דף לבן

דף-לבן-אסתר-בוטביקה

לקראת כל חודש אני מקבלת מספר אפשרויות של נושאים לכתיבה. אחד הנושאים של חודש אפריל היה יום שחור שהדליק בי מיד מחשבה על דף לבן שבדרך כלל בא אחרי היום השחור.

השיר 'יום שחור' של המכשפות (כתבה והלחינה ענבל פרלמוטר)  מתאר יום שחור שכל אחד מאתנו חווה בשלב מסוים בחייו. לעיתים ביום לא מוצלח אנו מצליחים להשפיע גם על הסביבה הקרובה וסוחפים יחד אתנו את אלה שאותם אנו משתפים, לתהום בה אנו נמצאים. במקרים אלה ההרגשה היא שהספינה טובעת ומציפה רגשות של כעס, תסכול, אכזבה, פחד, רעד ואימה ולעומתם רגשות חיוביים של אושר, אהבה ושמחה נקברים עמוק בפנים ולא באים לידי ביטוי. וכמתואר בשיר עצמו – "שוב התלכלך לי דף חדש"

לפני שנים באחד המפגשים בקורס מודעות אמרה לי המנחה שחשוב בכל בוקר לפתוח דף לבן חדש. כששאלתי למה היא מתכוונת, ענתה: 'בכל יום תתחילי כאילו זה יומך הראשון פה בכדור הארץ, את חיה כאן ועכשיו את הרגע הזה'. המשכתי ושאלתי: 'במה זה מועיל' והיא ענתה:  'זה יקל  עליך להתהלך בין הבריות, מטעני העבר ישפיעו פחות את התנהגותך'. בפגישה עם אדם אשר בעבר חווינו אותו באופן קשה ולא נעים, נתקשה להתנהל מולו במידה והמטען הכבד יישאר ביננו. פתיחת דף לבן חדש תעזור לסלוח לאותם אנשים שמקשים עלינו או פגעו בנו ובזכות אותה סליחה הדברים יקבלו פרופורציות נוחות יותר.  

אולי העצה האחרונה שנתתי נשמעת לא ישימה בשלב זה. מציעה לעצור לרגע, לעצום לשנייה עיניים ולחשוב כמה פעמים בעבר חווינו חוויה שהייתה ממש מורכבת ובסופו של דבר התבררה כהזדמנות ומצאנו לה פתרון? כמה פעמיים אחרי שנים של כעס שמענו את הסיפור מתואר מנקודת מבט אחרת והוא נשמע לנו שונה ממה שזכרנו וחווינו?  

שמחה לשתף אתכם שהיום לרוב אני מצליחה לפתוח דף לבן בבוקר ולחוות חיים יותר שלווים. הניסיון לבחון את אותה סיטואציה גם מזווית ראיה נוספת מקלה את היום שלי ואת ההתמודדות שלי עם חוויות פחות נעימות.

מאחלת לך פתיחת ימים עם דפים לבנים 😊

 

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן