התמכרות לעבודה

התמכרות-לעבודה-ירון-זיו

את מצפה שהוא יבוא הביתה, יתייחס אלייך, יתעניין בשלום הילדים, ינוח ישתה כוס קפה, יזמין אותך לסרט או להצגה שתחיו חיים מאוזנים ובריאים.
זה לא קורה… זמן זה לא זמן.. הוא לא בא הביתה כעת, תמיד נכנס עוד פרויקט חשוב, תמיד צצה עוד פגישה בלתי מתוכננת, וגם כשהוא כבר בא הביתה, אז הוא לא בבית… הוא מנהל שיחות טלפון עם לקוחות, עם קולגות לעבודה, לא מתפנה באמת להתייחס לזוגיות, להיות עם הילדים.
כשאת מעיזה וכבר אומרת איזהו משפט כגון ואיפה אנחנו בחייך? כל החיים שלך זה רק בעבודה, מתי ישבת עם הילד להכין איתו שיעורים בפעם האחרונה? מתי הלכנו לסרט?
את שומעת את המשפט שחוזר על עצמו בכל פעם מחדש: "תגידי את חושבת שאני משחק? בשביל מי אני עובד? בשבילך ובשביל הילדים לא?"
נשמע מוכר? כנראה שאת נשואה לבעל המוגדר כ workaholic מכור עבודה. לעיתים זה גם הפוך, כן, ישנן גם נשים שהן מכורות לעבודה אך סטטיסטית זה יותר מאפיין גברים.
מיהו אותו מכור לעבודה?
המכורים לעבודה הם אותם אנשים אשר בתוך תוכם מרגישים ריק פנימי וחוסר הערכה עצמית ודרך העבודה והמרדף אחרי הישגיות בלתי נגמרת הם מרגישים בעלי ערך ומשמעות. ככל שאני משיג יותר אני מרגיש משמעותי אולם…. זהו סיפור שאינו נגמר… כי הריק הפנימי אינו באמת מתמלא דרך ההישגיות הזו כי היא חיצונית וזהו מעגל קסמים אני נדרש לעוד הישגיות ועוד הישגיות כדי להזין את הצורך שלי במשמעות אולם כמו כל התמכרות העבודה כסם אינה באמת מזינה את הצורך ואני נזקק עוד עוד…
הדרך לצאת ממעגל הקסמים הזה הוא לצלול לעומק הריק ולהזין את האני הפנימי הצמא למשמעות והכרה מבפנים ולא מבחוץ. באמצעות טיפול פסיכולוגי אנו מעניקים חוויה מזינה להכרה בערך של האני ובכך מנתקים את מעגל ההתמכרות לאישורים חיצוניים בלתי נגמרים.
חיים ללא התמכרות הם חיים מאוזנים יותר ובריאים יותר איכותיים יותר – שווה השקעה הלא כן?

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן