היבטים של גבורה

חיי האנושות בכול הזמנים רצופה סיפורי ומעשי גבורה במישורים שונים של החיים. סיפורי מופת על מלחמות ולוחמים, על אנשים ומעשיהם יוצאי הדופן, ראו סיפורי התנ"ך על יעל וסיסרא, דוד וגלית, משה רבנו והמצרי ובהמשך סיפורי המכבים על ניצחון מעטים כנגד רבים. מעשי הגבורה הללו מבטאים קשת רחבה של ערכים, אידיאולוגיה, מוסר ומוסריות, כוח רצון, נכונות להקרבה עצמית ולוויתורים. גיבורים ומעשי גבורה משמשים מופת חינוכי ותרבותי לאורם מתחנכים דורות, יוצרים גאווה לאומית הזדהות וזהות לאומית.
אם נביט בהתנהגות הפרט לאורך שנים ודורות ניווכח שהגבורה אינה רק במעשה הפיזי ההרואי והכוחני, אידיאולוגי ככל שיהיה. ביטויי הגבורה האישיים הנעלמים מעיני כלל החברה הם הניצחון הפרטי האישי בליבו, בנפשו ובהתנהגותו של הפרט כלפי עצמו, משפחתו וסביבתו הקרובה. זאת כי בכל אחד טמונה מידת הגבורה ועל האדם לעמול יומיום בנחישות ובהתמדה על מנת להוציאה מהכוח לפועל, לחיות בסיפוק ובהעצמה על הניצחון האישי הפרטי.
הרב כפיר שחר: "אילו רק היינו מאמינים בעצמנו, כפי שאנו מאמינים בפחדים שלנו היינו הופכים כישלון ועצב לעדות מוזיאונית".
אוסיף עוד ציטוט השראה מאלמוני "במקום להתפלל שהמכשול שלפניך יוסר, תתפלל שיהיה לך האומץ להתגבר עליו."
לא תמיד יש לנו היכולת והאומץ לגייס כוחות ועוצמות להתמודד עם האתגרים ולפלס דרך אל השינוי המיוחל שיביא איתו את הסיפוק וההעצמה האישית. תמיד תוכלו למצוא מישהו שייתן לך יד ויוביל אותך אל הגבורה והאור הפנימי שבך.
דליה שגב פרץ
מאמנת אישית ועיסקית
לפיתוח קריירה.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 99
המלצות החודש
פרסומות
צור קשר
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן