כספים ומחסומים

איש שובר דולר

תקרת זכוכית כלכלית היא אחד המחסומים הכי מתסכלים שיש בחיים של יחידים, משפחות וארגונים.

רבים מנסים לפרוץ אותה באמצעות פתיחת עסקים עצמאיים בתקווה שאלו יצמחו להיות חברות משגשגות שיפרנסו בכבוד את המייסדים ואת משפחותיהם דורות רבים.

בחלק קטן מהמקרים זה אכן קורה.

 אבל ברוב המקרים תקרת הזכוכית עוברת עם היזם לעסק ואותם מחסומים פסיכולוגיים שלא אפשרו לו לצמוח כשכיר ממשיכים להפריע לצמיחה של עסקיו.

 

אז נוכל בהחלט לעקוף את המחסום (לשבור אותו או לטפס עליו אם תרצו) אם רק נזכור כי כמו לכל דבר בטבע גם לכלכלה וכספים יש חוקים שאם רק נכיר אותם ונפעל על פיהם נוכל לפרוץ את כל המחסומים.

אז מה הן הטעויות הנפוצות שעסקים עושים ושמהווים את המחסומים העיקריים שמפריעים להם לצמוח?

  • אם רק נצליח להגדיל את ההכנסות – נגדיל את הרווחים. טעות! כשההכנסות גדלות, לרוב גם ההוצאות גדלות ולכן השורה התחתונה עלולה אפילו לקטון! אז הדרך הנכונה היא להגדיל את ההכנסות, לגדר את הרווח ולפעול במסגרת תקציב הוצאות מוגדר!
  • אם יש רווח על הנייר, בטוח שיהיה מספיק כסף להכל. טעות! הפער בין רווח (ההפרש בין הכנסות להוצאות) על הנייר לבין תזרים חיובי בבנק עלול להיות ענק, אם לא מתכננים מראש כניסה ויציאה של הכספים ולרוב תחושת ה-"פול גז בניוטרל" נובעת מהנדסה עסקית פיננסית לקויה שיוצרת מנגנון שחופר בור תזרימי בכל פעם שיש קפיצה בפעילות. אז הדרך הנכונה היא לא להמשיך לעשות את מה שעשינו עד כה (כי זה פשוט יוביל אותנו לאותן התוצאות) אלא לעצור, לבחון מה לא עובד ולהנדס מחדש את ליקויי הבנייה הפיננסית שיצרנו.
  • ואחרון חביב זה להסתדר לבד – או ממקום של "חבל על הכסף" או בגלל מחסום אחר כגון חוויות כוויה מהעבר או חשש מהתערבות חיצונית, בעלי עסקים רבים מוותרים על יעוץ מקצועי בתחום הפיננסי וכתוצאה מזה מצבם הפיננסי והעסקי רק מחמיר. אז מה עושים במקום? אוזרים אומץ, מבינים שצריך לעשות משהו אחרת ומצרפים לצוות מוח פיננסי יצירתי שמייצר מנועי צמיחה ומסיר את המחסומים שבולמים את הצמיחה בעסק.

 

זקוקים להכוונה בתחומי הסרת מחסומים לצמיחה פיננסית בעסק? דברו איתי: https://calendly.com/yulia-levy-cpa

 

בברכה

יוליה לוי, רו"ח (ישראל, ארה"ב) – מייסדת פיינאלי קונטרול פיננסי בע"מ המתמחה בניהול פיננסי אסטרטגי בעסקים והשבחת חברות

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן