בריאות הנפש

לקוחות שואלים אותי לא מעט, מה התהליך של "איחוד אשראי" מקנה לנו. לדעתי, הפעולה הראשונה שנעשת, זה הורדת הלחץ הנפשי בחיינו.

כשאדם חיי במרוץ אחר הלוואה, שלא מכסה את קודמתה, וכל זה בכדיי לחיות, זה לחץ. לחץ נפשי גדול ומעיק.

אשתף במקרה שקרה לי עם משפחת לביא.

משפחת לביא גרה ברמת גן, בדירה שסיימו לשלם לפני כמה שנים, לכאורה, אמורים לצאת לרווחה כלכלית, להתחיל לעשות לביתם.

אך, חיתנו ילדים, עזרו בכלכלתם, הבן קיבל דוח, הבת לא מסתדרת, הלוואה פה, הלוואה שם… נכנסו ללופ שלא ידעו איך לצאת. ההלוואות תפחו ותפחו וכך גם ההחזרים החודשיים. הריבים עם הילדים, הלחץ הנפשי וכו' וכו' הצורך להתעסק בכאן ועכשיו, בלי לפתור את הבעיה משורשה.

הרי כשנזדקן, לא נרצה שילדינו יכלכלו אותנו ולכן מלכתחילה להוציא בחודש יותר מההכנסות, יגמר לא טוב. במקרה הרע, כמו אצל משפחת לביא, הם ימכרו את הנכס (רכושם היחיד) ויעברו להתגורר בשכירות

במקרה היותר אופטימי, הם יעשו איחוד אשראי. שזה לקיחת כל הזנבות (ההלוואות הבנקאיות) שמשלמים עליהם הרבה בכל חודש עקב הפריסה המאפיינת הלוואה בנקאית, לוקחים הלוואה גדולה יותר תחת המשכנתא ובכך מקטינים את התשלומים החודשיים, עושים שינוי תודעתי על אופן בזבוז הכסף, ויוצאים לדרך כלכלית חדשה. עם בריאות נפשית וגופנית, כשבלון הלחץ שיושב בבטן, מתפוגג לאיטו….

משפחת לביא לאחר שכל איש מקצוע שהגיע ייעץ לה למכור, התמזל מזלה וטרם המכירה, הגיע אליי. הם הצליחו להשתמש באופציה האופטימית. אני גאה במשפחה על הדרך הנפלאה שעשו.

הרי לבלון הלחץ הנפשי יש מחיר בריאותי. תמיד. אז בואו ונקום שעה אחת קודם, נעיף את ה"מחרכך" (מחר+אח"כ) ונתחיל לקחת אחריות על הבריאות שלנו.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השארת תגובה

 

גיליון החודש
שער מגזין 82
המלצות החודש
פרסומות
צור קשר

מעוניין/נת בפרסום טורמעוניין/נת בפרסום כתבהמעוניין/נת בהזמנת קוביית פרסוםאחר


הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן