הצגות ומופעי מוזיקה בתיאטרון הסמטה- אפריל 2023

שתי זוגות שחקנים בהצגה : ובכל זאת צחקנו

"אל תתערבו לי – הפותקאסט"

נשות אנסמבל קוקייה חושפות את האבסורד בסדר החברתי והמגדרי הקיים במופע 'אל תתערבו לי' – מחזמר ביקורתי הבנוי על רצף מערכונים ושירים קומיים המוגשים בטון מריר-מצחיק, המאירים את המציאות וההוויה הנשית היומיומית בכל מורכבותה ועוצמתה. ניהול האנסמבל, כתיבה, בימוי ותנועה: שרון שלומי. יוצרות משתתפות: אלה גרינבאום, מעין יוחנן ושרון שלומי. 'אל תתערבו', 'לא ליידי' – שותפות לכתיבה: ענת ניסני ושרונה בוטנרו.

יום שבת  1/4בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"הצד האחר"

זוג מבוגר המתגורר בבקתה קטנה על גבול בין שתי מדינות השקועות במלחמה עקובה מדם מזה כעשרים שנה. הם נמצאים בבקתה כדי לאסוף את גופות הנופלים על הגבול ולקבור אותם עד שבבוא השלום יגיעו בני משפחותיהם לקחת אותם לקבורה במדינתם. לפתע פורץ השלום. אלא שאז מסתבר שבמסגרת הסכם שביתת הנשק שורטטו הגבולות מחדש והגבול עובר עכשיו בתוך הבקתה בה הם גרים. בהיותם כל אחד אזרח של מדינה אחרת, הם מופרדים על ידי שומר הגבול לשני צדי הבקתה. העלילה מסתבכת כאשר האשה מגיעה למסקנה ששומר הגבול שהקים את עמדתו בתוך ביתם הוא למעשה בנם שברח מהבית לפני שנים וכעת הוא מנצל את תפקידו כדי לשוב אליו. כשנראה שהכל מתחיל להסתדר המלחמה מחדשת. מאת: אריאל דורפמן, תרגום ובימוי: אוהד ווינקלר, משתתפים: אילנה קיוויתי, מיגל אורבך, גל שמעון בן עמרה, קול הכרוז: אוריה הירש, מוסיקה מקורית: עידן אלמלם, עידן אלמלם – עוד וכינור, שהם גבאי – קלרינט וניי, מידד כהן – קונטרבס, עיצוב תאורה: שי סקיבא, תפאורה ותלבושות: גילי קופר ושיר עדן, סאונד: דנה אייזן

יום חמישי  13/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

"הגנב הכי ישר"

ערב חג. מפגש מקרי והזוי בן גבר לאישה יוצר שרשרת של מצבים קומיים ותסבוכות שבסוף מובילות לשותפות , חברות עמוקה ואף אהבה. מחזה רגיש על שני אנשים בתקופת משבר וטלטלה שמסתבכים משתפים מאתגרים זה את זו לקראת דרך חדשה.

מאת: אנה מריה במברגר. בימוי : אילן שני. נוסח עיברי: רמי ברוך. תפאורה: נאווה שטאר. עיבודים מוזיקליים מקורים: דר עמית ויינר. ע. למעבד המוזיקלי: שון פתאל
שחקנים: נטלי נאמן. דור לוי

יום חמישי  13/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"טאלנט"
קאט! מאחורי הקלעים, לפעמים כל מה שנוצץ זה פנס בפריים. וכשהפנס נכבה, נחשפת האמת שאור הזרקורים כל כך מתאמץ לסנוור.  דניאל הוא שחקן בן 28, שלאחר 3 שנים בבית ספר למשחק מוצא את עצמו מגיש תוכנית אירוח כושלת על מנת לסגור את החודש. יהל היא כוכבת ריאליטי ואושיית רשת בת 16 עם מיליוני עוקבים שעל פניו חיה מושלמים. מה הם יגלו אחד על השנייה? מה הם יגלו על עצמם? ומה יקרה כשעולמם יתחבר?

 מתוך פסטיבל "זרקור בימאים צעירים". כתיבה, בימוי והלחנת מוטיבים מוזיקליים: בר מרדיקס. שחקנים: שניר שיין, דנה כהן, עמית סיב, ויונתן תורג'מן. נגנים: ניב גרנות

ויואב חנוכה. הפקה מוזיקלית "שיר אידיוטי": מייק אילן. שירה וקריינות עיתונאית: דניאל הרוש. עיצוב במה ומנהל הצגה: בר מרדיקס. עיצוב תאורה: שי סקיבא

יום שישי  14/4  בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"ביום בהיר אחד"

על פי מחזה מאת סלבומיר מרוז'ק. קומדיה על רצח והתאבדות. הצגה מערערת אצל הצופה את תפיסת העצמי, ומציעה מבט קומי ותפיסה יותר מפוכחת על החיים בכלל. באמצעותה הצופה זוכה לזווית חדשה של מבט על עצמו. במובן מסוים המחזאי מזהיר את הצופים מפני "בזבוז" החיים על התבצרות בתפיסת עצמי כזו שאינה מאפשר קשר אמיתי בין בני אדם, שאינה מאפשרת אהבה. נוסח עברי ובימוי: אריה אלדר עיצוב תפאורה ותלבושות: דלית ענבר מוסיקה : מקסים ולריסה קופמן שחקנים: אוהד ווינקלר, גל בן ארצי, נועם שנהב.

יום שבת  15/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.
הצגה נוספת יום ראשון  16/4  בשעה 20:00

 

 

"שלוש כי טוב"
שלוש נשים, מוזיקאית, שחקנית ומספרת סיפורים נפגשות על במה אחת. בראייה קלילה ,עמוקה ומפוייסת פותחות וסוגרות -חלומות, תובנות ,עליות וירידות.
תיאטרון, סיפורים אישיים ,ושירים מקוריים ומוכרים.

ייעוץ אומנותי: גבריאלה לב. קרדיט תמונה : יפתח קוצר.שחקניות: רונית שפי , בתיה גרינר , לילך צור

יום שבת  15/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

כֶּשֶׁל דָּם

תכירו את משפחת עמיר (ב-ע לא ב-א!), משפחה שהפשע זורם לה בדם: מיכה, הבן הבכור, הלך בדרכו של אביו; ואליו דני, הצעיר, הצליח לצאת מהשכונה ואפילו הקים חברה מצליחה, שעומדת להימכר לסינים. כעת, אחרי שחיסלו חשבון עם אביו, דני צריך להחליט: האם להפנות גב לחייו החדשים ולנקום בשם אביו, או לבגוד במשפחתו?

מחזה מקורי מאת בני כץ. בימוי ודרמטורגיה: דניס שמע. עוזרת במאית \ מפיקה: בסי זולנו. עיצוב תפאורה ותלבושות: דלית ענבר. עיצוב תאורה: רונן בכר. עיצוב מוזיקה וסאונד: דניס שמע. עיצוב מוזיקה מקורי: בני כץ. מתאמת אינטימיות וקרבות במה: בסי זולנו. עריכה: גורן אגמון. משתתפים: דני אמיר: מאיר שריקי. מיכה עמיר: דניאל עפר. לילי עמיר: ימית רובין. אתי: אביטל זר אביב.

יום ראשון 16/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

 

"עד ראיה"

מחזה ישראלי מקורי מאת יהושוע סובול

בעיצומה של מלחמת העולם השניה מקבל האיכר האוסטרי פראנץ יגרשטטר צו התייצבות לשרות מילואים פעיל בוורמאכט הגרמני. מכיוון שהיה עד ראיה לחיסול המוני של ילדים חריגים ע"י זרועות הביטחון של הרייך השלישי , הוא מסרב להתחייל וללבוש את מדי הצבא הנאצי. הוא נעצר מיד והועמד למשפט על סרוב לשרת בצבא בעת מלחמה. במשפט טען שכאשר מדינה הופכת למדינה פושעת , חובתו של האזרח לא לציית לחוקים , לתקנות ולפקודות שמוציא השלטון. סרבן הגיוס האוסטרי נדון למוות והוצא להורג בכלא בברלין. המחזה עד ראיה מפגיש את פראנץ עם שומר הכלא , רופאת הכלא , חבריו שמשרתים בניגוד אליו בוורמאכט , אהובת נעוריו , וכולם מנסים כל אחד בדרכו ונימוקיו לשכנע אותו להתפשר עם מצפונו ולהציל את חייו. רק אשתו פרנקה שמבינה לרוחו נמנעת מלהפעיל לחץ ותומכת בהחלטתו להיות נאמן לערכיו ולפעול .פרנץ יגרשטטר שהמחזה הנ"ל מבוסס על סיפור חייו היה אדם אמיתי שחי בתקופת מלחמת העולם השניה והוא נמנה עם עוד 500 גרמנים שהוצאו להורג בגליוטינה לאחר שסרבו לשרת בצבא הנאצי. המחזה עד ראיה מספר את סיפורו ההירואי והייחודי ושופך אור על רוח התקופה ואיש אמיץ אחד שחי לפי צו מצפונו נגד כל הסיכויים.

במאי אביב זמר.  ע.במאי נופר לוינגר.  מוסיקה אסי מסקין.  עיצוב תאורה שי סקיבא.  עריכת וידאו מיטל נר. שחקנים: תומר יעקובצ'ק , מיה כהן , ענת שגב , איציק דריי.  אושר בית הלחמי , גל ישראלי , שרון לנגר.

יום שני  17/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

לכבוד יום השואה "מָאמֵע זִיסֶע"
מָאמֵע זִיסֶע – זיכרון מהסלון של אמא

דרמה על מאבק להישרדות של אם ניצולת שואה וביתה הקטנה

אילנה דר, כבת 60, בת לניצולי שואה, מחליפה את אימה החולה אסתר ויז‘ניץ בהנחיית מפגש "זיכרון בסלון" בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה. כמי שחונכה על מורשת הזוועה והגבורה של הוריה, היא מגוללת בפני הקהל במיומנות ובהזדהות מוחלטת את עלילותיה מסמרות השיער של האם הנערצת אשר שרדה את מוראות האקציות בגטו, הבור באסם שבו הסתתרה, רצח כל הקרובים לה ועוד. זה הציווי המוחלט והייעוד שאין לערער עליו המוטלים על בני הדור השני. אלא שאט אט, אילנה זוקפת ראש וממעמקי התודעה המגויסת לדבר אחד בלבד, צף ועולה הסיפור האישי הקשה והנורא שלה אשר הושתק על ידי האם והודחק על ידי הבת, עד הערב הזה: ”האם אני יכולה להעז ולומר שעברתי משהו?“ שואלת אילנה, ”האם יש לי זכות להשתמש באותו מונח?“

מָאמֵע זִיסֶע היא דרמה אישית קורעת לב המבוססת על סיפורה האישי של המחברת -המבצעת. סיפור של התמודדות בין-דורית על זכות הקיום של נרטיב אישי אחר לצד מיתוס השואה המקודש. בהשאלה מ”עיר ההריגה“ של ביאליק – על מקומה של ”נקמת דם ילד קטן“ לצד ”עוד לא ברא השטן“.

כתיבת המחזה ומשחקשרית פרידמן-ברזניאק. בימויאיתי פלאוט. דרמטורגיהשלום שמואלוב. פיתוח ראשוניאיה קפלן. הדרכת טקסטאורַן אלימלך. עיצוב גרפייובל רז ואביה זרחיה. תמונת סטילסעמוס סון

דברים/ביקורות על ההצגה: זה הרבה מעבר לתיאטרון. מדובר בחווית תיאטרון מטלטלת, מפעימה, מוגשת מתוך הקרביים אל תוך הנשמה, ברמת ביצוע שמשמיטה את הלסת! הצגת חובה!! רמי ברוך, שחקן תיאטרון. רמת האינטימיות ששרית מצליחה להביא איתה, היא כזו שהופכת את ההצגה לחוויה אישית שאותה הירגשתי בכל הגוף. יפעת גדות, משוררת. זו פעם שניה שאני בוכה בהצגה בחיים. בפעם הראשונה זה היה ב"חפץ" של חנוך לוין. יואל זנדברג, רמת גן .ֶיש לך דבר נדיר מבחינת הסיפור בזה שהצלחת ליצור את הדיאלוג עם אמא שהוא למעשה התחשבנות מאד מאד כואבת איתה.
את העזת לפתוח את הצלופן של אמא. זה הישג גדול. הבאת משהו אמיתי מתוך הבית שלך.
הטקסט טעון. אין מילה מיותרת. בּוריס מפציר, יוצר סרטים דוקומנטריים

*בתום ההצגה תתקיים שיחה עם היוצרת*

יום שני  17/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"ובכל זאת צחקנו"

על תופעת ההומור בשואה. שום דבר הקשור בשואה לא היה מצחיק. הזוועות האיומות שחוו קורבנות השואה בגטאות ובמחנות הריכוז וההשמדה הן בהחלט לא נושא לצחוק. ובכל זאת: "הומור שואה" והומור על השואה הם תופעות קיימת בימינו, ומסתבר, שההומור היה דרכם המופלאה של רבים מן הקורבנות להתמודד עם המציאות הנוראה גם אז. זוהי יצירה בימתית מקורית של קבוצת "תספיס", המציגה את תופעת ההומור בשואה ואת האופנים שהקורבנות השתמשו בהומור דווקא במצבים האנושיים הקשים ביותר כמנגנון הגנה הישרדותי. המופע משלב בין קטעי עדות של ניצולים – השוזרים את סיפורי הזוועה בהומור מקאברי – לבין הדגמות תאטרוניות "חיות" של הביטויים להומור ולצחוק, כפי שנחוו על-ידם; לצד אלה, מוצגים גם טקסטים תיאורטיים ופדגוגיים, העוסקים בכוחו המרפא והמשחרר של הצחוק ובתפקידו החשוב בשמירה על הבריאות הנפשית והגופנית שלנו. המופע מתבסס על מחקרה האקדמי של ד"ר חיה אוסטרובר, העוסק בהומור כמנגנון הגנה בשואה, ועל ספרה "ללא הומור היינו מתאבדים" בהוצאת "יד ושם". בימוי: מאיר בן סימון. תפאורה: זוהר אלמליח. תלבושות: רונה משעול. מוסיקה: מיכאל גוטליב. תנועה: עומר שמר.
יום שני  17/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

הצגה נוספת יום שלישי 18/4 בשעה 20:00

 

 

"עכבארים"

עיבוד אוניברסאלי של המחזה "דני והים הכחול" שכתב ג'ון פטריק שנלי בשנת 1984.

הוא מתרחש במשך לילה אחד בבאר בעיר. שני אנשים שהחברה דחתה אותם מפתחים שיחה על רקע הבדידות שלהם ועל בירה וסמים קלים. הוא מתקשר עם העולם דרך אלימות וראיית עולם פשטנית של טוב ורע. היא אם חד-הורית המחפשת ישועה באמצעות גבר. הוא לא מסוגל להביע רגש מלבד זעם, היא מסוגלת רק לתת את גופה תמורת קורטוב נחמה.  הם מגלים אחד את השני ומחליטים לבלות את המשך הלילה בביתה – אולי סיכוי אמיתי לתחילתה של מערכת יחסים אמיתית. המציאות שבה הם חיים היא קשה, התשובות לא ברורות, אך באמצעות חמלה יש להם תקווה לעתיד משותף. ביים אלחנן שפירא, מייסד תיאטרון תא – תיאטרון רפרטוארי עצמאי. תאורה וצילום: אורי רובינשטיין. תנועה: קים גורדון. תלבושות: אלה רוזנצווייג. מוזיקה: עמרי דגן. תרגום: אסף פריינטא. משחק: אביב זמר ואגם שוסטר.

יום שלישי  18/4 בשעה 20:00  תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"קרוסלה"

ארבעה דייטים על קרוסלה אחת!
הצגה קומית לירית על החיפוש אחרי אהבה.
ארבעה אנשים שמחפשים אהבה מוצאים את עצמם על הקרוסלה,
יש להם 5 דקות לנסות לא לחזור הביתה לבד!
מצחיק ועצוב- כמו בחיים.
5  סיבובים, 4 דייטים, מלצר אחד והמון חומר למחשבה.
כתיבה, בימוי ועיצוב: יעל פינקלשטיין
שחקנים: אורן חבוט, צליל חג'ג'/ מור אנגל, יעל מסנר, אלעד קונפינו, דימה רוס

יום רביעי  19/4 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

 

 

 

 

 

"שדים"
משפחת ברנס עלתה מצרפת לישראל ואיתם גם כל הקשיים הכרוכים בכך. גם לאחר עשרים שנים של מגורים בארץ הם עדיין מחפשים את זהותם הישראלית. בכל שנה מגיע רפאל מצרפת לחגוג עם משפחתו את ליל הסדר בישראל. בכל שנה, כולם מצפים שהוא יישאר ויחזור לחיות עם משפחתו. במיוחד מצפה לכך ג'רמן, שעלתה לישראל לבדה עם ילדיה ושבריאותה הנפשית הולכת ומדרדרת. היחידה שלא מצפה לבואו ורוצה לנפץ את התקווה המשפחתית היא רוז. יום אחד פוקד את רוז חלום- זיכרון מסתורי בנוגע לאביה שמטלטל את חייה. היא צריכה להחליט. האם להתמודד עם העבר ולגרש את השדים שלא מפסיקים לרדוף אותה או לחשוף את האמת ולהשתחרר מהם אחת ולתמיד? ההצגה מבוססת על סיפור משפחתי אמיתי. מחזה מקורי מאת: אביטל זר אביב. בימוי: דניס שמע. עוזרת במאית ומנהלת הפקה: אורית אזרייב. מוזיקה מקורית וליווי פסנתר: מעיין טל.

יום חמישי   20/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"גבר בסלון שלי"

דליה קידר, אישה קרייריסטית בת חמישים ושש יוצאת לפנסיה מוקדמת ומוצאת את עצמה מול האינטרנט ומול חשקיה ומאווייה שמתפרצים פתאום. בעודה גולשת ברשת, היא מכירה בחור צעיר שמציע לה להיכנס להרפתקה מינית סוערת. דליה, שאינה מכירה את העולם הווירטואלי, חושבת שמדובר ברומן – ואכן נסחפת, קצת יותר מדי, ללילה בלתי נשכח שיוצא לגמרי משליטה. קומדיה שחורה נשכנית ובועטת.

מחזה מאת: ציפור אייזין ליאור. בימוי: עמית ליאור. שחקנים: ציפור אייזין ליאור, לי שבתאי, עמית ליאור.

יום חמישי   20/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"הרווק"

מה כבר גבר רוצה? כסף, תהילה ודוגמניות-על שעומדות בתור?
חביב סמר הוא סטנדאפיסט מצליח ורווק נהנתן שחייו נראים כמו החלום הרטוב ביותר. לכאורה, לא חסר לו דבר. אבל בזמן שכולם חולמים להיות כמוהו, הוא חולם להיות כמו כולם. חיי הלילה, ההצלחה והריגושים הזולים גובים את מחיריהם כי גם בעולם הזוהר- לא כל הנוצץ זהב, אבל ההצגה חייבת להמשיך.

הצגת היחיד "הרווק" מבוססת על סיפור חייו ושיריו של השחקן המגלם את דמותו של חביב.

משחק: אביב זמר – זוכה כשחקן השנה 2019.  מאת: אריאל הכהן ואביב זמר. בימוי: אלחנן שפירא. מוסיקה: מור נעמן. כוריאוגרפיה: נופר לוינגר. תאורה: שי סקיבא

יום חמישי   20/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

שדים
משפחת ברנס עלתה מצרפת לישראל ואיתם גם כל הקשיים הכרוכים בכך. גם לאחר עשרים שנים של מגורים בארץ הם עדיין מחפשים את זהותם הישראלית. בכל שנה מגיע רפאל מצרפת לחגוג עם משפחתו את ליל הסדר בישראל. בכל שנה, כולם מצפים שהוא יישאר ויחזור לחיות עם משפחתו. במיוחד מצפה לכך ג'רמן, שעלתה לישראל לבדה עם ילדיה ושבריאותה הנפשית הולכת ומדרדרת. היחידה שלא מצפה לבואו ורוצה לנפץ את התקווה המשפחתית היא רוז. יום אחד פוקד את רוז חלום- זיכרון מסתורי בנוגע לאביה שמטלטל את חייה. היא צריכה להחליט. האם להתמודד עם העבר ולגרש את השדים שלא מפסיקים לרדוף אותה או לחשוף את האמת ולהשתחרר מהם אחת ולתמיד? ההצגה מבוססת על סיפור משפחתי אמיתי. מחזה מקורי מאת: אביטל זר אביב. בימוי: דניס שמע. עוזרת במאית ומנהלת הפקה: אורית אזרייב. מוזיקה מקורית וליווי פסנתר: מעיין טל. דרמטורגיה: גורן אגמון ויפעת צפריר. עיצוב תפאורה: דניס שמע. עיצוב תאורה: רונן בכר. צילום פוסטר: דן בן ארי. שחקנים: רוז: אביטל זר אביב. הנרי: שלומי נתיב. אביחי: לירן קנטרוביץ. ג'רמן: אביבה יואל. גלית, יעל, ג'קלין: איריס הרפז.

יום חמישי   20/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

 

 

 

"הפונדק"

שון בר-יהב חממי, צעיר תל אביבי גיי, נקלע במקרה לפונדק הדרכים "חגי תשרי" בבני-ברק כדי לבקש מטען לאחר שהסוללה בסמארטפון שלו נגמרה ונכבה לו הווייז בדרך לירושלים. כשהוא מגיע למקום הוא מגלה חבורה של אנשים מוזרים, יושבי המקום, שאומרים רק את האמת – גם אם היא בוטה וקשה. להפתעתו הוא מגלה שאף הוא אינו מסוגל להסתיר את מחשבותיו בשל כישוף מסתורי שהוטל על המקום לפני שנים רבות המונע מיושבי המקום לשקר. המופע הינו מחזה מוסיקלי-תיאטרלי מקורי, בסגנון קומי-סאטירי פרוע, ובבסיסו עומדת השאלה האם עולם בו אומרים רק את האמת הוא אוטופי ומוסרי יותר – או שאולי צביעות היא לפעמים דבר הכרחי ביחסים בין אישיים.

יוצרי המחזמר – רום ברדוגו, דניאל ויסמן ויותם קושניר מילים, לחנים, עיבודים וניהול מוזיקלי – רום ברדוגו .  ודניאל ויסמן בימוי ודרמטורגיה – יותם קושניר. זמרים / שחקנים: רום ברדוגו, שובל שוסטיאל, עומר הלל, בן ארנון, אבירם דגן, מנו סטרבורבדיס.

יום שישי  21/4  בשעה 13:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

הצגה נוספת   יום שבת  22/4  בשעה  20:00

 

"פוס משחק"

בשנת 2022 נרצחו בישראל 15 נשים על ידי גברים. המחזה 'פוס משחק' הוא דוקו-דרמה שנכתב בהשראת סיפורים דוקומנטריים של אלימות נגד נשים שהתרחשו בשנים האחרונות בארץ. ההצגה ממחישה לנו את סיפורן של נשים הנמצאות במערכות יחסים אלימות, מההתחלה הטובה והאוהבת ועד הסוף הקשה והמר. 

ההצגה מבקשת לבחון את ההתנהגויות הספציפיות האלה במערכות היחסים ומתמקדת בזיהוי דפוסי ההתנהגות האלימים. האם קיימים תמרורי אזהרה? באיזה שלב צריך לעצור? ואיפה עובר הגבול? מאת ודרמטורגיה: עדי שורצמן ודניאל ברקן ,בימוי: עדי שורצמן, שחקנים: בן ילין, גיני גנני, רוני קידר0

יום שבת   22/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"מקרה סוציאלי"

קומדיה בלשית – אור ומיכל מגיעות ללשכת הרווחה במועצה האזורית אפרסמון ליום עבודתן הראשון ונאמר להן שהן עדיין לא התקבלו. בכדי לזכות במשרה הן צריכות להתחרות ביניהן. במהלך התחרות הן מנסות לפצח מה קורה באמת בלשכה ומגלות סוד גדול. מחזה העוסק בשש נשים שונות, עובדות סוציאליות שמנסות כל אחת לשרוד בדרך שלה. מחזה אשר מביא לשולחן נושאים כמו: משכורת של נשים בשוק העבודה, התקדמות נשים לעמדות מפתח, מי טו, חברות בין נשים, העצמה ושחיתות מערכתית בישראל.

מאת גלי יחיעם. בליווי ויעוץ דרמטורגי של יהושוע סובול. בימוי: יהושוע סובול וגלי יחיעם. שחקניות: גלי יחיעם, דניאל הארוש, נועה אנגל, עמית פרטוק, שי כהן נעמן, הגר פז.

יום ראשון   23/4 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

טיפול 10000

כשמציאות נפגשת עם פרודיה
לגיל שישים מקבלת אירית מתנת יומ'ולדת מפתיעה שלוקחת אותה למסע משעשע ומטלטל… המופע משוחק ע"י אמא ובת במציאות. ( אירית ויהלי)
האם, אירית, עוברת מפגשים וסדנאות של התפתחות אישית, רוחנית ופיזית.
הבת יהלי-מגלמת את כל שאר הדמויות. הדמויות הומוריסטיות על גבול הגרוטסקיות במופע המשקף את מציאות הגיל השלישי, הקשיים, היתרונות, והאמת.
נכתב בהשראת חומרים אישיים, ורצון גדול לשתף ב"ניואנסים האבסורדיים" של החיים.
יוצרות ומבצעות: אירית דגמי, יהלי חנדרוס דגמי

יום ראשון   23/4 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

 

"לפעמים השמש"

הצגה אינטימית על המלחמה בחרדה בעולמה של ילדה עם אילמות סלקטיבית
אבא: "את מפחדת. זה בסדר, כי את יודעת שלפעמים גם השמש-"
מיקה:"מפחדת מהחושך. אני יודעת. אז מה? אני רוצה לישון."
אבא:"כשהחושך מגיע גם לה אין יותר שליטה, ואת יודעת מה צריך לעשות? צריך להושיט אליה את הידיים, גבוה- גבוה ולחבק אותה קרוב, לתת לה את התחושה שפחד זאת רק מילה, כי אם לא נשמור על השמש שלנו, אף אחד לא ישמור עליה."

מיקה בת ה13 מתמודדת כשלוש שנים עם אילמות סלקטיבית, שלוש שנים של שתיקה מול כולם מלבד עם אביה, התקפי חרדה חמורים ובדידות שמכרסמת בנפשה. הוריה אשר נמצאים במאבק מתמשך על דרכי הטיפול מנסים להציל אותה מגורלה גם על חשבון בריאותה וללא אישורה. כשהכל סביבה מתפורר ומיקה סובלת מהתעללויות בבית הספר, היא מחפשת את הדרך לברוח מהמציאות אל עולם אחר שנותן לה רגע של שקט מכל הרעש שמסביב. אך האם זה מה שייתן לה את החופש שהיא כל כך זקוקה לו?
מאת ובבימויליאור ישראל. שחקנים יוצריםשחר ביטון, תומר פאר, כרמל סלע, מנור חקק/יואב בבלי, טל הרנץ/עדי זכאי.

יום חמישי   27/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

"בית קטן, מי יודע?"

חוה הייתה אמנית צעירה ומאוהבת כשהתחתנה עם בחיר ליבה השחקן ובנתה עימו בית. זו טרגדיה מודרנית אוטוביוגרפית המתארת את חלום הזוגיות של שני אמנים, שהתנפץ אל מול המציאות: גיורא שמאי- שחקן, צייר ומשורר, חוה שמאי-  אמנית פלסטית וגננת. לפרנסת המשפחה היה לחוה גן ילדים בתוך סלון הבית. מדי יום הבית היה נעלם ותחתיו הופיע הגן, ומידי יום הגן היה נעלם וחזר הבית. לעיני הקהל נבנה הבית ומתחלף לגן ושוב לבית, עד שאין גן וכבר אין בית.   ההצגה נוצרה על ידי ביתם, מתוך חומרי ארכיון שהותירו: רשימות מחיי היום יום, הגיגים ושירים, מכתבים מהרשויות ושלושה קטעים קצרים מהמחזה של לואיג'י פירנדלו: ‘'האיש עם הפרח בפה', עליו עבד גיורא. במאית ויוצרת: יעל פינקלשטיין (שמאי) שחקנית יוצרת: בהט קלצ'י קולו של הגבר: בעז שמאי טקסטים: חוה וגיורא שמאי, עיבוד: יעל פינקלשטיין (שמאי) הפקה, תפאורה, בובה, תלבושות ואביזרים: יעל פינקלשטיין (שמאי).
יום חמישי   27/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

"ג'רוזלם"
מנחה אחד ושני משתתפים – גבר ואשה, בסדנת העצמה אישית. לאט לאט נושרות המסכות ומתגלים עוד ועוד סודות מהעבר. כל משתתף חייב להישיר מבט ולגלות מה הדברים שמעיקים עליו ומפריעים לו להתקדם במסלול חייו, אבל לאט לאט אנחנו מגלים שגם מנחה הסדנה עצמה, מסתיר מאיתנו סודות, ובכלל לא ברור אם הסדנה הזאת התקיימה כבר כמה פעמים בעבר. מעל הכל מרחפת העיר ירושלים, שהקדושה שסובבת אותה (ולפעמים גם השיגעון והטירוף) משפיעים מאוד על כל מי שחי כאן.
כתיבה ובימוי: אודי בן סעדיה, משחק: אביב זמר, אייל צ'יובנו, מעין גושן, עיצוב חלל: יערה צדוק, תלבושות: נטשה מנטל, תאורה: יולי גרצ'יק.

יום שישי 28/4  בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת גלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קברט הַשֶּׁטַח הַגָּדוֹל

מופע קברטי המשלב תיאטרון, שירה, מוסיקה, ליצנות ודיבורים… " בוא נשתה חביבי בירה (או ערק) כל אחד יגמור עשרים ונראה אצל אלוירה, מה עושים החברים…
כאן גם צ'יקו הנהג, מוישה גנב הזגג, אלי פוקר הקלפן ושוטר אחד חנפן…
ככה זה בעולם / אין אמון בבני אדם / מה אנחנו סך הכל / מהשטח הגדול "
מעניין לשמוע ולראות מה באמת עושים מידיי ערב כל החברים כאשר
נפגשים הם בבּוֹרְדֵּל של המאדאם אלוירה אשר בלב השטח הגדול…
חבורת דמויות יפואיות נפגשות לקברט ומציגות פסיפס יפואי והוויה ישראלית

משתתפיםקרן מנחם, חיים דרעי, סטיוארט קינגסטון, שולי ויקטור, משה טויטו מוסיקה ונגינה : הדר בזוקה (בוזוקי, בגלמה, לירה)
יוצר ובמאידויד דוש בראשי .

מופע בכורה * פסטיבל קַבָּרְטָה היפואי * 2022

יום שישי 28/4  בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת גלריות) יפו העתיקה.

 

"מנהל הבית"

על ההצגה מאת הבמאית מלכה מרין המחזה הגאוני הזה של הרולד פינטר, למרות היותו נטוע בלונדון של שנות השישים, הוא אוניברסלי ועל זמני. בחרתי למקם את הקומדיה הטרגית והגרוטסקית הזאת בתל אביב של עכשיו. שני אחים ממוצא אתיופי נוקטים בגישות שונות ביחס לחייהם כשחורים בישראל הגזענית והאלימה. האח הצעיר ציני, אכזרי וחריף שכל נטש כבר מזמן את האמון בבני האדם ונאמנותו היחידה נתונה לאחיו. האח המבוגר, עדין הנפש, נותן מחסה לקבצן קשיש, ישראלי וותיק שגורלו לא שפר עליו, ועוזר לו ככל יכולתו. חסר הבית הזקן, הנרגן והגזען שנאסף לביתם של האחים הוא אדם רדוף פחדים ואשמה. גם עברו המעורפל (המודחק?) תמיד מציץ מאחורי כתפו. אולי טראומה בשירות ביטחון כלשהו? מדוע למרות מצבו האובייקטיבי העגום הוא חושב שהוא יכול להשתלט על מצב העניינים בדירה, לסכסך בין האחים ולהשפיל את האח שהיטיב עמו?? האם הביטחון שנותן לו צבע עורו הלבן והוותק הישראלי שלו מאפשרים לו ללכת בדרך החתחתים הזאת? ההצגה מתמקדת בתהליך שעובר האח הבכור פגוע הנפש מיחס של נתינה וריצוי כלפי הקבצן הזקן לביטויי כעס ולניתוק ממנו כשזה האחרון פוגע במכוון בציפור נפשו. היכולת החדשה הזאת שלו לבטא את כעסו היא לב ליבה של היצירה כפי שאני רואה אותה והיא ביטוי לכעס האישי שלי נוכח המציאות החברתית והפוליטית שלנו כאן ועכשיו.
מחזה: הרולד פינטר.  עיבוד ובימוי: מלכה מרין.  תרגום: חיים מרין.  שחקנים: אורי אברהמי, עמוס איינו, עדי אלמו
יום שבת  29/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה. הצגה נוספת ביום ראשון  30/4 בשעה 20:00

 

"פיוס"
בשכונה בעיירה קטנה, שתי חברות ילדות נפגשות מעל קברו של חבר ילדותן.לשתיהן יש איתו היסטוריה מורכבת. לילי, במאית מפורסמת, שכבר הספיקה לטייל בעולם פוגשת את גבי שנשארה מאחור בעיירה הקטנה, מחוסר ברירה, הן נאלצות להיפגש ומתחילות לפרום את התסבוכת שהפרידה ביניהן, כולל שקרים, סודות וקינאה. בסוף מגלות שחברות עומדת במבחן הזמן. מחזה מאת: לאשה שמשוני. בימוי: אלחנן שפירא. כוריאוגרפיה: נופר לווינגר. משחק: עירית גידרון ולאשה שמשוני.
יום שבת  29/4  בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

 

 

 

 

מופעי מוסיקה

מועדון הג'אז של תיאטרון הסמטה בניהולו המוסיקלי של דוקטור שלומי גולדנברג

סביב שולחנות עגולים ולאור נרות, הופך תיאטרון הסמטה למועדון ג'אז אפלולי ומלא אוירה שמזכירה מועדונים דומים בניו יורק , פאריז ואמסטרדם. מיטב המוסיקאים , ואמני הג'אז בארץ ומחו"ל מופיעים במסגרת ליין הג'אז שמנוהל על ידי הסקסופוניסט והמלחין הבינלאומי, שלומי גולדנברג.

 

יום חמישי 13 באפריל 2023  

ליין אינטימי בבר ג'אז

עם זמרים וזמרות

~~~~~~~~~~

יום רביעי 19 באפריל 2023  

הזמרת יוצרת ענבר INBAR

בהופעת השקה  של הEP החדש

עם השירים המוכרים וגם חדשים שעוד לא שמעתם.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן