הצהרת black friday אחראית

final cut-אירינה דלח

יכול להיות שאנחנו חברים גאים של המאה ה-21, שולטים ברזי המדיה והטכנולוגיה, ועדיין מבחינה אבולוציונית, אנחנו קופים עם מח של לטאה שמכורים להנאה… זאת אומרת אנחנו שבויים על ידי היצרים הפרימיטיביים שלנו וכנועים לרגשות ואימפולסיביות. אנחנו עדיין מחפשים הנאה רוב הזמן, ומושפעים מאופנה ונורמות חברתיות – גם כשאלה הן לאו דווקא מאוד מוסריות, נאורות או מיטיבות עם הסביבה.

התופעה של black Friday [לקשור את המילים למאמר "היסטוריה של יום שישי השחור", שנשלח בנפרד] התחילה כדרך של משווקי סחורה שבקשו להרוויח כמה שיותר מחגי סוף השנה האזרחית (במיוחד בערים הגדולות של ארה"ב). במשך העשורים הבאים הגימיק השיווקי הערמומי הפך לתרבות של צרכנות בזבזנית וקנאית: למה להשקיע זמן ואנרגיה בליצור לעצמי כשאני יכול לקנות בזול מהחנות? למה ללמוד איך ליצור בעצמי ולבזבז חומר על שגיאות, כשאני יכולה לקנות מוכן ומושלם מהחנות?

ואז גילו שאומנם הרפואה התקדמה פלאים, ואומנם תוחלת החיים עלתה, ואומנם איכות החיים של אנשים בגיל השלישי ירדה: במיוחד מחלות לב והתנונות המח – מחלות נפש ודמנציה. מסתבר שאומנם כל אחד יכול ללמוד מה וכמה שהוא רוצה, ואומנם כל אחד יכול לבחור איזה מקצוע שהוא רוצה, אך רוב האנשים עוסקים במעט מלאכות, בדרך כלל אחת לעבודה ושנייה לתחביב, וזה מוביל את המח להיקבע במספר מצומצם של דפוסי מחשבה וזה מוביל להתנונות מח מוקדמת.

אז השנה אני מזמינה אתכם להצהיר על חגיגות black Friday אחראיות יותר. תנצלו את המחירים הנמוכים עבור חפצים שבאמת צריכים וקשה יותר ליצור בעצמינו – כמו נעליים, תיקי נסיעה, מכשירים רפואים, מכשירים ביתיים שבאמת התקלקלו, ציוד משרדי שאזל.

ובוא ניצור לעצמינו כמה חפצי נוי או קישוטים אישיים שמורידים את כמות הפסולת הסביבתית, מעלה את פעילות המח שלנו ומגביר את הסיכויים לגיל שלישי איכותי. בואו נמחזר טי-שירט ישן לחפץ שימושי אחר, בנוי בדיוק לפי הטעם האישי שלנו ומקדם את הגאוה שלנו לעבודת כפיינו!

 

פרויקט: חפצים אישיים מחולצה ישנה

טכניקה: גזירה, קשירה, השחלה, תפירה

חומרים: חולצת טי-שירט ישנה, שרוכים עבים/חבל, חומרי קישוט להנאתכם, מילוי בובות (להשיג בחנויות חומרי יצירה, ואולי גם בסידקיות)

ציוד: מספריים, סיכות ביטחון, דבק חם, טושים, צבעי אקריליק

אופן העבודה: ראשית, חייבים לוודא שהחולצה נקייה ככל האפשר (כתמים זה בסדר, שיער, אבק וכו' לא טוב)

שנית, מחליטים מה רוצים לעשות מהחולצה: כרית נוי, תיק, תכשיט, בובה, צעיף אופנתי, חוט טריקו וכו'

  • עבור כרית נוי: גוזרים את השרוולים ואת הצוואר של החולצה, לקבלת מלבן. הופכים את החולצה לצד הפנימי, ומציירים על צד אחד את הציור הנבחר (שפם, אננס, ינשוף, קקטוס וכו). אחרי שהציור התייבש, הופכים שוב את החולצה כך שהציור יהיה בפנים, תופרים את שולי המלבן, מסביב, פרט לחצי שול תחתון. הופכים שוב לצד הנכון (ציור כלפי חוץ), ממלאים במילוי בובות ותופרים את השול הנותר. תהנו!!
  • עבור תיק: גוזרים את השרוולים מאמצע של התפר הצדדי. גוזרים את צוור החולצה, כך שהחור העליון עמוק יותר (מומלץ שיהיה עמוק כמו החתכים הצדיים) – אלה יהיו רצועות התיק. חותכים 2 שסעים קטנים במכפלת התחתונה של החולצה (רק בגובה המכפלת). משחילים שרוך או סרט בכל אחת מהקטעים של המכפלת. קושרים כל שרוך על עצמו, הדוק ככל האפשר, כך שהמכפלת תיסגר ותהווה את תחתית התיק. תהנו!! ותזכרו: לא לשים מפתחות, מטבעות או כלי כתיבה ישירות בתיק – התחתית שלו לא אטומה!
  • עבור תכשיט: גוזרים את מכפלת החולצה וזורקים. גוזרים רצועות דקות מהחולצה, מצד לצד, לקבלת מעגלים שרוכיים. חותכים בין 9 ל-13 רצועות כאלה. רצועה אחת שומרים בצד. מותחים את כל שאר הרצועות כך שהן יהיו יותר דקות ויותר ארוכות מהמעגלים המקוריים. מסדרים את כל הרצועות המעגליים אחת מעל השנייה. חותכים את הרצועה ששמרנו בצד, לקבלת פס רחב (תזכרו, את הרצועה הזאת לא מתחנו). קושרים את כל המעגלים ביחד, עם השרוך השמור. מיישרים את קצה הקשירה עם כל המעגלים ומתחילים ללפף את המעגלים בעזרת השרוך, הכי הדוק שאפשר. ממשיכים ללפף כ-10 ס"מ (רוחב כף יד). קושרים את השרוך המלפף ב-3 קשרים חזקים, כדי למנוע פרימה. גוזרים את שארית השרוך הכי קצר שאפשר. תתחדשו!!

054-7512730; [email protected]

RedCat – סדנאות וערכות יצירה

https://www.bizmakebiz.co.il/Home/Products

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן