיציק גלילי, הינה ציון דרך נוסף בהכרה ברמתה הגבוהה של הלהקה ובמעמדה הבינלאומי.

סגנונו הייחודי של גקה פורץ דרך ומביא לבמה טרוף יפהפה היוצר פיוט. הוא זכה באינספור פרסים וביניהם פרס "הברבור" לכוריאוגרפיה בהולנד ב 2017. היצירה NICHTS"" מבוצעת לצלילי קית ג'ארט וג'ימי הנדריקס- שניים מהמוזיקאים האהובים על גקה. הוא נאמן ביצירה זו לשפת התנועה שפיתח, המאופיינת ב"פרפורים" של חלקי הגוף השונים, כמראה למצבים נפשיים, בדיאלוג עם שכלול תנועתי מעולם הבלט.

בנוסף, הכוריאוגרף איציק גלילי חוזר לעבוד עם להקת המחול קמע ומעלה בערב אחד שתי יצירות בבכורה ישראלית: "PEELED"– עבודה לעשרה רקדנים לצלילי מוזיקת תופים קצבית וסוחפת של הלהקה ההולנדיתPercossa" ", המדמה הקלדה במכונת כתיבה. השפה התנועתית המהפנטת של גלילי נעה לסירוגין בין רכות לעוצמה. הרקדנים נעים בהרמוניה כשהם נאספים ומתפזרים לפרטים כאילו הם קשובים לפקודות לוח שחמט מסתורי. בין הזרימה התמידית של התנועה, לבין המוזיקה המדמה הקלדה במכונת כתיבה מהפנטת נוצרת ניגודיות. גלילי כהרגלו "משחק" עם התנהגות אנושית יומיומית.

 

היצירה השנייה של גלילי היא דואט קומי מבריק וסקסי, מלא בהומור של אבסורדיות נפלאה: "Cherry Pink and Apple Blossom white" לצלילי מוזיקה קובנית של הזמר פרז פראדו. לדואט זה קבל גלילי השראה מביקוריו הרבים בקובה והרושם החזק שהמקום השאיר עליו.

" אני חוזר לקמע עם שתי העבודות האלו בהזמנתו של תמיר גינץ לאחר שתוף הפעולה ב 2015" אומר איציק גלילי ומוסיף: "זה תענוג לחזור ולראות את הצמיחה היפהפייה של הלהקה, את הוורסטיליות והמעורבות של הרקדנים".

"החלטתי השנה להעלות ערב בכורה עם כוריאוגרפים אורחים", אומר תמיר גינץ, המנהל האמנותי וכוריאוגרף הבית של להקת המחול קמע  ומוסיף, "בחרתי להזמין ללהקה את איציק גלילי בשנית ואני בטוח שזו לא הפעם האחרונה. איציק הוא מהכוריאוגרפים המצליחים באירופה, יוצר כוריאוגרפיה פיזית משוכללת, מוזיקלית  וקסומה בזרימתה". עוד מוסיף גינץ: "יצירה נוספת שתוצג בבכורה היא של מרקו גקה הגרמני שכיום הוא הדבר הכי "חם" בעולם המחול. כשצפיתי לראשונה בעבודה של מרקו גקה נדהמתי, היופי שהוא יוצר מהפנט ברצף תנועתי מהיר של מחוות ובביטוי כנה ושובה לב של רגשות. זה כבוד גדול להביא אותו לקמע ולהוסיף את  עבודתו לרפרטואר הבינלאומי שאני מקדם בלהקה לצד היצירה שלי".

 

PEELED

כוריאוגרפיה : איציק גלילי

מוזיקה: Perocassa

עוזרת אמנותית והעמדה: אליזבט ג'יביאט

עיצוב תלבושות: איציק גלילי , עמליה יקיר.

עיצוב תאורה: שי יהודאי

 

Cherry Pink and Apple Blossom White

כוריאוגרפיה ותלבושות: איציק גלילי.

העמדה: אליזבט גיביאט

מוזיקה: Cherry Pink and Apple Blossom White by Pérez Prado

תאורה: שי יהודאי.

 

NICHTS

כוריאוגרפיה: מרקו גקה

מוזיקה: Keith Jarret, Jim Hendrix

במה: מרקו גקה

תלבושות: Marco Goecke and Joke Visser

תאורה: Udo Haberland

העמדה: ג'ובאני די פאלמה

רקדנים:

איילת אלפו, אדי ארזו קלאזל, לוריס אשונג'ה,  ג'וני בוקשטיין, שגיא בללי,  תום דויד, עלמה לאואר,

 

לו לונדרה, רונה לרנר, פיטר סטאר, נעם עפרון, ולדיק פנסיוק, עינב קרינגל, אליוט תומפסון.

 

Kamea Dance Company – Premiere 2019:

Beautiful Madness“– Itzik Galili & Marco Goecke.

A triple bill evening presenting works by two guest international choreographers:

Israeli choreographer Itzik Galili, is coming back to Kamea after his successful cooperation with us in 2015. Galili is presenting "PEELED", an overwhelming group work set to dynamic percussion music and a brilliant duet: "Cherry Pink and apple Blossom white".

In this evening we are honored to premiere the first piece for Kamea from the award winning German choreographer Marco Goecke: "NICHTS".

Goecke is an associate choreographer for Stuttgart Ballet, Zurich Ballet and Nederlands Dans Theatre (NDT). His works are on the repertoire of the most acclaimed companies such as The Paris Opera Ballet. He is referred to by many as "The prince of darkness" for his deep research into the human soul. Goecke works bring beautiful madness to the stage…

 

PEELED

Choreography: Itzik Galili

Music: Percossa

Artistic Assistant and staging:  Elisabeth Gibiat

Costume design: Itzik Galili & amalia Yakir

Lighting design:  Shay Yehudai

Peeled is a work with a flowing yet powerful stream of movement choreographed for ten dancers, on original music composition by Dutch percussion group Percossa, with new costume design by Itzik Galili and new lighting design by Shay Yehudai, both created especially for Kamea Dance Company. The dancers seem to be as if under the commands and rules of a mysterious chessboard game. They separate in different directions, leaving as in a hurry or with hesitation, coming back for moments of unison, of tenderness or individual statements. The constant fluidity of the movements in contrast with the typing machines musical composition is hypnotic. Inside these incomprehensible though tangible patterns, Galili plays with our daily human behavior.

 

Cherry Pink and Apple Blossom White

Choreography and Costume designs: Itzik Galili

Setting: Elisabeth Gibiat

Music: Cherry Pink and Apple Blossom White by Pérez Prado (Mambo no5 – ℗ 2006 Copyright Group)

Lighting: Shay Yehudai

 

In 1951, the instrumental French jazz classic Cherry Pink and Apple Blossom White version, recorded by the Cuban Pérez Prado, spent ten weeks at the top of the US charts. This timeless music inspired Galili to create an energetic piece, a duet encounter that he infuses with myriad comedic sparks, loose, sexy and full of lovely absurdity. She is a vamp with sinfully swiveling hips. He is a nerd who has to be forced to a game of seduction…

 

NICHTS

Choreography: Marco Goecke

Music: Keith Jarret & Jim Hendrix.

Stage: Marco Goecke

Costumes: Marco Goecke and Joke Visser

Lighting: Udo Haberland

Staging: Giovanni Di Palma

Dancers:

Ayelet Alfo, Eddy Hersaut Calazel, Sagi Baleli, Jonatan Bukschtein, Tom David, Lorris Eichinger,  Noam Ephron, Einav Kringel,  Lou Landre, Alma Lauer,

Rona Lerner, Vladik Panasyuk, Peter Starr, Elliot Thompson,

 

"יופי מטורף": איציק גלילי & מרקו גקה

יום חמישי ה-14 במרץ בשעה 20:30, במשכן לאמנויות הבמה באר שבע

מחיר: 79 ₪ , טלפון להזמנת כרטיסים: *8557

 

ימים ראשון, שני, ה17-18 במרץ בשעה 21:00 במרכז סוזן דלל

מחיר: 110-140 ₪ , טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5105656

 

יום חמישי ב-11 באפריל בשעה 21:00 במרכז סוזן דלל

מחיר: 110-140 ₪ , טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5105656

 

לפרטים נוספים: יהב אשד, "ענת מרומי יחסי ציבור", 050-7238755

ענת מרומי, 052-8133813

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן