הפילהרמונית הישראלית הצעירה שני קונצרטי קיץ חגיגיים בניצוחו של אי-אן שו  

הפילהרמונית הישראלית הצעירה

 התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים, חוזרת לבמות בקונצרטי קיץ חגיגיים וסוחפים.

 

במהלך חופשת הקיץ תתכנס הפילהרמונית הצעירה לעשרה ימים של חזרות עם טובי המוסיקאים והמורים בארץ ובראשם המנצח אי-אן שו.

בתכנית הקונצרטים יצירתו של מארק לברי "עמק", סוויטה מתוך הבלט אגם הברבורים מאת צ'ייקובסקי ו"שחרזאדה", סוויטה סימפונית  מאת רימסקי קורסקוב.

קורס הקיץ השנתי של התזמורת הפילהרמונית הצעירה מהווה את שיא פעילויות הקיץ של המרכז למוסיקה ירושלים משכנות שאננים לטובת קידום מוסיקאים צעירים  בישראל. למעלה מ- 200 נגני כלי קשת, כלי נשיפה והקשה, זמרים וזמרות, פסנתרנים ופסנתרניות צעירים מכל הארץ משתתפים בקורס הקיץ, במהלכו גם יפגשו וילמדו פסנתרני התוכנית בקורס מיוחד עם נשיא המרכז למוסיקה ירושלים הפסנתרן הדגול מאסטרו מארי פרחיה.

 

"הקונצרטים של הפילהרמונית הצעירה הם ההצגה הכי טובה בעיר, המקצועיות, ההתלהבות וחדוות הנעורים של המוסיקאיות המוסיקאים הצעירים, ממלאות את הלב והנשמה בשמחה והתרגשות. עבור המוסיקאים הצעירים, החוויות מהקורסים והקונצרטים נותנות להם השראה ומוטיבציה להמשיך לנגן וליצור ובו בזמן הם מהווים השראה לכל נגן ונגנית צעירה בישראל" אומר יורם קליגמן, מנהל התוכניות לקידום מוסיקאיות ומוסיקאים צעירים במרכז למוסיקה ירושלים.

 

19.7.21– אולם הנרי קראון  תיאטרון ירושלים

 20/7/21 – אולם לואי היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן תל אביב

 

 

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים חוזרת לאולמות הקונצרטים ותקיים שני קונצרטי קיץ חגיגיים וסוחפים בירושלים ובתל אביב בניצוחו של אי-אן  שו.

הקונצרטים יתקיימו בשני מועדים: יום שני 19.7.21 באולם הנרי קראון תיאטרון ירושלים ולמחרת

ביום שלישי 20.7.21 באולם לואי, היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן תל אביב.

 

בתוכנית הקונצרטים סוויטה מתוך הבלט אגם הברבורים, מאת צ'ייקובסקי. בתחילת שנות השבעים של המאה ה-19 פנה ולדימיר פטרוביץ' בגיצ'ב, מנהלו של תיאטרון בולשוי במוסקווה, אל צ'ייקובסקי בהצעה לכתוב מוזיקה לבלט. הרעיון קסם למלחין. בגיצ'ב עצמו, בשיתוף עם אביה של הפרימה בלרינה של הבולשוי, כתב את הליברית, המבוססת על אגדות גרמניות העוסקות בנושא האבירות. התוצאה היתה "אגם הברבורים".

עוד בתוכנית  שחרזאדה, סוויטה סימפונית  מאת רימסקי קורסקוב, שהינה דוגמה מרהיבה לכתיבתו התזמורתית הססגונית ועתירת הדמיון של רימסקי-קורסקוב. מקור ההשראה ליצירה זו הם סיפורי "אלף לילה ולילה", סיפור המסגרת ליצירה עוסק בסולטן שַׁחְרִיאָר, שאיבד את אמונו בנשים והיה משוכנע כי הנשים כולן בוגדניות. הוא החליט להוציא להורג כל אחת מפילגשיו, שחרזדה החליטה להינצל מגורל זה ובאמצעות סיפורים מרתקים, שנקטעו בכל לילה במקום מעניין ומותח במיוחד, עוררה את סקרנותו של הסולטן, שדחה את הוצאתה להורג מדי לילה. כך בילתה במחיצתו אלף לילות ואחד, שיכנעה אותו בנאמנותה, עד אשר חזר בו מהחלטתו האכזרית ונשאהּ לאישה.

עוד בקונצרט, יצירתו של מארק לברי, "עמק", לברי מחלוצי המוסיקה הקלאסית בארץ ישראל, נולד ולמד בריגה שבלטביה ולימים הפך למנצחה של בית האופרה בריגה, אחד מבתי האופרה החשובים ביותר באירופה.

לאחר עזיבתו לארץ ישראל בשנות ה-30 של המאה הקודמת, בשנת 1937 פיתח לברי את שירו "שיר העמק" לכדי פואמה סימפונית הקרויה בפשטות “עמק”. היצירה נוגנה בבכורתה ע”י התזמורת הסימפונית הארץ ישראלית והייתה היצירה הראשונה מאת מלחין ישראלי ששובצה בתוכנית קונצרט סימפוני.

היא כונתה “ההורָה הסימפונית הראשונה”, בהתייחסות לריקוד הישראלי האופייני שרוחו שולטת ביצירה זו. מאוחר יותר נכללה “עמק” בסיור הבינלאומי הראשון שערכה התזמורת הפילהרמונית הישראלית, בניצוחו של לאונרד ברנשטיין והתקבלה בתשואות רמות. “עמק” הייתה ליצירתו הידועה והמבוצעת ביותר של לברי.

יצירתו של לברי עמק תנוגן במסגרת שיתוף הפעולה ובסימן קידום היחסים התרבותיים לטביים- ישראלים.

ובתמיכת קרן Uniting History (לטביה) ששמה לעצמה למטרה לקדם את יצירתה של קהילה מגוונת ועשירה המתאפיינת בערכים של כבוד הדדי וסובלנות באמצעות קידום ההבנה והידע ההיסטורי, תמיכה בחינוך ומתן סיוע לנזקקים.

 

התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה היא תזמורת הנוער הסימפונית המובילה בישראל. הפילהרמונית הצעירה פועלת בניהולו של המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים ומורכבת מ-100 המוסיקאים והמוסיקאיות הצעירים הבולטים ביותר בישראל, בגילים 14-18 אשר נבחרים לשורות התזמורת מכל הארץ. בעשור האחרון העמידה התזמורת למעלה מ-1,000 בוגרים, מוסיקאים ומוסיקאיות מצטיינים, שממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל ובעולם.

במהלך חופשת הקיץ קיימו נגני הפילהרמונית הצעירה קורס מרוכז בן עשרה ימים ובו ינגנו מבוקר עד לילה בהדרכת טובי המוסיקאים מהארץ ומהעולם. בתום הקורס ינגנו חברי הפילהרמונית הצעירה בשני קונצרטים חגיגיים. 

 

איאן שו , יליד שנחאי, נבחר לנצח בגמר התחרות הבינלאומית ה-16 לפסנתר על שם ארתור רובינשטיין 2021, שימש כמנצח הבית בתזמורת הנוער הסימפונית של שנחאי, קורטיטור בכיתות האומן הבינלאומיות לאופרה בקיארי איטליה ובבית ספר למוזיקה אלדר באוניברסיטת אדלייד באוסטרליה.

כיום  הוא חבר סגל בבית ספר למוזיקה בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל אביב, משמש כמרצה לניצוח תזמורת , מאמן המחלקה הקולית ופסנתרן-מנצח של הפקות האופרה בבית הספר. אי אן שימש כמנצח אורח של תזמורות ישראליות מובילות כמו הפילהרמוניה הישראלית, הסימפונית הישראליץ ראשון לציון, הסמפונית חיפה ועוד.

 

גדי עבאדי מנהל המרכז למוסיקה ירושלים מתייחס לשיתוף פעולה עם אי-אן שו :"לאחר שנה לא פשוטה שעברה על התזמורת  ועל עולם התרבות אנו מתרגשים לחזור לבמה ולארח את איאן שו.

אי-אן שהחל את דרכו בשנחאי נחשב לאחד המנצחים המוערכים ביותר בישראל ואף נבחר לנצח בגמר התחרות הבינלאומית ה-16 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין שהתקיימה השנה. למר שו ניסיון רב בעבודה

עם בני נוער וכמנצח הוא מעורר השראה והערצה בקרב חברי התזמורת הצעירים שמחכים ומצפים בהרגשות למפגש איתו".

 

"הקונצרטים של הפילהרמונית הצעירה הם ההצגה הכי טובה בעיר, המקצועיות, ההתלהבות וחדוות הנעורים של המוסיקאיות המוסיקאים הצעירים, ממלאות את הלב והנשמה בשמחה והתרגשות.

עבור המוסיקאים הצעירים, ההופעה באולמות הגדולים והנחשבים בישראל, ביחד עם 120 חבריהם לתזמורת הפילהרמונית הצעירה, מהווה רגעי שיא שהם יזכרו לכל חייהם, החוויות מהקורסים והקונצרטים נותנות להם השראה ומוטיבציה להמשיך לנגן וליצור ובו בזמן הם מהווים השראה לכל נגן ונגנית צעירה בישראל", אומר יורם קליגמן מנהל התוכניות לקידום מוסיקאיות ומוסיקאים צעירים במרכז למוסיקה ירושלים.

 

בתכנית הקונצרטים של הפילהרמונית הצעירה

לברי ״עמק״, פואמה סימפונית, אופ׳ 45

צ׳ייקובסקי סוויטה מתוך הבלט אגם הברבורים, אופ׳ 20

רימסקי-קורסקוב שחרזאדה, סוויטה סימפונית, אופ׳ 35

 

 

 

קונצרט קורס הקיץ לפסנתרנים צעירים של מאסטרו מארי פרחיה: יום שישי, 9.7.21 בשעה 13:00 במרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים

 

ירושלים: יום שני  19.7.21  בשעה 19:00 אולם הנרי קראון תיאטרון ירושלים

 

תל אביב: 20.7.21 בשעה 20:00 – היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן תל אביב

 

הזמנות כרטיסים באתר המרכז למוסיקה: www.jmc.org.il |

או בטל. 02-5090300 עלות כרטיס: 145/110 ₪ 

לפרטים נוספים: מרומי יחסי ציבור, עידית בן ארי 0505255079, ענת מרומי, 052-52813381

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן