הצגות, מופעי מוזיקה ומופע דראג בתיאטרון הסמטה- פברואר 2023

פוס משחק שחן ושחקנית על במת תיאטרון

"קרוסלה"

ארבעה דייטים על קרוסלה אחת! הצגה קומית לירית על החיפוש אחרי אהבה. ארבעה אנשים שמחפשים אהבה מוצאים את עצמם על הקרוסלה, יש להם 5 דקות לנסות לא לחזור הביתה לבד! מצחיק ועצוב- כמו בחיים. 5 סיבובים, 4 דייטים, מלצר אחד והמון חומר למחשבה. כתיבה, בימוי ועיצוב: יעל פינקלשטיין

שחקנים: אורן חבוט, צליל חג'ג'/ מור אנגל, יעל מסנר, אלעד קונפינו, דימה רוס.

יום רביעי  1/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"ג'רוזלם"

מנחה אחד ושני משתתפים – גבר ואשה, בסדנת העצמה אישית. לאט לאט נושרות המסכות ומתגלים עוד ועוד סודות מהעבר. כל משתתף חייב להישיר מבט ולגלות מה הדברים שמעיקים עליו ומפריעים לו להתקדם במסלול חייו, אבל לאט לאט אנחנו מגלים שגם מנחה הסדנה עצמה, מסתיר מאיתנו סודות, ובכלל לא ברור אם הסדנה הזאת התקיימה כבר כמה פעמים בעבר. מעל הכל מרחפת העיר ירושלים, שהקדושה שסובבת אותה (ולפעמים גם השיגעון והטירוף) משפיעים מאוד על כל מי שחי כאן. כתיבה ובימוי: אודי בן סעדיה, משחק: אביב זמר, אייל צ'יובנו, מעין גושן, עיצוב חלל: יערה צדוק, תלבושות: נטשה מנטל, תאורה: יולי גרצ'יק.

יום רביעי  1/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"זה בא כמו צייד"

מתוך כריסטוס של דגים מאת יואל הופמן. יצירה פואטית בהשראת הספר 'כריסטוס של דגים' מאת יואל הופמן. קליידוסקופ של זכרונות, סודות ותשוקה. נתן מנסה לאחוז בדמותה של מגדה, דודתו האפלה שמאמצת אותו לאחר מות הוריו. הוא משחזר במבטו ובמילותיו, כמו מעשה ריקמה עדין, רגעים של חלום וחסד, אהבה ומשבר. בהצגה 'זה בא כמו צייד' כתיבתו של הופמן בעלת המאפיינים הסוראליסטים והצורניים תורגמה לשפה בימתית שופעת תמונות עזות מבע, דימויי גוף וכוראוגרפיה עם נוכחות הפכפכה של הומור דק ואפלה קודרת. אנסמבל השחקנים פועל ונע בתאום מדוייק, כמו לב פועם, תוך כדי הקשבה ורגישות לטקסט.

עיבוד ובימוי: נתלי שילמן. ליווי אמנותי: סטפן פרי. ניהול אנסמבל צעירים: עירית פרנק. מוסיקה מקורית ועיצוב פסקול: אלדר ברוך. עיצוב במה ותלבושות: יעל סקידלסקי. עיצוב תאורה: אורי רובינשטיין. שחקנים: רוני ארנון, לוטן וולמן, אילת אופיר, בן עובד ברקוביץ, ולריה ליכטמן, לירן אוריצקי , דביר אילת השחר

יום חמישי  2/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגה נוספת ביום שישי 3/2 בשעה 21:00.

 

"צחוק זה עניין רציני"

שני שגב-מנשרי, כי היום כל אישה חייבת שם שני ועדיף מזרחי. אישה קטנה, על עקבים גבוהים, מזמינה אתכן לפיקניק צבעוני. מתוך הסל יצאו שלל נשים מפתיעות, מהחיים שלה ושל כולנו. איך הגעתי לפה? מה עשיתי שבע שנים באוניברסיטה? למה כולם סביבי בהריון? מין דארס'ה מחמוד? ומה זה בכלל מעקצץ? מופע קומי של אישה שמחה, המביטה על החיים דרך עיניים מחייכות.  כתיבה ומשחק: שני שגב מנשרי. דרמטורגיה ובימוי: אסף בלאו. חומרים השראה ומורל: דנה ברין.

יום חמישי  2/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"מנהל הבית"

הצגה מאת הבמאית מלכה מרין המבוססת על המחזה הגאוני של הרולד פינטר, למרות היותו נטוע בלונדון של שנות השישים, הוא אוניברסלי ועל זמני. הקומדיה הטרגית והגרוטסקית ממוקמת בתל אביב של עכשיו. שני אחים ממוצא אתיופי נוקטים בגישות שונות ביחס לחייהם כשחורים בישראל הגזענית והאלימה. האח הצעיר ציני, אכזרי וחריף שכל נטש כבר מזמן את האמון בבני האדם ונאמנותו היחידה נתונה לאחיו. האח המבוגר, עדין הנפש, נותן מחסה לקבצן קשיש, ישראלי וותיק שגורלו לא שפר עליו, ועוזר לו ככל יכולתו. חסר הבית הזקן, הנרגן והגזען שנאסף לביתם של האחים הוא אדם רדוף פחדים ואשמה. גם עברו המעורפל (המודחק?) תמיד מציץ מאחורי כתפו. אולי טראומה בשירות ביטחון כלשהו? מדוע למרות מצבו האובייקטיבי העגום הוא חושב שהוא יכול להשתלט על מצב העניינים בדירה, לסכסך בין האחים ולהשפיל את האח שהיטיב עמו?? האם הביטחון שנותן לו צבע עורו הלבן והוותק הישראלי שלו מאפשרים לו ללכת בדרך החתחתים הזאת? ההצגה מתמקדת בתהליך שעובר האח הבכור פגוע הנפש מיחס של נתינה וריצוי כלפי הקבצן הזקן לביטויי כעס ולניתוק ממנו כשזה האחרון פוגע במכוון בציפור נפשו. היכולת החדשה הזאת שלו לבטא את כעסו היא לב ליבה של היצירה כפי שאני רואה אותה והיא ביטוי לכעס האישי שלי נוכח המציאות החברתית והפוליטית שלנו כאן ועכשיו.

מחזה: הרולד פינטר.  עיבוד ובימוי: מלכה מרין.  תרגום: חיים מרין.  שחקנים: אורי אברהמי, עמוס איינו, עדי אלמו.

יום שבת  4/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגה נוספת ביום ראשון 5/2 בשעה 20:00.

 

 

"פוס משחק"

בשנת 2022 נרצחו בישראל 15 נשים על ידי גברים. המחזה 'פוס משחק' הוא דוקו-דרמה שנכתב בהשראת סיפורים דוקומנטריים של אלימות נגד נשים שהתרחשו בשנים האחרונות בארץ.  ההצגה ממחישה לנו את סיפורן של נשים הנמצאות במערכות יחסים אלימות, מההתחלה הטובה והאוהבת ועד הסוף הקשה והמר.  ההצגה מבקשת לבחון את ההתנהגויות הספציפיות האלה במערכות היחסים ומתמקדת בזיהוי דפוסי ההתנהגות האלימים. האם קיימים תמרורי אזהרה? באיזה שלב צריך לעצור? ואיפה עובר הגבול?

מאת ודרמטורגיה: עדי שורצמן ודניאל ברקן . בימוי: עדי שורצמן. שחקנים: בן ילין, גיני גנני, רוני קידר. עיצוב: עדן לוין

מוזיקה: רון שחיבר . טקסט מתוך ה״קו הדק״: יובל לוי. עיצוב תאורה: שי סקיבא

יום שבת  4/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגה נוספת ביום חמישי 23/5 בשעה 20:00.

 

 

"ובכל זאת צחקנו"

על תופעת ההומור בשואהשום דבר הקשור בשואה לא היה מצחיק. הזוועות האיומות שחוו קורבנות השואה בגטאות ובמחנות הריכוז וההשמדה הן בהחלט לא נושא לצחוק. ובכל זאת: "הומור שואה" והומור על השואה הם תופעות קיימת בימינו, ומסתבר, שההומור היה דרכם המופלאה של רבים מן הקורבנות להתמודד עם המציאות הנוראה גם אז.

זוהי יצירה בימתית מקורית של קבוצת "תספיס", המציגה את תופעת ההומור בשואה ואת האופנים שהקורבנות השתמשו בהומור דווקא במצבים האנושיים הקשים ביותר כמנגנון הגנה הישרדותי. המופע משלב בין קטעי עדות של ניצולים – השוזרים את סיפורי הזוועה בהומור מקאברי – לבין הדגמות תאטרוניות "חיות" של הביטויים להומור ולצחוק, כפי שנחוו על-ידם; לצד אלה, מוצגים גם טקסטים תיאורטיים ופדגוגיים, העוסקים בכוחו המרפא והמשחרר של הצחוק ובתפקידו החשוב בשמירה על הבריאות הנפשית והגופנית שלנו.

המופע מתבסס על מחקרה האקדמי של ד"ר חיה אוסטרובר, העוסק בהומור כמנגנון הגנה בשואה, ועל ספרה "ללא הומור היינו מתאבדים" בהוצאת "יד ושם".

בימוי: מאיר בן סימון. תפאורה: זוהר אלמליח. תלבושות: רונה משעול. מוסיקה: מיכאל גוטליב. תנועה: עומר שמר. משתתפים: יואב אמיר, רעות ברדה-לוי/דבי לוין, אודליה דדון, אוהד פונטה

יום ראשון   5/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"עד ראיה"

מחזה ישראלי מקורי- מאת יהושוע סובול

בעיצומה של מלחמת העולם השניה מקבל האיכר האוסטרי פראנץ יגרשטטר צו התייצבות לשרות מילואים פעיל בוורמאכט הגרמני. מכיוון שהיה עד ראיה לחיסול המוני של ילדים חריגים ע"י זרועות הביטחון של הרייך השלישי , הוא מסרב להתחייל וללבוש את מדי הצבא הנאצי. הוא נעצר מיד והועמד למשפט על סרוב לשרת בצבא בעת מלחמה. במשפט טען שכאשר מדינה הופכת למדינה פושעת , חובתו של האזרח לא לציית לחוקים , לתקנות ולפקודות שמוציא השלטון. סרבן הגיוס האוסטרי נדון למוות והוצא להורג בכלא בברלין. המחזה עד ראיה מפגיש את פראנץ עם שומר הכלא , רופאת הכלא , חבריו שמשרתים בניגוד אליו בוורמאכט , אהובת נעוריו , וכולם מנסים כל אחד בדרכו ונימוקיו לשכנע אותו להתפשר עם מצפונו ולהציל את חייו. רק אשתו פרנקה שמבינה לרוחו נמנעת מלהפעיל לחץ ותומכת בהחלטתו להיות נאמן לערכיו ולפעול . פרנץ יגרשטטר שהמחזה הנ"ל מבוסס על סיפור חייו היה אדם אמיתי שחי בתקופת מלחמת העולם השניה והוא נמנה עם עוד 500 גרמנים שהוצאו להורג בגליוטינה לאחר שסרבו לשרת בצבא הנאצי. המחזה עד ראיה מספר את סיפורו ההירואי והייחודי ושופך אור על רוח התקופה ואיש אמיץ אחד שחי לפי צו מצפונו נגד כל הסיכויים. במאי אביב זמר.  ע.במאי נופר לוינגר. מוסיקה אסי מסקין.  עיצוב תאורה שי סקיבא.  עריכת וידאו מיטל נר. שחקנים: תומר יעקובצ'ק , מיה כהן , ענת שגב , איציק דריי.  אושר בית הלחמי , גל ישראלי , שרון לנגר.

יום שני  6/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"גבר בסלון שלי"

דליה קידר, אישה קרייריסטית בת חמישים ושש יוצאת לפנסיה מוקדמת ומוצאת את עצמה מול האינטרנט ומול חשקיה ומאווייה שמתפרצים פתאום. בעודה גולשת ברשת, היא מכירה בחור צעיר שמציע לה להיכנס להרפתקה מינית סוערת. דליה, שאינה מכירה את העולם הווירטואלי, חושבת שמדובר ברומן – ואכן נסחפת, קצת יותר מדי, ללילה בלתי נשכח שיוצא לגמרי משליטה. קומדיה שחורה נשכנית ובועטת.

מחזה מאת: ציפור אייזין ליאור. בימוי: עמית ליאור. שחקנים: ציפור אייזין ליאור, לי שבתאי, עמית ליאור.

יום שני  6/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"שדים"

משפחת ברנס עלתה מצרפת לישראל ואיתם גם כל הקשיים הכרוכים בכך. גם לאחר עשרים שנים של מגורים בארץ הם עדיין מחפשים את זהותם הישראלית. בכל שנה מגיע רפאל מצרפת לחגוג עם משפחתו את ליל הסדר בישראל. בכל שנה, כולם מצפים שהוא יישאר ויחזור לחיות עם משפחתו. במיוחד מצפה לכך ג'רמן, שעלתה לישראל לבדה עם ילדיה ושבריאותה הנפשית הולכת ומדרדרת. היחידה שלא מצפה לבואו ורוצה לנפץ את התקווה המשפחתית היא רוז. יום אחד פוקד את רוז חלום- זיכרון מסתורי בנוגע לאביה שמטלטל את חייה. היא צריכה להחליט. האם להתמודד עם העבר ולגרש את השדים שלא מפסיקים לרדוף אותה או לחשוף את האמת ולהשתחרר מהם אחת ולתמיד? ההצגה מבוססת על סיפור משפחתי אמיתי. מחזה מקורי מאת: אביטל זר אביב. בימוי: דניס שמע. עוזרת במאית ומנהלת הפקה: אורית אזרייב. מוזיקה מקורית וליווי פסנתר: מעיין טל. דרמטורגיה: גורן אגמון ויפעת צפריר. עיצוב תפאורה: דניס שמע. עיצוב תאורה: רונן בכר. צילום פוסטר: דן בן ארי. שחקנים: רוז: אביטל זר אביב. הנרי: שלומי נתיב. אביחי: לירן קנטרוביץ. ג'רמן: אביבה יואל. גלית, יעל, ג'קלין: איריס הרפז.

יום שלישי  7/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"אל תתערבו לי – הפותקאסט"

נשות אנסמבל קוקייה חושפות את האבסורד בסדר החברתי והמגדרי הקיים במופע 'אל תתערבו לי' – מחזמר ביקורתי הבנוי על רצף מערכונים ושירים קומיים המוגשים בטון מריר-מצחיק, המאירים את המציאות וההוויה הנשית היומיומית בכל מורכבותה ועוצמתה. ניהול האנסמבל, כתיבה, בימוי ותנועה: שרון שלומי. יוצרות משתתפות: אלה גרינבאום, מעין יוחנן ושרון שלומי. 'אל תתערבו', 'לא ליידי' – שותפות לכתיבה: ענת ניסני ושרונה בוטנרו.

יום חמישי  9/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"ביבר הזכוכית"

ביבר הזכוכית:  2020 כשהקלאסיקה פגשה את המציאות" אני מחזיר אתכם לאותה תקופה משונה וקסומה… אמריקה של שנות השלושים" )מתוך המחזה). ביבר הזכוכית (1944) המחזה השני של וויליאמס, מיקם אותו כמחזאי מצליח ומוערך ביותר. הרקע החברתי למחזה הוא ימי השפל הכלכלי בארצות הברית: שנות ה-30 של המאה ה-20. אלה שנות ילדותו ונעוריו של ויליאמס, והמחזה מבוסס על זיכרונות הילדות שלו בסנט לואיס. כמחזה זיכרון, הדמויות והסיטואציות בו הן אסוציאטיביות וסלקטיביות. וויליאמס היה הראשון שטבע את המונח "מחזה זיכרון": מחזה שבו האירועים המוצגים הם זיכרון של אחת הדמויות. בביבר הזכוכית, הזוכר הוא טום שהוא שיקוף של דמות המחזאי, וויליאמס בעצמו. טום הוא "הזוכר" במחזה ואילו טנסי וויליאמס הוא "הזוכר" כמחזאי. השימוש בשם "טום" שהוא למעשה כינוי החיבה שהוריו העניקו לוויליאמס, מרחיב את טשטוש הגבולות בין עובדות, מציאות ודמיון, וממקם את המחזה לא רק כ"מחזה זיכרון" אלא גם כמחזה אוטוביוגרפי. ההצגה מעוצבת כמחסן זיכרונות של טום. לעומת יתר הדמויות שחיות בזיכרון בלבד, דמותו של טום חיה בשני מישורי זמן: בהווה ה"ריאליסטי" שבו הוא מספר את אירועי העבר, ובעבר הבדיוני שבו מתרחש רוב המחזה. מאת: טנסי ויליאמס. תרגום: מיכה לבינסון. בימוי: חנה רוז כהן משחק: טום – איתמר ברפמן.  אמנדה- הדס מירון.  לורה – מנבר יוסף.  ג'ים – מריו – ראמי סאלמן. ההצגה עלתה באוניברסיטת תל אביב באוגוסט 2020 כפרויקט גמר בבימוי בהשתתפות שחקנים מהחוג למצטיינים במשחק ועוצב על ידי סטודנטיות לתואר שני לעיצוב תיאטרון וקולנוע.

יום חמישי  9/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"הפונדק"

שון בר-יהב חממי, צעיר תל אביבי גיי, נקלע במקרה לפונדק הדרכים "חגי תשרי" בבני-ברק כדי לבקש מטען לאחר שהסוללה בסמארטפון שלו נגמרה ונכבה לו הווייז בדרך לירושלים. כשהוא מגיע למקום הוא מגלה חבורה של אנשים מוזרים, יושבי המקום, שאומרים רק את האמת – גם אם היא בוטה וקשה. להפתעתו הוא מגלה שאף הוא אינו מסוגל להסתיר את מחשבותיו בשל כישוף מסתורי שהוטל על המקום לפני שנים רבות המונע מיושבי המקום לשקר. המופע הינו מחזה מוסיקלי-תיאטרלי מקורי, בסגנון קומי-סאטירי פרוע, ובבסיסו עומדת השאלה האם עולם בו אומרים רק את האמת הוא אוטופי ומוסרי יותר – או שאולי צביעות היא לפעמים דבר הכרחי ביחסים בין אישיים. יוצרי המחזמר – רום ברדוגו, דניאל ויסמן ויותם קושניר מילים, לחנים, עיבודים וניהול מוזיקלי – רום ברדוגו .  ודניאל ויסמן בימוי ודרמטורגיה – יותם קושניר. זמרים / שחקנים: רום ברדוגו, שובל שוסטיאל, עומר הלל, בן ארנון, אבירם דגן, מנו סטרבורבדיס.

יום שישי 10/2 בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגה נוספת ביום שבת  11/2  בשעה 20:00.

 

"שלוש כי טוב"

שלוש נשים, מוזיקאית, שחקנית ומספרת סיפורים נפגשות על במה אחת. בראייה קלילה ,עמוקה ומפוייסת פותחות וסוגרות -חלומות, תובנות ,עליות וירידות. תיאטרון, סיפורים אישיים ,ושירים מקוריים ומוכרים. ייעוץ אומנותי: גבריאלה לב. קרדיט תמונה : יפתח קוצר. שחקניות: רונית שפי , בתיה גרינר , לילך צור

יום שישי 10/2 בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. 

 

"הרווק"

מה כבר גבר רוצה? כסף, תהילה ודוגמניות-על שעומדות בתור?

חביב סמר הוא סטנדאפיסט מצליח ורווק נהנתן שחייו נראים כמו החלום הרטוב ביותר. לכאורה, לא חסר לו דבר. אבל בזמן שכולם חולמים להיות כמוהו, הוא חולם להיות כמו כולם. חיי הלילה, ההצלחה והריגושים הזולים גובים את מחיריהם כי גם בעולם הזוהר- לא כל הנוצץ זהב, אבל ההצגה חייבת להמשיך. הצגת היחיד "הרווק" מבוססת על סיפור חייו ושיריו של השחקן המגלם את דמותו של חביב.  משחק: אביב זמר – זוכה כשחקן השנה 2019.  מאת: אריאל הכהן ואביב זמר. בימוי: אלחנן שפירא. מוסיקה: מור נעמן. כוריאוגרפיה: נופר לוינגר. תאורה: שי סקיבא

יום שישי 10/2 בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. 

 

 

"טאלנט"

קאט! מאחורי הקלעים, לפעמים כל מה שנוצץ זה פנס בפריים. וכשהפנס נכבה, נחשפת האמת שאור הזרקורים כל כך מתאמץ לסנוור.  דניאל הוא שחקן בן 28, שלאחר 3 שנים בבית ספר למשחק מוצא את עצמו מגיש תוכנית אירוח כושלת על מנת לסגור את החודש. יהל היא כוכבת ריאליטי ואושיית רשת בת 16 עם מיליוני עוקבים שעל פניו חיה מושלמים. מה הם יגלו אחד על השנייה? מה הם יגלו על עצמם? ומה יקרה כשעולמם יתחבר?

 מתוך פסטיבל "זרקור בימאים צעירים". כתיבה, בימוי והלחנת מוטיבים מוזיקליים: בר מרדיקס. שחקנים: שניר שיין, דנה כהן, עמית סיב, ויונתן תורג'מן. נגנים: ניב גרנות ויואב חנוכה. הפקה מוזיקלית "שיר אידיוטי": מייק אילן. שירה וקריינות עיתונאית: דניאל הרוש. עיצוב במה ומנהל הצגה: בר מרדיקס. עיצוב תאורה: שי סקיבא

יום ראשון  12/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"פיוס"

בשכונה בעיירה קטנה, שתי חברות ילדות נפגשות מעל קברו של חבר ילדותן.לשתיהן יש איתו היסטוריה מורכבת. לילי, במאית מפורסמת, שכבר הספיקה לטייל בעולם פוגשת את גבי שנשארה מאחור בעיירה הקטנה, מחוסר ברירה, הן נאלצות להיפגש ומתחילות לפרום את התסבוכת שהפרידה ביניהן, כולל שקרים, סודות וקינאה. בסוף מגלות שחברות עומדת במבחן הזמן. מחזה מאת: לאשה שמשוני. בימוי: אלחנן שפירא. כוריאוגרפיה: נופר לווינגר. משחק: עירית גידרון ולאשה שמשוני.

יום ראשון  12/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"מקרה סוציאלי"

קומדיה בלשית – אור ומיכל מגיעות ללשכת הרווחה במועצה האזורית אפרסמון ליום עבודתן הראשון ונאמר להן שהן עדיין לא התקבלו. בכדי לזכות במשרה הן צריכות להתחרות ביניהן. במהלך התחרות הן מנסות לפצח מה קורה באמת בלשכה ומגלות סוד גדול. מחזה העוסק בשש נשים שונות, עובדות סוציאליות שמנסות כל אחת לשרוד בדרך שלה. מחזה אשר מביא לשולחן נושאים כמו: משכורת של נשים בשוק העבודה, התקדמות נשים לעמדות מפתח, מי טו, חברות בין נשים, העצמה ושחיתות מערכתית בישראל. מאת גלי יחיעם. בליווי ויעוץ דרמטורגי של יהושוע סובול. בימוי: יהושוע סובול וגלי יחיעם. שחקניות: גלי יחיעם, דניאל הארוש, נועה אנגל, עמית פרטוק, שי כהן נעמן, הגר פז.

יום שני  13/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"ג'יספוטינג"

עיבוד חדשני ובועט של סרט הקאלט ״טריינספוטינג״. רננה היא בחורה בשנות ה20 המאוחרות לחייה שמכורה להרואין ולראשונה בחייה היא בוחרת להיגמל.  מכאן ואילך, היא תתמודד עם מאבק בלתי פוסק בין הרצון לבחור בחיים הנורמטיביים על פי תכתיביה של החברה, לבין הצורך לאסקפיזם בלתי נדלה בו סף הריגושים רק הולך וגדל .  לצידן של סופי ,בת חן ותמר, היא תעבור מסע הזייתי ללא מעצורים וללא גבולות עד שהן יתחילו לאבד צלם אנוש ויאלצו להתמודד עם שאלות מוסר חברתיות. רגילים.ות כל כך וצורכים.ות ללא שובע. ההצגה משלבת בתוכה קטעי וידאו ארט ומוזיקת טכנו שתתנגן בלייב לאורך כל ההצגה. מחזה ובימוי: נועה בן יונה.  שחקניות: אוריין קניגסבוך \ נועה בן יונה.  דנה יעקובי.  חן יוסף.  יולי מובצ׳ן.  תומר שאו. די ג׳יי: גל פרי.  מוזיקה ועיצוב תפאורה: נועה בן יונה

יום שלישי  14/2 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"כֶּשֶׁל דָּם"

תכירו את משפחת עמיר (ב-ע לא ב-א!), משפחה שהפשע זורם לה בדם: מיכה, הבן הבכור, הלך בדרכו של אביו; ואליו דני, הצעיר, הצליח לצאת מהשכונה ואפילו הקים חברה מצליחה, שעומדת להימכר לסינים. כעת, אחרי שחיסלו חשבון עם אביו, דני צריך להחליט: האם להפנות גב לחייו החדשים ולנקום בשם אביו, או לבגוד במשפחתו? מחזה מקורי מאת בני כץ. בימוי ודרמטורגיה: דניס שמע. עוזרת במאית \ מפיקה: בסי זולנו. עיצוב תפאורה ותלבושות: דלית ענבר. עיצוב תאורה: רונן בכר. עיצוב מוזיקה וסאונד: דניס שמע. עיצוב מוזיקה מקורי: בני כץ מתאמת אינטימיות וקרבות במה: בסי זולנו. עריכה: גורן אגמון

משתתפים: דני אמיר: מאיר שריקי. מיכה עמיר: דניאל עפר. לילי עמיר: ימית רובין. אתי: אביטל זר אביב.

יום רביעי   15/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"מלכה": אישה בעקבות מגיפה וקריין חדשות.

אישה מקבלת התקף חרדה אובססיבי בעקבות מגיפה ומחליטה לא לצאת יותר מהבית. היא מקיימת דו-שיח עם הקול שבתוך הראש שלה שאליו חודר קריין החדשות מהטלוויזיה. הוא מצטט את ראש הממשלה והשרים, הוא חוזר על ההוראות של קופות החולים, הוא מפרשן מומחים ומצטט פסוקים. העולם החיצוני מתגלה ככפייתי ואובססיבי בעצמו ומניע את האישה לפעולה: מצד אחד היא חווה התקפי חרדה. מצד שני היא מאפשרת לעצמה לפרוק ולשחרר את החוקים והמגבלות של העולם הגברי והפטריארכלי.  מתוך הכאוס עולה מסעה של אישה: מחולשה לכוח גדול ומשם לאן? כתיבה, בימוי ועיצוב: יעל פינקלשטיין. דרמטורגיה: בהט קלצ'י. שחקנים יוצרים: בהט קלצ'י, פז מגן. מוסיקה ונגינה: פז מגן.

יום חמישי  16/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"אקווס"

"מה שהמבט שלו אמר לי לאורך כל הזמן. 'אני לפחות דהרתי! מתי אי פעם את?…'"

אלן בן ה-17 מגיע לבית החולים הפסיכיאטרי לאחר שניקר לשישה סוסים את העיניים. הפסיכיאטרית חופרת בעברו של אלן ומגלה פרטים אפלים על מערכת היחסים שלו עם סוסים ועל הקשר עם בתו של בעל האורווה, ששינה את הכל. הפסיכיאטרית מוצאת את עצמה מערערת באידיאות שחיה דרכן, אל מול הילד הזה:  אם אדם אחד מתפלל ל-ה' אלוהי ישראל והאחר לאללה והאחר לסוס – מי הוא הנורמאלי?

מאת: פיטר שאפר . תרגום: דורון תבורי. עיבוד ובימוי: רוני דה-פיצ׳וטו . שחקנים: טל שדה, רויטל תמיר, יובל קרסל וזיו יוסל. עיצוב: במה ותלבושות: שיר גדול . דרמטורגיה :אודם רדאי. מוזיקה: נעם בוכריס. עיצוב תנועה: נטע מידן. עיצוב תאורה: שי סקיבא

בהשראת יצירה משותפת שיצרו רוני דה-פיצ׳וטו, זיו בן  אפריים, אלון בן דוד, נועה צור וקרן קפלנסקי.

יום שישי  17/2 בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגה נוספת ביום שבת  18/2  בשעה 20:00.

 

 

"לפעמים השמש"

הצגה אינטימית על המלחמה בחרדה בעולמה של ילדה עם אילמות סלקטיבית

אבא: "את מפחדת. זה בסדר, כי את יודעת שלפעמים גם השמש"

מיקה:"מפחדת מהחושך. אני יודעת. אז מה? אני רוצה לישון."

אבא:"כשהחושך מגיע גם לה אין יותר שליטה, ואת יודעת מה צריך לעשות? צריך להושיט אליה את הידיים, גבוה- גבוה ולחבק אותה קרוב, לתת לה את התחושה שפחד זאת רק מילה, כי אם לא נשמור על השמש שלנו, אף אחד לא ישמור עליה." מיקה בת ה13 מתמודדת כשלוש שנים עם אילמות סלקטיבית, שלוש שנים של שתיקה מול כולם מלבד עם אביה, התקפי חרדה חמורים ובדידות שמכרסמת בנפשה. הוריה אשר נמצאים במאבק מתמשך על דרכי הטיפול מנסים להציל אותה מגורלה גם על חשבון בריאותה וללא אישורה. כשהכל סביבה מתפורר ומיקה סובלת מהתעללויות בבית הספר, היא מחפשת את הדרך לברוח מהמציאות אל עולם אחר שנותן לה רגע של שקט מכל הרעש שמסביב. אך האם זה מה שייתן לה את החופש שהיא כל כך זקוקה לו? מאת ובבימוי: ליאור ישראל. שחקנים יוצרים: שחר ביטון, תומר פאר, כרמל סלע, מנור חקק/יואב בבלי, טל הרנץ/עדי זכאי.

יום שבת  18/2 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"סימביוזה"

דניאל שיאון הוא גבר כריזמטי וסמכותי. הוא מנהל שמורת טבע הררית בעזרת ענת, מדריכת הטיולים במקום, שהיא גם אהובתו, ובעזרת נסיב, דרוזי המתגורר עם משפחתו בכפר הסמוך. דניאל עורך בשמורה מחקר על יחסי הסימביוזה בין התאנה והצרעה.  שגרת החיים בשמורה מופרת, כשלמקום חודר נתי, בנו הדחוי של דניאל מנישואים שהתפרקו. בניסיון לקשור מחדש יחסים עם אביו, תוך זיהוי וחשיפת חולשותיו ופגמיו, נתי הצעיר, שנכשל בניסיון להכשיר עצמו כשחקן, יוצר פרובוקציות שמסבכות את יחסי אביו עם אהובתו ועם עוזרו הדרוזי. תוך העימות עם אביו, נקלע נתי עצמו למשבר חריף כשהוא מתאהב בנסיב. ברקע היחסים המחריפים אורבת פרשה אפלה של ספק רצח ספק התאבדות שהתרחשה ב"הוטה" – מערה מסתורית ומסוכנת שנמצאת בשולי השמורה. הפרשה ההולכת ונחשפת תוך הדרמה, מטלטלת את ארבע הדמויות, וגורמת לכל אחד מהם לנקוט פעולה קיצונית כדי לשמר את כוחו ואת אהבתו. דרך דמות הדרוזי – המופיעה לראשונה על במה ישראלית – ההצגה מעלה את השפעתם של מיתוסים הקשורים בטבע על יחסי שולט-נשלט, ועל ההתנהגות האנושית והחברתית בכללה. ההצגה "סימביוזה" מעלה באמצעים תיאטרוניים לא-שגרתיים את הדרמה של יחסי הסימביוזה בטבע ובטבע האדם. תוך שילוב של קומי ודרמתי, ושל ריאליזם עם שירה וריקוד, ההצגה חוקרת את השלכתם של יחסי הסימביוזה על מיניות, הורות והתיאטרון עצמו. מחזה: ישראל המאירי. בימוי: אריה אלדר.  כוריאוגרפיה: יהודה דרומי.  עיצוב: דלית ענבר.  מוסיקה: לריסה ומקסים קופמן. תאורה: שי סקיבא. שחקנים: נועם שנהב, איציק מלמד, בר לוי, אביב זמר.  רקדנים: יהודה דרומי, נופר יענקלביץ'.

 יום שני 20/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. שלישי  21/2  בשעה 20:00.

 

"הגנב הכי ישר"

ערב חג. מפגש מקרי והזוי בן גבר לאישה יוצר שרשרת של מצבים קומיים ותסבוכות שבסוף מובילות לשותפות , חברות עמוקה ואף אהבה. מחזה רגיש על שני אנשים בתקופת משבר וטלטלה שמסתבכים משתפים מאתגרים זה את זו לקראת דרך חדשה.

מאת: אנה מריה במברגר. בימוי : אילן שני. נוסח עיברי: רמי ברוך. תפאורה: נאווה שטאר. עיבודים מוזיקליים מקורים: דר עמית ויינר. ע. למעבד המוזיקלי: שון פתאל. שחקנים: נטלי נאמן. דור לוי

יום שני  20/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

 

"בית קטן, מי יודע?"

חוה הייתה אמנית צעירה ומאוהבת כשהתחתנה עם בחיר ליבה השחקן ובנתה עימו בית. זו טרגדיה מודרנית אוטוביוגרפית המתארת את חלום הזוגיות של שני אמנים, שהתנפץ אל מול המציאות: גיורא שמאי- שחקן, צייר ומשורר, חוה שמאי-  אמנית פלסטית וגננת. לפרנסת המשפחה היה לחוה גן ילדים בתוך סלון הבית. מדי יום הבית היה נעלם ותחתיו הופיע הגן, ומידי יום הגן היה נעלם וחזר הבית. לעיני הקהל נבנה הבית ומתחלף לגן ושוב לבית, עד שאין גן וכבר אין בית.   ההצגה נוצרה על ידי ביתם, מתוך חומרי ארכיון שהותירו: רשימות מחיי היום יום, הגיגים ושירים, מכתבים מהרשויות ושלושה קטעים קצרים מהמחזה של לואיג'י פירנדלו: ‘'האיש עם הפרח בפה', עליו עבד גיורא. במאית ויוצרת: יעל פינקלשטיין (שמאי) שחקנית יוצרת: בהט קלצ'י קולו של הגבר: בעז שמאי טקסטים: חוה וגיורא שמאי, עיבוד: יעל פינקלשטיין (שמאי) הפקה, תפאורה, בובה, תלבושות ואביזרים: יעל פינקלשטיין (שמאי).

יום רביעי  22/2 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

" טוביה 2018 "

בהשראת הספר "טוביה החולב" \ שלום עליכם. טוביה 2018 – בהפקה מחודשת במיוחד לפסטיבל אביב ישראלי 9 של תאטרון הסימטה מה קורה כשטוביה החולב מגיע ל2018 ? מה קורה עם השידוכים והרווקות המאוחרת של הבנות ?מה קורה כשהאישה גולדה רוצה קצת יותר ? מה קורה לחזון ציוני במציאות ישראלית , שלא עושה הנחות ? סיפור על איש שהולך בדרך ,שלא תמיד נפתחת לקראתו . שלוש בנות פנויות , חזון ציוני ומציאות ישראלית , חקלאות ואמונה, דתי, חילוני , ומיהו המאמין האמיתי. כל אלו חוברים לפסיפס אנושי נוקב ונוגע ללב ובעיקר שואל , מה חשוב באמת. תקציר המחזה :מושב בישראל 2018. לאחר חורף הרסני במיוחד, טוביה החקלאי מוצא עצמו מתמודד עם מחסור בעובדים ומזומנים, ומנסה בכול כוחו לשמר את החזון הציוני והאידיאלים המתפרקים לנגד עיניו. מולו, קולות קדמה ומודרניזם קפיטליסטי, האומרים למכור את האדמה ליזמים, ואף תופסים את גולדה אשתו שרוצה בחיים טובים יותר לכל משפחתה ובפרט לבנותיה הרווקות. הבנות, שתרות אחר אהבה והגשמה עצמית בתוך מציאות ישראלית מודרנית, מגלות עולם אחר ופורצות את דרכו המסורתית של טוביה. האם הקרע שנוצר יוכל להתאחות אי פעם?

מחזה מקורי ובימוי : אירית קוסובר גמרו. שחקנים: איציק דריי, אירית סוקי, אופיר אמסלם, שני דרורי, שרית אדלשטיין, מתיאס נייבלט חימנס ,יהודה מעבי, אורית עזרייב, איתי ולמן, דיוויד טטרו.

יום חמישי 23/2  בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"עכבארים"

עיבוד אוניברסאלי של המחזה "דני והים הכחול" שכתב ג'ון פטריק שנלי בשנת 1984.

הוא מתרחש במשך לילה אחד בבאר בעיר. שני אנשים שהחברה דחתה אותם מפתחים שיחה על רקע הבדידות שלהם ועל בירה וסמים קלים. הוא מתקשר עם העולם דרך אלימות וראיית עולם פשטנית של טוב ורע. היא אם חד-הורית המחפשת ישועה באמצעות גבר. הוא לא מסוגל להביע רגש מלבד זעם, היא מסוגלת רק לתת את גופה תמורת קורטוב נחמה.  הם מגלים אחד את השני ומחליטים לבלות את המשך הלילה בביתה – אולי סיכוי אמיתי לתחילתה של מערכת יחסים אמיתית. המציאות שבה הם חיים היא קשה, התשובות לא ברורות, אך באמצעות חמלה יש להם תקווה לעתיד משותף.

ביים אלחנן שפירא, מייסד תיאטרון תא – תיאטרון רפרטוארי עצמאי. תאורה וצילום: אורי רובינשטיין. תנועה: קים גורדון. תלבושות: אלה רוזנצווייג. מוזיקה: עמרי דגן. תרגום: אסף פריינטא. משחק: אביב זמר ואגם שוסטר.

יום שבת  25/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"מופע פלייבק – משחק מהחיים"

תיאטרון סיפורי חיים ואימפרוביזציה.

חוויות הקהל והסיפורים האישיים של הצופים הופכים לרצף של סצנות תיאטרליות, דימויים ורגשות, בידי קבוצת שחקנים מיומנים ומנחה. הזדמנות נדירה וייחודית לראות את סיפורי חיינו מזווית קצת אחרת אשר תפתיע, תרגש, תצחיק, תיגע בכם ותיהיה בלתי נשכחת.

מנחה: אביבה אפל.  שחקנים: שירלי ליגום, שושה קסטנברג, נורית שושן, הלל שמעון.

מוסיקאים: איתי אורן , נעם רפפורט

יום שבת  25/2  בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"דברים שפגשו אותי ברחוב"

יצירת תיאטרון מחול מקורית בה הרחוב מגיע לבמה. רגעים יומיומיים ואינטימיים, מפגשי בזק, מונולוגים ודואטים פנימיים וחיצוניים, כולם אסופים אל תוך קולאז' אשר מזמין את הקהל למבט מציצני ברחובות העיר – השאון והדוחק אל מול הבדידות, המפגשים הבלתי אמצעיים, האינדיבידואל בתוך האורבניות – וכל זאת דרך שזירת הפואטיקה המפורקת של ציטוטים רנדומליים מהרחוב. מופע הביכורים של האנסמבל חוקר מה גלוי ומה נסתר / מה 'פייק' ומה 'מייקס סנס' / מהו גוף ומהו חפץ / ובמה חפץ הלב.

מאת: שחר ברקוביץ. האנסמבל: דני הרציאנו, כרמל אבידן, רוני ברכה, שלומי פרין. מוזיקה: יריב לבלנג. מעצבת  במה ותלבושות: אריאל הרול.

יום ראשון  26/2  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו.

 

"הצד האחר"

זוג מבוגר המתגורר בבקתה קטנה על גבול בין שתי מדינות השקועות במלחמה עקובה מדם מזה כעשרים שנה. הם נמצאים בבקתה כדי לאסוף את גופות הנופלים על הגבול ולקבור אותם עד שבבוא השלום יגיעו בני משפחותיהם לקחת אותם לקבורה במדינתם. לפתע פורץ השלום. אלא שאז מסתבר שבמסגרת הסכם שביתת הנשק שורטטו הגבולות מחדש והגבול עובר עכשיו בתוך הבקתה בה הם גרים. בהיותם כל אחד אזרח של מדינה אחרת, הם מופרדים על ידי שומר הגבול לשני צדי הבקתה. העלילה מסתבכת כאשר האשה מגיעה למסקנה ששומר הגבול שהקים את עמדתו בתוך ביתם הוא למעשה בנם שברח מהבית לפני שנים וכעת הוא מנצל את תפקידו כדי לשוב אליו. כשנראה שהכל מתחיל להסתדר המלחמה מחדשת. מאת: אריאל דורפמן, תרגום ובימוי: אוהד ווינקלר, משתתפים: אילנה קיוויתי, מיגל אורבך, גל שמעון בן עמרה, קול הכרוז: אוריה הירש, מוסיקה מקורית: עידן אלמלם, עידן אלמלם – עוד וכינור, שהם גבאי – קלרינט וניי, מידד כהן – קונטרבס, עיצוב תאורה: שי סקיבא, תפאורה ותלבושות: גילי קופר ושיר עדן, סאונד: דנה אייזן

יום שני  27/2 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגה נוספת ביום שלישי  28/2  בשעה 20:00.

 

 

 

 

 

מופע דראג

מיס דובדבן מגיעה לתיאטרון הסימטה ומארחת את: ויאז'ה דה לה שמאטעס, ריטה לין

Queen Miss Glitter, רווית רוול מיס יזרעל.

יום שישי  24/2   בשעה 21:00  תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

מועדון הג'אז של תיאטרון הסמטה בניהולו המוסיקלי של "הדוקטור" שלומי גולדנברג

סביב שולחנות עגולים ולאור נרות, הופך תיאטרון הסמטה למועדון ג'אז אפלולי ומלא אוירה שמזכירה מועדונים דומים בניו יורק , פאריז ואמסטרדם. מיטב המוסיקאים , ואמני הג'אז בארץ ומחו"ל מופיעים במסגרת ליין הג'אז שמנוהל על ידי הסקסופוניסט והמלחין הבינלאומי, שלומי גולדנברג.

 

יום רביעי 1 בפברואר 2023  בשעה 21:00

ניסים ימיני – סצ'מו – הישראלי, הלהיטים של לואי ארמסטרונג What a Wonderful World; Oh When the Saints; Hello Dolly אורח מיוחד אלברט פיאמנטה בקלרינט וסקסופון. עם: רוני צור בפסנתר , עמיר דוד – תופים , שלומי גולדנברג בסקסופון.

 

יום רביעי 8 בפברואר 2023  בשעה 21:00

יהודה הניג בלוז- Rhythm & Blues ערב להקת "הקצפת של קלפטון" מגיעה לתיאטרון הסימטה. הבלוז מסטרס במופע מקורי מאת יהודה הניק משובץ בפניני בלוז. הלהקה תבצע את החומר המקורי של יהודה הניק קלפטון וענקי הריתם אנד בלוז, רוק, סול ובלוז המפורסמים, מופע שכולו רגש ואנרגיה. סוללת נגנים וזמרים משובחים יגלו לכם חלקים בנשמה שלא ידעתם על קיומם היה לוהט הכינו את הכרטיסים מראש.  בהשתתפות: יהודה הניק – שירה וגיטרה, יואב דוידי – שירה, גל בילגוראי-שירה, משה לוי-קלידים, נוקי בונה-באס,  אילן ירון-תופים

 

יום רביעי 15 בפברואר 2023 בשעה 21:00

ביג בנד מטה אשר בניצוחו של מנחם גרודז'ינסקי. הביג בנד מבצע סדרה של שירים ישראליים שהפכו לחלק מהתרבות הישראלית ועושה כבוד ליוצרים: יוני רכטר ,שלום חנוך ,שמוליק קראוס ,יורם גאון , שם טוב לוי , סשה ארגוב נעמי שמר . עיבודים עדכניים בסגנון הג'אז של חובב בן סעדיה ,מקסים לוי וגיל צבי .

זמרת: ריקה לובין ,מנצח :מנחם גרודזינסקי

 

יום רביעי 22 בפברואר 2023  בשעה 21:00

ג'אז ווקאלי- זמרות הג'אז הנפלאות של ישראל מתארחות במועדון הג'אז בסמטה

עם להקתו של שלומי גולדנברג.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן