בגלל דבורה

בגלל דבורה
כתיבה למטרה: איילת י. דרזנר, [email protected]

ההכרות שלי עם "Biglal Dvora" החלה מהזמנה של חברה בפייסבוק לערב קריוקי מדליק ברעננה. כתושבת כפר סבא שמחתי שסוף סוף יש אירועים באזור השרון. נכנסתי ללינק, קראתי שמדובר ב"להקת רוק בועטת" ושמזמינה אנשים שיודעים לשיר או לזייף !!! עם הרכב נגנים על הבמה – זו הזדמנות לשיר בלי "לדפוק חשבון", והאמת – פיזזתי, שרתי, מחאתי כפיים, הכרתי אנשים חדשים ומאוד נהניתי !.


בסיום הערב ניגשתי לאופיר, שמסתבר שהוא יזם הלהקה, עצמאי בתחום ההייטק המקדיש מזמנו למוסיקה, ה-דבר שהוא הכי אוהב והנה הסיפור…

קצת היסטוריה…. כי הפעם צריך !
"הקונספט "בגלל דבורה" קיים כבר עשור. הלהקה שלנו מנגנת ומופיעה כשנתיים. התחלתי לנגן בגיטרה בגיל 25, תמיד נמשכתי למוסיקה אבל אף פעם לא הלכתי ללמוד גיטרה בצורה רשמית. בתקופת התואר השני למדתי לנגן על גיטרה, אבל הפריע לי שחסרו דפי אקורדים איכותיים. היו ספרים ומסמכים באינטרנט אבל האקורדים בהם לא היו מספיק מדויקים או לא נשמעו לי נכון באוזן, אז התחלתי ליצור דפי אקורדים משלי ובעזרתם הרגשתי שזו הצורה הנכונה לנגן את השיר.
הסגנון שבניתי היה על בסיס שירי ארץ ישראל מכל התקופות: משינה, איפה הילד, מתי כספי, יוני רכטר ועוד ולאט לאט הוספתי שירים. יש לציין שזו עבודה רצינית כי מדובר על האזנה לשיר ברדיו ובניה שלו בצורה מדויקת, כך שאפשר יהיה לנגן אותו בצורה מיטבית ובסופו של דבר נהייתה חוברת, וכשהצעתי לחברים שלי להצטרף אלי לנגן יחד באופן קבוע השתמשתי בה. בשלב הזה עדיין ניגנו בבית ועשינו ערבי שירה בשביל הכיף."

ומה מקור השם של הלהקה ?
"דבורה, כיום אשתי, דאז החברה שלי, נכנסה לתקופת המבחנים שלה והיא אמרה 'בבית אתם לא מנגנים בתקופה הזו'. נאלצתי למצוא פתרון וגיליתי שיש דבר כזה 'חדרי חזרות' בהם ניתן לנגן ועברנו לנגן בהם. כמעט כל חברי הלהקה המקורית הגיעו דרך דבורה, לכן עבורנו שם הלהקה הוא בעל משמעות כפולה: הלהקה נולדה כי דבורה 'העיפה אותנו מהבית' וחלק מהחברים הם ח'ברה שלה.

הקלידן המקורי הוא זה שהכיר בינינו, את המתופף הכרתי שנה קודם במקרה וכשנפגשנו עם החברים שלה, הצעתי לו לבוא לחדר החזרות ומשם החיבור בינינו רק צמח."

ההרכב שלנו כיום :
"אני, אופיר שרון, עומד במרכז ליד מי ששר, מנגן על הגיטרה הקלאסית המוגברת.
דוד מלניק, משמאלי, הגיטריסט, על גיטרה חשמלית.
אלון כהן, מימיני, הקלידן.
זיו גלעד, מאחורי, המתופף.
אודי כהן, מימנו, הבסיסט.
                                         זה המקום להודות מכל הלב למייקס פלייס בהרצליה,
                                              המקום בו אנחנו מנגנים באופן קבוע בימי ג'

האם יש נגנים בלהקה שהם נגנים מקצועיים?
"אלון כהן, מופיע ב"ההרכב" – להקה שפועלת כ-5 שנים ומבצעת קאברים לשירים עבריים מכל התקופות.
דוד מלניק, האלבום הראשון שלו נקרא ״גם אם זה כואב״. האלבום השני בדרך, בהפקת דודי לוי ואין לו עדיין שם.
אודי כהן, בשנות השמונים ניגן בלהקת "תלתל חלק" ומ- 2011 מנגן בהרכבי חובבים כמו להקת "עגיל זהב" ו"קרואסון אפור", עד לפני שנה כשהצטרף ל"בגלל דבורה".
אופיר שרון, מנגן על גיטרה להנאתו כבר 15 שנה. המקים והמנהל של להקת בגלל דבורה. הייתה גם גיחה קצרה של "להקת הטלאים" שקמה במיוחד רק לטובת 2 הופעות.
זיו גלעד, מנגן יחד איתי אופיר מזה 10 שנים."

טכנולוגיה – נו, תתקדמי כבר
"עם הזמן חוברת השירים התעבתה והיו בה עשרות שירים. הייתי בא לכל חזרה עם 6 קלסרים, כדי שלכל נגן יהיה קלסר של השירים ובו תיקונים, אבל זה הפך להיות ענין מסורבל. הבנתי שאני חייב לעבור למשהו דיגיטלי, טאבלט או משהו נוח לתחזוקה.

פניתי למתופף, זיו, שהוא מתכנת בתחום ההייטק, אפיינו את רשימת ההשמעה שהחליפה את הקלסרים שלי וכיום היא מוגשת על טאבלטים.

הקטע הכי משעשע הוא שנאלצתי להמתין עד להתקדמות הטכנולוגיה, כלומר שהטאבלטים שיוצאים לשוק יהיו גדולים מספיק כדי שנוכל לקרוא מהם את האקורדים. כיום רשימת ההשמעה נגישה, קלה לתפעול וכיף לעבוד איתה. ברגע שמישהו בוחר שיר, כל הנגנים רואים אותו באופן מיידי בטאבלט."

מה זה "הופעה דמוקרטית" ?

"החלום שלי היה לעשות 'הופעה דמוקרטית' שזה אומר שהקהל בוחר את השירים שאנחנו מבצעים. יש לנו זמר ובתחילת ההופעה הקהל בוחר את השירים. אנחנו מרכיבים הופעה על פי השירים הכי פופולאריים שנבחרו בתחילת הערב, כלומר, עורכים את ההופעה 'און ליין'. ביצענו הופעות כאלה מספר פעמים והבנו שאנשים רוצים במהלך הערב לזרום ולבחור שירים ולא כתוכנית כתובה מראש.

מי שהעלה את רעיון הקריוקי היה זיו גלעד, המתופף. מי שדחף אותנו להתחיל את ליין ההופעות במייקס פלייס היה הבסיסט בזמנו – אייל דור, ומאז זו דרך המלך שלנו ואנחנו כל שבוע מופיעים במייקספלייס, בימי שלישי בערב. "

איפה אתם שואפים להופיע ?
"אנחנו מעוניינים לעשות ערבי גיבוש לחברות ומחפשים חברות יח"צ שמעוניינות להזמין אותנו לערבים כאלו."

בפייסבוק רשום שאתם להקת רוק בועטת ושמתי לב שחלק מרשימת ההשמעה אינה רוק. למשל השיר שאני שרתי "אהבת פועלי הבניין". תסביר ?
"יש סיפור צדדי לעניין. אלון כהן, הקלידן, בא להתארח אצלי בהרכב לפני כמה שנים. הוא כל כך התלהב שהוא הקים להקה משל עצמו באותו קונספט ואלון אוהב את שירי ארץ ישראל היפה ובמערכת האינטרנטית החלטנו לשלב את הרוק עם א"י וכך ליצור גיוון גדול יותר לקהל."

נגנים מתחלפים
"עניין המוסיקה הוא דבר דינמי ולכן לא כל חברי הלהקה המקוריים נשארו. בעבר נפגשנו אחת לשבוע בחדר חזרות ל- 3 שעות ואחד החברים ששמו שי היה הזמר המקורי של הלהקה. ניתן לראות אותו בפייסבוק.

למדתי שזו עבודה לא פשוטה לשמור על מסגרת של להקה לאורך זמן ולפני כשנתיים המתופף שפרש לתקופה חזר.

ברגע שראיתי שכדי לאפשר חזרות ביום קבוע בצורה מסודרת אני חייב ליצור "פול" של נגנים כך שאם יש תקלה ומישהו נעדר, יהיה מישהו אחר שיוכלו להחליף והעיקר שההרמוניה המוסיקלית תשמר, יצרתי רשימת בעלי מקצוע: קלידן, מתופף, גיטריסט ופרסמתי באינטרנט ובקבוצות בפייסבוק."

האם ניתן לבחור שיר שלא מופיע ברשימה ?
"בדרך כלל אנחנו נמנעים מזה. אנחנו בהחלט מוסיפים לעיתים שירים למערכת לפי בקשות הקהל."

איפה נמצאת רשימת ההשמעה ?

www.vote-music.com בגוגל וניתן לפנות אלינו למייל [email protected] , 053-2268152.
https://www.facebook.com/groups/biglaldvora/permalink/1361854203843249/

איך המשפחות מגיבות לעניין ?
"(צוחק) כולנו נשואים פלוס. אני יכול לשתף שאצלנו דבורה בדרך כלל נשארת בבית עם הילדים ולדעתי הנגינה לא ממש משפיעה כי מבחינתנו זה 'ערב עם החברים' אחת לשבוע.

משהו נוסף שאתה רוצה לומר ?
"זה כיף גדול וקשה לי לדמיין את החיים שלי בלי הלהקה והמוסיקה. ניגשים אלינו ואמרו לי לא פעם שמרגישים בהופעה שאנחנו משקיעים מכל הלב."

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן