גבורת היצירה

אירינה-דלח-מאמר1

אז על מה אתם חושבים כשאתם שומעים גבורה? סביב חנוכה, רובנו חושבים על לוחמי חופש, צדק חברתי, גאווה לאומית וכו'. כמה מאיתנו חושבים על שמירת הסביבה בחנוכה? כמה מאיתנו חושבים על שמירת הסביבה כגבורה? במיוחד בחנוכה כשאנחנו רגילים לסביבונים מנגנים ומחליפים צבעים, לחנוכיות חד פעמיות או מאולתרות מהגנים של הילדים, אוכל מטוגן שמייצר הרבה שמן שרוף שנזרק לפח ועוד.
כל הצעצועים עם צלילים ואורות מתחלפים מכילים מרכיבים אלקטרוניים קטנים, שבתוכם מכילים מתכות כבדות. כשהצעצועים האלה נזרקים לפח, המתכות הכבדות מתפרקות ומתפזרות במים ובאדמה ומרעילים אותם, ודרכם את החיות וצמחי הבר.
שמן שרוף מכיל רדיקלים חופשיים – חלקי מולקולות שנצמדים באופן בלתי הפיך למשטחים פנימיים לגוף. כששורפים את השמן בטיגון עמוק, חלקים קטנים מהרדיקלים האלה מתפזרים באוויר ופוגעים בנו. החלקים הגדולים מהרדיקלים האלה נזרקים לפח, או לאסלה, ומזהמים את האדמה והמים.
כן, אתם צודקים. כל חפץ מודרני בסביבה שלנו וכל פעולה נוחה שאנחנו מבצעים מכילים גם אלמנט שמזיק לסביבה. כן, אתם גם צודקים בזה שקידום טכנולוגי הוא חשוב והוא פועל לאריכות תוחלת החיים שלנו ולהעלאת איכות החיים שלנו.
אבל עם כל הרעיונות האלה, זה גם נכון שיש לנו את הכח לשמר את הסביבה שלנו הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. זה נכון שמודעות מביאה איתה את היכולת לבצע כמה פעולות קטנות שלא פוגעות בנוחיות שלנו ומבטיחות את שימור הסביבה לילדים שלנו. כן, יש לנו כח של גיבורי על לוותר על קיצורי דרך, לוותר על נהנתנות ועל תחושת ה-"מגיע לי", ולעשות מחווה אחת קצרה לטובת שימור הטבע.
בחנוכה הזה אני מזמינה אתכם להיות גיבורי יצירה, להעלות מודעות לאיכות הסביבה ולשפר את הסביבה המיידית שלכם, תוך יצירה כיפית של עציץ משעשע מחומרי מחזור.

פרויקט: עציץ ממוחזר מעוצב
טכניקה: מחזור נעליים
חומרים: עיתונים ומגזינים ישנים, נייר אריזה חום, נעליים ומגפיים ישנים, שתיל קטן בינוני של פרחים או עשבי תיבול
ציוד: מספריים, דבק לבן, צבעי אקריליק
אופן העבודה:
אם ממחזרים מגפי גומי ישנים, גוזרים אותם בגובה הקרסול, במקום שבו מתחילה ההתרחבות
אם ממחזרים מגפיים או נעלים עם שרוך, מסדרים את השרוכים ואת הלשונית בצורה שאוהבים (קשורים עד הסוף, פתוחים למחצית, שרוכים עד הסוף אך לא קשורים וכו) ומורחים אותם בדבק לבן שייקבעו בצורה שבחרנו; ממתינים שהדבק יתייבש
כשהנעל/מגף מוכנים, צובעים אותם באקריליק, בצבע אחד או יותר, לפי טעמינו האישי
אפשר גם ליצור אפקט של עור, בעזרת נייר אריזה חום
אפשר גם לכסות בפיסות נייר עיתון או מגזינים, וליצור עיצוב של דקופז'
ממתינים שהצבע או הדקופז' יתייבש, ממלאים באדמת גינון ושותלים את השתיל הנבחר
בוחרים מקום עם כמות אור מתאימה ו-… מזל טוב!!! יש לכם עציץ חדש ידידותי לסביבה!!!

[קישור למאמר המורחב]
054-7512730; [email protected]
RedCat – סדנאות וערכות יצירה
https://www.bizmakebiz.co.il/Home/Products

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן