ברוח האחדות

כנסיית יערים

ביצוע בכורה לקנטטת הרמב"ם המתוזמרת בפסטיבל אבו גוש

יצירתו של אייל באט "אני מאמין"- קנטטה על פי י"ג העיקרים לרמב"ם תוזמרה במיוחד לכבוד לפסטיבל אבו גוש הבינלאומי למוזיקה קולית ותבוצע לראשונה בגרסתה זו  בקונצרט מס 7 בפסטיבל שיתקיים ביום א' 20.10.19 בשעה 15:00.

היצירה המוקדשת למקהלה הקאמרית תל אביב ולמנצחה מיכאל שני תשתלב בתוכנית
של המקהלה עם תזמורת נתניה- הקאמרית הקיבוצית הכוללת גם את המגניפיקט של באך והבכיאנאס ברזילראס מס 5 של ווילה לובוס.

המילים "אני מאמין באמונה שלמה", שקבע הרמב"ם בראש כל אחד מ-13 עיקרי האמונה שניסח, הפכו לנכס צאן ברזל בתרבות העברית. בעיקרים אלה מדובר על אחדות הבורא, על המטפיזיות שלו, על נבואת משה רבנו, על ביאת המשיח, על תחיית המתים ועוד.

לדברי המלחין אייל באט, מילים חגיגיות אלה שידרו לו  תמיד איזשהו עוגן של וודאות ממנו יצא למסע מוזיקלי, מעין יומן-אמונה אישי, שבו נשמעים הדים לחזנות ולמוסיקה כנסייתית כמו גם לשיר העם ולמוסיקה אתנית. כל אחד מן העיקרים משמש עילה לפרק מקהלתי.

המנצח שני מעיד כי הוא עד  לביטויים רגשיים עוצמתיים מצדם של זמרי המקהלה לגבי היצירה כבר מעת שלמדו אותה. להערכתו, היצירה "אני מאמין" של אייל באט תתפוס את מקומה בפסגת היצירה המקהלתית הישראלית בכל הזמנים.

פסטיבל אבו גוש המקיים מזה 28 שנה קונצרטים בכנסיות בעלות האקוסטיקה המיוחדת בכפר הערבי אבו-גוש לקהל מאזינים שהוא רובו ככולו יהודי, נבחר כמקום בו תתקיים הבכורה המתוזמרת של יצירה ליטורגית שבסיסה טקסטים יהודים ושכולה אמונה ותקווה לעתיד טוב יותר.

 

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן