גן האושר

אישה שוכבת על מרבד פרחים ומרימה רגלים

"יש לי אותו או אין לי? …. איך יודעים אם יש?.." אלו השאלות שתמיד עולות בשיעורים הראשונים בקורס חשיבה חיובית. אז מה זה בכלל "גן האושר", האם זה הגן שהופך את חיינו ליותר אופטימיים, שמחים וחיוביים? או שאולי רק ברי-המזל העשירים בממון זוכים גם בו? האם ניתן לרכוש אותו אי שם באמזון? על כך ועוד הפעם במאמר.

אושר משמעותו אמת שביעות רצון גבוהה מהחיים Life satisfaction, זוהי הדרך שבה אדם תופס את איכות החיים שלו עצמו, והערכת רמת האושר הכוללת מחייו. זהו מדד אישי מחשבתי-קוגניטיבי לרווחה.

נוסחת האושר The Happiness Formula על-פי מרטין זליגמן אבי החשיבה החיובית היא: H=S +C+ V

  • H happiness רמת האושר המתמשכת של אדם
  • S set range טווח אושר ביולוגי – רקע גנטי – 40%
  • C circumstances נסיבות חיים של אדם – 20%
  • V voluntary control הגורמים הניתנים לשינוי – 40%

משתתף באחד הקורסים פעם שאל אותי "תגידי כשיש לך את גן האושר, זה אומר שהכול ורוד בחיים שלך?" אני נאלצת לנפץ את האשליה הזו, שיש אדם או אישה בעולם שהחיים שלהם רק ורודים. כולנו מתמודדים עם אתגרי החיים, החל מחשבון החשמל וכרטיס האשראי, שתמיד מפתיעים מחדש, ועד התמודדות עם מחלות כרוניות – פיזיות ונפשיות.

קיומו של גן האושר אינו תלוי בממון ובהחלט אי-אפשר לרכוש אותו בחנויות. בגן האושר זוכים כמתנת חיים מההורים שלך, בתנאי שהוא קיים אצל לפחות אחד מהם. כמובן, כשהוא קיים אצל שני ההורים הסבירות גבוהה אף יותר לחיים מאושרים ואופטימיים.

גן האושר הוא זה שמשפיע על מידת שביעות הרצון שלנו מחיינו, וכתוצאה מכך על מצב הרוח החיובי שלנו. ביכולתו של הגן להשפיע על עד 40% מהאושר הקיים בחיינו. מנגנון הפעולה שלנו הוא בהשפעה ממושכת יותר במערכת העצבים של סרטונין ודופמין. בדומה לפעולת תרופות נוגדות דיכאון.

ציינתי שהשפעת הגן היא עד 40% במקרה הטוב, נסיבות ואירועי חיים שאינם בשליטתנו – 20%, ומכאן שביכולתנו להשפיע ב – 40% הנוספים: הגורמים הניתנים לשינוי.

 השאלה הבאה היא איך עושים את זה? אני רוצה להמליץ לכם על לימודי ותרגילי אושר!

 בלימודי אושר רוכשים אמונות חיוביות ומקדמות לחיים, לדוגמא מהנחות היסוד של עולם ה-NLP:

"אף פעם לא מאוחר מדי מכדי להיות בעל ילדות שמחה" ריצ'רד בנדלר – ממפתחי ה-NLP

It is never too late to have a happy childhood""

תמיד ניתן ללמוד דברים חדשים, ולקבל אותם באופן שונה לחלוטין. בכל רגע נתון ניתן להתחבר לילד הפנימי שלנו, להשתחרר מהביקורת העצמית, להשתחרר ממשחק התדמית, ולהיות חופשי כמו ילד.

 תרגילי אושר עוסקים בפעולות פשוטות יחסית, שמטרתם אימון המוח החיובי, ליצירת רמת חיוביות גבוהה ברמה יומיומית.

אשמח לשלוח אלייך ישירות לטלפון הנייד הקלטה של משפטים שאותם ניתן לומר בכל יום, שלחו אליי הודעה לוואטסאפ הנייד שלי 050-7807497: "אני רוצה משפטי אושר" ואעביר אליכם במתנה.

המטרה בלימודי ותרגילי אושר היא יצירת מקור של איוורור רגשי והכנת עוצמה רגשית בדיוק כמו נשימה: הכנסת חמצן לדם והוצאת גזים רעילים – פחמן דו-חמצני.

שיהיה לך יום מאושר!

רחל סטיקלרו

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 125
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
מודעת פרסום של שי מזרחי - מלחמות ה- AI
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן