חשיבה חיובית

חשיבה חיובית בחיים זה דבר מאד פרקטי, שכל אחד מאיתנו יכול לעשות ביום יום שלו.

זה עניין של בחירת המחשבה:

את המחשבה על מה שלא הולך, איפה הקושי וכמה המציאות מתסכלת כשאנחנו לא מקבלים את התוצאה שרצינו, בכל תחום, אפשר להחליף במחשבה אחרת – איך אפשר ליצור את המציאות שאנחנו רוצים תחת הנסיבות או האילוצים הקיימים.

 מצרפת דוגמא להמחשה – שיחת טלפון שהייתה לי עם חברה לפני מספר דקות.

החברה נאלצה לפרוש מתפקידה, מנהלת פרוייקטים בכירה בחברה בינלאומית שבה עבדה כ-30 שנה.

כבר כמה שבועות היא מנהלת איתם מו”מ מורכב ובמקביל בולעת צפרדעים שונות.

“אני הרוסה. אתמול התגלה לי שהם כבר שנתיים חושבים איך לפטר אותי ועושים מניפולציות שונות. הכי גרוע זה שהם מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ – מספרים עלי שקרים לקולגות ולקוחות” קולה נשנק מדמעות.

“אני מבינה אותך, ויודעת כמה עוול נעשה לך. כחברה טובה אני יכולה להגיד לך שהבחירה היא שלך” עניתי לה “לחשוב “למה זה קרה לי” להתפרק ולצלול למטה לימים או שבועות. אני מציעה לך לקחת נשימה ארוכה, להירגע, ולהחליף את זה במחשבה “איך אני יכולה להמשיך לבנות את הקריירה שלי” ולהיצמד לתוכניותייך. יש לך הרבה קשרים וניסיון, מי שמכיר אותך מקצועית יודע כמה את תותחית. אם מישהו יגיד לך משהו – תשמרי על פאסון ותמשיכי הלאה. מה שחשוב זה שתשמרי על עצמך, תמצאי איך להישאר שלמה וחזקה ותשימי את עצמך במקום הראשון. כך תוכלי להתקדם ולהגיע לאן שרוצה להגיע” .

“ואוו, תודה!” שמעתי את אנחת הרווחה שלה.

והאמת, הבחירה תמיד בידינו: להקשיב למה שמוריד אותנו למטה או לחשוב איך עולים למעלה. לשים את טובתנו ראשונה. זאת חשיבה חיובית.

נורית אילוז מאמנת בשיטת NLP

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 97
המלצות החודש
פרסומות
צור קשר
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן