להקת המחול קמע בבכורה : "לא נודע" NEVERLAND מאת הכוריאוגרף: תמיר גינץ

לא נודע, צילום יניב לוי (2)

היצירה שתעלה בבכורה במרץ, הינה פנטזיה בהשראת אירועים אקטואליים, המתרחשת אי שם… ביום שאחרי. 

להקת המחול קמע תעלה ב- 22 במרץ בבכורה עולמית את "לא נודע" Neverland")"): יצירה מקורית חדשה שיצר המנהל האמנותי של הלהקה- תמיר גינץ, לצלילי מוזיקה מקורית של אבי בללי ("נקמת הטרקטור"). השניים משתפים פעולה בשנית לאור הצלחת יצירתם הקודמת "במדבר דברים".

ביצירה משתתפים 12 רקדני הלהקה.

היצירה הינה פנטזיה בהשראת אירועים אקטואליים, המתרחשת אי שם…ביום שאחרי,

במקום שמעבר לקצה… ואולי זה כבר כאן?

 תמיר גינץ: "  "לא נודע" הנה עוד צעד בהתפתחות קול ייחודי ללהקת המחול קמע. היצירה היא פרי דמיון המהול בדאגה לנוכח הדברים שקורים בעולם ולאו דווקא רחוק מאתנו. נתתי מקום לרקדנים להביא את עצמם ליצירה כך שכל אחד יבנה לעצמו סיפור אישי בתוך זירת ההתרחשות המסעירה שלנו. העבודה עם אבי בללי כמוזיקאי נותנת לי קרקע חופשית לצמיחה למחוזות חדשים והמון אתגר והשראה, יש לנו דו- שיח מפרה שמניע את היצירה למחוזות מעניינים".

להקת המחול קמע הנה אחד מהקולות המרכזיים בעולם המחול הישראלי.  הלהקה מזמינה את הצופים לחוויה מרתקת, אסתטית ומהוקצעת  במגוון יצירות מרגשות.

תמיר גינץ, המנהל האמנותי והכוריאוגרף של הלהקה, יוצר עבודות המהוות את הציר המרכזי ברפרטואר הלהקה. עבודותיו מאופיינות בשפה אישית וייחודית, המתבססת על הטכניקות הקלאסית והמודרנית והמאתגרת את רקדני הלהקה בעוצמתה. גינץ מצליח ליצור על הבמה עולם עשיר ברבדים השואב אליו את הקהל.

קמע הנה בית ל-14 רקדנים, ישראלים לצד רקדנים מרחבי העולם, בעלי אישיות ייחודית המביאים לבמה ביצוע אלגנטי, וירטואוזי ורענן.

קמע זכתה להצלחה בסיורי הופעות ובפסטיבלים יידועי שם באירופה, דרום אמריקה, בסין ובהודו. הלהקה מטפחת קהל צעיר של שוחרי מחול באמצעות מופעים לנוער וילדים.  בלהקה מועלות עבודות של כוריאוגרפים אורחים מהמובילים בעולם, לצד יצירה מקורית של כוריאוגרפים ישראלים ויוצרים צעירים.

רקדני הלהקה מקיימים פרויקטים חינוכיים של הוראה והסברה בבתי-ספר, מגמות ואולפנות מחול, סדנאות אמן, סדנאות רפרטואר ותכניות העשרה בכל רחבי הארץ.

קמע נוסדה בשנת 2002 כיוזמה משותפת של דניאלה שפירא ותמיר גינץ כלהקת הבית של מרכז המחול בת דור באר שבע.  קמע הנה שגרירה נאמנה של העיר באר שבע בעשרות מופעים מדי שנה בארץ ובעולם. צוות הלהקה על רקדניה מתגוררים בבירת הנגב והנם חלק בלתי נפרד מהקהילה התרבותית בעיר.

בסמיכות ללהקה פועל המרכז העירוני לאמנות המחול בת דור באר שבע, בית הספר המקצועי הגדול למחול בישראל שהכשיר את הגרעין הראשוני של רקדני הלהקה. בית הספר מהווה חממה לדור העתיד של רקדני הלהקה.

במאי 2013 הושלמה בנייתו של "בית להקת המחול קמע ע"ש סברין גודמן", ובו חדרי חזרות, משרדים ושטחי מנוחה מרווחים, תודות לתרומתה האדיבה של קרן גודמן  (שיקאגו), מפעל הפיס ועיריית באר-שבע.

הלהקה זוכה לפריחה בזכות תמיכתו הרציפה של מינהל התרבות שבמשרד התרבות והספורט ובזכות מדיניות פיתוח מוסדות התרבות של עיריית באר שבע.

להקת המחול קמע:

לא נודע, צילום יניב לוי (3) לא נודע, צילום יניב לוי (4)

לא נודע, צילום יניב לוי
לא נודע NEVERLAND

כוריאוגרפיה: תמיר גינץ

מוזיקה מקורית: אבי בללי

תפאורה ובמה: אדם קלר

תלבושות: לימור דרור- הרשקו

תאורה: שי יהודאי

רקדנים:

אלדר אלגרבלי, אנגוס הול, פיטר סטאר, עדי שמשי,

לוקאס הרבינג מולר, נעם עפרון, תום דויד, עלמה לאואר, גיל עמישי,

מקסים בורדוסול, אילן גולובוביץ, ג'ורדן קונרד-ברטון .

קישור לטריילר ליצירה "לא נודע":

https://www.youtube.com/watch?v=TVWCipCPj1k

 

משך המופע: 60 דקות

22.3.16  יום ג' , 21:00 (בכורה) , מרכז סוזן דלל, מחיר: 120-140 ₪ , טלפון להזמנת כרטיסים: 03-5105656

3.4.16 יום א' , 20:30, משכן לאמנויות הבמה באר שבע, מחיר: 95 ₪, טלפון להזמנת כרטיסים: 08-6266400 

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן